Cieknąca klimatyzacja,która nie była włączana.

29 Sie 2008, 22:16

Kupiłem Forda Focusa kombi rocznik 2004 z klimatyzacją. Nigdy wcześniej nie miałem klimy, ale wydaje mi się, że coś jest nie tak. Przy WYŁĄCZONEJ klimatyzacji i zimnym nawiewie powietrze jest tak zimne jakby była WŁĄCZONA a także cieknie z dołu - zauważyłem na podłodze w garażu. Jak włączam klimatyzację to normalnie dioda się świeci i leci zimne powietrze ale jest zimne nawet wtedy, gdy klima jest wyłączona (dioda się nie świeci). Nie wiem, czy jest tutaj jakaś usterka i czy powinienem jechać do serwisu na przegląd klimatyzacji i układu chłodzącego, dlatego proszę o poradę doświadczonych użytkowników klimatyzacji :) Z góry dziękuję i pozdrawiam!
domisterek
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 30 Sie 2008, 09:39

    Podczas,gdy klima jest włączona(z nawiewów leci zimniutkie powietrze),to jest to normalne,że ze sprężarki kapie woda.
    Natomiast co do tego zimnego powietrza - być może,że zawiesił się włącznik sprzęgła sprężarki i mimo,że na przycisku jest klimatyzacja wyłączona,to pracuje ona cały czas.Można też podejrzewać przekaźnik,w którym zawiesiły(skleiły) się styki robocze,ale wówczas lampka świeciłaby cały czas.Ale dla pewności,możesz sprawdzić ten przekaźnik - musisz albo słuchać,albo położyć rękę na przekaźniku.Podczas włączania jak i wyłączania przysiskiem,musi być słychać ciche "kliknięcie" i musi się to dać delikatnie odczuć na ręce,jak przekaźnik zaskakuje.Jeżeli nic nie będzie ani słychać ani czuć,to może to być właśnie zawieszony przekaźnik.Możesz też ten przekaźnik wyciągnąć i sprawdzić,jakie powietrze poleci z nawiewów,po odczekaniu kilku sekund(po wyłączeniu klimy,przez parę sekund z nawiewów leci jeszcze zimne powietrze).
    Jeżeli jednak nadal noie bedzie różnicy w temperaturze powietrza lecącego z nawiewów,to można podejrzewać,że sprzęgło jesr cały czas włączone.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    30 Sie 2008, 20:12

    Dzięki :D Chyba jednak sam nic na to nie poradzę i nie obejdzie się bez pomocy fachowca w serwisie...Pozdrawiam!
    domisterek
    Nowicjusz
     
    Posty: 2