[Nowe] Dacia Logan VS Dacia Sandero VS Renault Clio

16 Lip 2021, 10:29

Dzień dobry,
Zamierzam zakupić nowy samochód i zastanawiam się nad tymi 3 modelami, biorę pod uwagę tylko wersje 100 konne z sześciostopniową manualną skrzynią biegów i instalacją LPG. Najbardziej podoba mi się Dacia Logan, ale ma najuboższe wyposażenie. Sandero występuje z nieco bogatszym wyposażeniem w podobnej cenie. Natomiast Renault Clio według mnie wygląda najgorzej, ale kusi mnie pełnymi reflektorami LED (Dacia ma tylko mijania i do jazdy dziennej), jest też samochodem najlepiej wyposażonym. Nie żeby mi jakoś szczególnie zależało na bardzo bogatym wyposażeniu, ale za kilka lat (z 10) lepiej wyposażony samochód będzie chyba łatwiej sprzedać. Z rzeczy, które muszę mieć, to klimatyzacja, system info-rozrywki z android auto i elektryczne szyby przednie. Zastanawiam się jednak, czy przypadkiem Dacia, jako marka budżetowa nie będzie gorzej wykonana od Renault i, tym samym lepiej dopłacić te 4-6 tysięcy do Renault.
Samochód będzie głównie wykorzystywany na dojazdy do pracy, ok 25km dziennie w obie strony i czasem jakiś dłuższy wyjazd.

Podsumowując:
Dacia Logan
+ cena, wygląd, bagażnik, komputer widzi LPG
- wyposażenie
Dacia Sandero
+ cena, komputer widzi LPG
Renault Clio
+ reflektory LED, wyposażenie
-cena, wygląd.

Warto dopłacać do reflektorów i wyposażenia? Ktoś miał okazję zapoznać się z tymi samochodami dłużej niż pomacać podczas jazdy próbnej?
DonMartin
Obserwowany
 
Posty: 2

16 Lip 2021, 10:49

Jeździłeś wszystkimi modelami które tu wymieniłeś i bierzesz je pod uwagę przy kupnie? Moim zdanie od tego powinno się zacząć i później dopiero kalkulować i sprawdzać ewentualne porównania kosztów.

DonMartin napisał(a):Warto dopłacać do reflektorów i wyposażenia? Ktoś miał okazję zapoznać się z tymi samochodami dłużej niż pomacać podczas jazdy próbnej?
Wszystko zależy od tego jak długo chcesz jeździć tym samochodem, a z tego co napisałeś wywnioskowałem że długo. Ja zawsze uważam, że bogate wyposażenie to dobry wybór jak się kupuje auto na dłuższy czas. W przypadku reflektorów LED zobacz jaka jest różnica w świeceniu i oświetlaniu drogi. To trzeba zobaczyć i wtedy wątpliwości nie będzie :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

16 Lip 2021, 11:04

No właśnie jeszcze jeździłem, a Logana niestety ciężko spotkać w Krakowskich salonach.
Niby lepiej jest mieć więcej, ale to nie są też udogodnienia, które w jakiś sposób by mnie poruszyły.
Z reflektorami natomiast jest taki problem, że teraz jest długo jasno, a salony pracują zwykle do 18, więc w przypadku Dacii mogę się opierać tylko i wyłącznie na jednym filmie na YouTube. Renault natomiast teraz oferuje możliwość testowania samochodu przez 24h, na co się oczywiście zapisałem.
DonMartin
Obserwowany
 
Posty: 2