DAF XF ciśnienie w układzie chłodzenia po wymianie głowicy i uszczelki

09 Kwi 2019, 15:01

Witam,

Wymieniłem w dafie głowicę na nową (stara była pęknięta) + planowanie + uszczelka pod głowicą. Ostatnio zauważyłem że w układzie chłodzenia po odkręceniu korka następnego dnia jest ciśnienie. Auto szczelne, nigdzie nie widać wycieków. Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie może być problem?

Dodam, że przed wymianą głowicy został założony nowy korek w zbiorniku wyrównawczym.
acer2
Obserwowany
 
Posty: 1

12 Kwi 2019, 19:02

acer2 napisał(a):Ostatnio zauważyłem że w układzie chłodzenia po odkręceniu korka następnego dnia jest ciśnienie
Chyba podciśnienie czyli przy odkręcaniu zasysa korek? Jeżeli tak jest to może być wszystko ok. Korek ciśnieniowy ma zawór który działa tylko w jedną stronę czyli ma za zadanie upuszczać jeżeli w układzie będzie za duże ciśnienie (nadciśnienie). W drugą stronę jak układ chłodzenia ostygnie może wytworzyć się lekkie podciśnienie
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    XVI Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2010 / relacja
    7 sierpnia na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbył się XVI Moto-Piknik. Piknik trwał tylko jeden dzień i nie zabrakło na nim atrakcji. Oprócz największych imprez jak Eliminacje Mistrzostw Polski Car Audio i wyścigi na ...