Diesel do max 20 tys

28 Cze 2016, 17:07

Witam. Zamierzam kupić autko z silnikiem diesla. Zdecydowałem sie na diesla ponieważ pokonuje duże odległosci w ciągu roku. Nie wiem za bardzo na jakie auto sie zdecydować. Myślałem o Golfie V 1.9 ale on jest na pompowtryskach, a słyszałem że ewentualne naprawy są drogie. Myslałem również nad Seatem Leonem I 1.9 jak i również nad Audi a4 b6 1.9. Jakie są wasze opinie o tych samochodach? Jestem także otwarty na Wasze propozycje.
Z góry dzięki.
imil1
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 05 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

29 Cze 2016, 07:04

Naprawy większości nowoczesnych diesli będą drogie i musisz się z tym liczyć,bo oprócz pompowtrysków masz turbinę czy jeszcze gorzej- koło dwumasowe,zobacz ile kosztuje ten cały osprzęt. Jeżeli musi być to diesle to proponuje wybrać inną markę,np: Puga 307 po wersji FL i silnik 2.0 HDi 90km bez koła dwumasowego i filtra cząstek stałych lub Citroena C4.
Salko
Aktywny
 
Posty: 278
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

29 Cze 2016, 17:52

Znalazłem jeszcze coś takiego: [link do oferty na Olx wygasł]

Tylko obawiam się tych pompowtrysków. Czy tego naprawdę trzeba się tak obawiać? Bo z tego co ja wiem one są drogie w przypadku wymiany. Jeżeli się będzie tankować dobrej jakości rope to nie powinno być problemów na dłuższy czas, Mam rację?
imil1
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 05 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

29 Cze 2016, 19:46

Ja pierdzielę kolejny co płacze nad pompowtryskami...
Pompowtryski to początek usterek... Gdzie dwumasa, EGR, turbina i słynne panewki, które kończą się remontem silnika? DIesel nie jest taki tani tylko dlatego, że mniej pali, a 1,9TDI to nie ten sam 1,9TDI z Passata B4.

Przebieg w tej z linku to jakaś głupia kpina... Realny to 400tys. km w tych rocznikach.

Jak chcesz tanio naprawiać to prosty benzyniak.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010