Darowizna samochodu a druk PCC3

Darowizna samochodu a druk PCC3

02 Sie 2009, 20:56

Witajcie.
Mam taki problem.
Kupilem samochod i na umowie KS jestem jego włascicielem. Jednak chce oddac w darowiznie polowe samochou a nie oplacilem jeszcze US. Po dokonaniu darowizny PCC na kogo powinno byc wypisane? Na mnie jako własciciela wg umowy KS?
arcziramm
Nowicjusz

Miejscowość: Bydgoszcz

03 Sie 2009, 15:26

to się dzieje niezależnie.

Najpierw Ty płacisz podatek od umowy kupna sprzedaży.

Jeżeli darowałeś osobie obcej (nie z najbliższej rodziny) to obdarowany składa swój PCC-3 i płaci swój podatek.

PCC-3 to podatek od czynności cywilno prawnej - w tym przypadku umowa kupna a nie od samochodu czyli ile będzie umów tyle osób musi zapłacić tyle podatków....

tu można wypełnić i wydrukować druczek PCC-3
wystarczy tylko wrzucić w kopertę i wysłać a podatek przelać na konto US
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[S] Prelude V 2,0 / Coupe II 2,0 / 406 Coupe 2,0 / Celica VII 1,8 [S] Prelude V 2,0 / Coupe II 2,0 / 406 Coupe 2,0 / Celica VII 1,8
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód z nadwoziem coupe - silnik benzynowy i mocy ok. 140KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2001r. Wytypowane modele do zestawienia: - Honda Prelude V 2,0 - 133KM ...
    Nietrzeźwy poranek wśród kierowców Nietrzeźwy poranek wśród kierowców
    Aż jeden na czterech kierowców prowadzi samochód rano, po zaledwie kilku godzinach snu poprzedzonych spożywaniem dużych ilości alkoholu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że aby w pełni wytrzeźwieć ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Subaru Impreza STI
      GTP Light