Darowizna auta a zniżki

Darowizna auta a zniżki

30 Sie 2017, 19:00

Witam. Sytuacja wygląda tak, że mam auto którego jestem właścicielem a ojciec jest współwłaścicielem. Auto użytkuje teraz tylko ojciec i ja chcę odłączyć się od ubezpieczenia na tym samochodzie. Formalnie może być dalej na mnie, ale boje się o moje zniżki. Jeśli zatem darowizna dla ojca będzie najlepszym rozwiązaniem, to kiedy najlepiej to zrobić? Gdyż ubezpieczenie jest ważne do listopada i chciałbym jeszcze zgarnąć zniżki za ten rok i wtedy się odłączyć. Podpowiedzcie mi jak powinienem załatwić tą sytuację. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Iwan
Iwan
Początkujący

Miejscowość: Gdynia

Re: Darowizna auta a zniżki

30 Sie 2017, 19:06

Doczekać do końca ubezpieczenia a na zawarcie nowej polisy lub przedłużeniu zgłosić się już z umową darowizny
W WK nie ma sensu zgłaszać bo trzeba było by nowy dowód robić.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

31 Sie 2017, 20:20

Kao napisał(a):W WK nie ma sensu zgłaszać bo trzeba było by nowy dowód robić.

Czy aby napewno nie ma sensu zgłaszać?
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Sie 2017, 21:19

Zostaje w rodzinie więc po co??? Jak komuś kasy nie szkoda na nowy dowód i czasu na siedzenie w kolejce to czemu nie, jak najbardziej można wymieniać.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

10 Paź 2017, 19:27

Przyjmijmy, że ubezpieczenie jest do 3 listopada włącznie. Czy najlepiej wypisać umowę darowizny z datą 4 listopada i zawrzeć nieco wcześniej umowę przez internet z innym ubezpieczycielem od 4 listopada na nowe dane?
Iwan
Iwan
Początkujący

10 Paź 2017, 19:37

Nie ma różnicy czy wykupisz kilka dni w tą czy w tą zrób tak żeby Tobie pasowało. Najlepiej podejdź osobiście do biura i napiszesz wymówienie i odrazu przestawia nową ofertę. Będziesz mógł sobie porównać do internetowego
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy znacie markę części zamiennych Motrio? Ma już 20 lat Czy znacie markę części zamiennych Motrio? Ma już 20 lat
    Motrio to francuska marka części zamiennych dystrybuowanych przez Renault i przeznaczonych dla samochodów ponad 3 letnich różnych marek. Utworzona w 1998 roku marka dostarcza gamę części zamiennych na poziomie ...
    Centrum testowania silników Skody Centrum testowania silników Skody
    SKODA zainwestowała blisko 34 mln euro w nowe centrum testowania jednostek napędowych. To kamień milowy na ścieżce rozwoju Producenta. Nowa inwestycja marki polega na rozbudowie istniejącego już od 2008 roku Centrum Technologii ...

• Re: Darowizna auta a zniżki

21 Paź 2017, 08:48

Dla mnie nie ma różnicy, ale dla ubezpieczyciela będzie miało, bo jak sprzedam auto przed zakończeniem bieżącego okresu no to siłą rzeczy przepadną mi zniżki. Może lepiej jeśli kontynuuję polisę a umowę darowizny wypiszę jak już będzie przedłużona? Wtedy ojciec może na tej umowie jeździć jeszcze cały rok a ja nie biorę już odpowiedzialności za ew. szkody i moje zniżki nie przepadną?
    Iwan
    Iwan
    Początkujący