Daihatsu Charade wogóle nie odpala.

30 Sie 2008, 13:52

Witam. Zacznę od tego, że z moim problemem byłem już u 3 mechaników nikt nie podjął rękawicy.
Mam Daihatsu Charade 1.3 16V EFI 93/94 rok. Podczas jazdy usłyszałem w komorze silnika delikatne pstykniecie i samochód przestał palić. Silnik kręci ale nie zaskakuje. Po długich testach okazało się że z cewki nie wychodzi iskra choć dochodzi napiecie. Sprawdziłem to w ten sposób że przez świece przyłożyłem do masy kabel z cewki i iskra nie przeskoczyła. Sprawdziłem wszystkie przekaźniki i bezpieczniki. Komputer jest wporządku też sprawdzałem. Wymieniłem cewkę z impulsatorem i nadl nic. W akcie desperacji sprawdziłem też czy dochodzi paliwo i dochodzi. Moze macie jakieś pomysły?
piicia
Nowicjusz
 
Posty: 1
  • 30 Sie 2008, 20:11

    impulsator?co tym myšlisz to masz na myšli czujnik polženia walu korbowego?
    BMW baum mus wek
    eda
    Początkujący
     
    Posty: 70
    Miejscowość: czechy

    31 Sie 2008, 09:17

    Mam nadzieję,że bezpieczniki są wszystkie posprawdzane?
    Sprawdz,czy na cewkę zapłonową przyczodzi 12V ze stacyjki.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    31 Sie 2008, 11:16

    Do sprawdzenia moduł zaplonowy,czujnik położenia wału i jeżeli jest to zamontowany alarm.Mam schematy do tego auta.Jaką moc ma ten silnik?Bo są dwa rodzaje.
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW Concept Active Tourer 2012
      Koncepcyjne BMW Concept Active Tourer o harmonijnych proporcjach wyróżnia się sportową elegancją, potwierdzając jednocześnie, że kompaktowe rozmiary, funkcjonalność oraz wszechstronność mogą iść w parze z dynamiczną ...