Daihatsu Charade - gaśnie ;/

Daihatsu Charade - gaśnie ;/

13 Lut 2012, 21:38

Witam Serdecznie wszystkich.
Zarejestrowałem się tu przed chwila, tak wiec najpierw powiem coś o sobie.
Nazywam się Arek i mieszkam w Gdyni. Jestem studentem I roku na Akademii Morskiej w Gdyni.

Posiadam malutki, ale jak dla mnie w zupełności wystarczający samochodzik.
Mowa o Daihatsu Charade rocznik 1993 1.0 Benzyna.

Dostałem do od Dziadków, w idealnym stanie technicznym, z każdym mechanikiem jak rozmawiałem był pod wrażeniem stanu jaki on prezentuje. Zarówno jak mechaniczny i wizualny. Ale każda piękna historia ma swoje problemy.

Jak dotąd wymieniłem filtr powietrza i paliwa, jak również już wymiana oleju była. Ostatnio samochód zaczął tracicie na mocy... Rozpędzałem się i np. mając nieco ponad 20 km/h, wrzucałem 2 bieg, do momentu żeby wrzucić 3 bieg strasznie zamulał, utrata mocy była również widoczna przy innych prędkościach, tak wiec z fajnego małego miejskiego autka stało się to wszytko bardzo nie przyjemne.

Próbowałem wyregulować gaźnik, gdzieś wyczytałem zęby kręcić tak długo aż zgaśnie i potem 4,5 pól obrotu. Na stan obecny auto odpala ale od razu gaśnie, znaczy jak się jedzie to już daje rade ale tu tez spadek mocy przeogromny na 3 biegu zwalnia co nigdy mu się nie zdarzało. Próbowałem już ta głupią śrubka kręcić na wszystkie strony i nawet nie słychać żadnej zmiany pracy silnika.

Aktualnie szukam pracy, jako ze jestem studentem dziennym nie mogę łatwo niczego znaleźć.
Czy ktoś może mi pomoc, podesłać jakiś schemat jak regulować? W teorii wiem jak to się robi natomiast w praktyce nie mam pomysłu. Nie mam pieniędzy żeby pojechać do warsztatu i tak się tworzy zamknięte kolo.

Z góry dziękuje.
vanquelo
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 09 2010
Auto: Daihatsu Charade 1993

Re: Daihatsu Charade - gaśnie ;/

14 Lut 2012, 19:11

Zacznij od sprawdzenia aparatu zapłonowego,palec rozdzielacza i kopułka na;; warsztat;;,oczywiście rozumiem,że tuż po wymianie filtrów auto chodziło dobrze?!Jeśli coś pisz do mnie na priv,niepotrzebnie ruszałeś gaźnik,sprawdź dopływ paliwa do gaźnika.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem
    Kluczowymi założeniami programu rozwojowego nowej generacji modelu IS były wiodąca w segmencie przyjemność prowadzenia, wyrafinowany komfort oraz intuicyjność obsługi urządzeń pokładowych. Znalazło to swoje odzwierciedlenie ...
    Model studyjny BMW Gina Light 2008 Model studyjny BMW Gina Light 2008
    BMW Group Design przedstawiło model studyjny BMW Gina Light w odpowiedzi na debatę dotyczącą cech, które ukształtują motoryzacyjny krajobraz jutra. Pojazd zbudowany jako projekt doświadczalny prezentuje wizję przyszłości ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009