Diesel do max 20 tys

Diesel do max 20 tys

28 Cze 2016, 18:07

Witam. Zamierzam kupić autko z silnikiem diesla. Zdecydowałem sie na diesla ponieważ pokonuje duże odległosci w ciągu roku. Nie wiem za bardzo na jakie auto sie zdecydować. Myślałem o Golfie V 1.9 ale on jest na pompowtryskach, a słyszałem że ewentualne naprawy są drogie. Myslałem również nad Seatem Leonem I 1.9 jak i również nad Audi a4 b6 1.9. Jakie są wasze opinie o tych samochodach? Jestem także otwarty na Wasze propozycje.
Z góry dzięki.
imil1
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 05 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: Diesel do max 20 tys

29 Cze 2016, 08:04

Naprawy większości nowoczesnych diesli będą drogie i musisz się z tym liczyć,bo oprócz pompowtrysków masz turbinę czy jeszcze gorzej- koło dwumasowe,zobacz ile kosztuje ten cały osprzęt. Jeżeli musi być to diesle to proponuje wybrać inną markę,np: Puga 307 po wersji FL i silnik 2.0 HDi 90km bez koła dwumasowego i filtra cząstek stałych lub Citroena C4.
Salko
Początkujący

Auto: Seat Leon
Silnik: 1.8
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

29 Cze 2016, 18:52

Znalazłem jeszcze coś takiego: [link wygasł]

Tylko obawiam się tych pompowtrysków. Czy tego naprawdę trzeba się tak obawiać? Bo z tego co ja wiem one są drogie w przypadku wymiany. Jeżeli się będzie tankować dobrej jakości rope to nie powinno być problemów na dłuższy czas, Mam rację?
imil1
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 05 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1.4
Rok produkcji: 1996

29 Cze 2016, 20:46

Ja pierdzielę kolejny co płacze nad pompowtryskami...
Pompowtryski to początek usterek... Gdzie dwumasa, EGR, turbina i słynne panewki, które kończą się remontem silnika? DIesel nie jest taki tani tylko dlatego, że mniej pali, a 1,9TDI to nie ten sam 1,9TDI z Passata B4.

Przebieg w tej z linku to jakaś głupia kpina... Realny to 400tys. km w tych rocznikach.

Jak chcesz tanio naprawiać to prosty benzyniak.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 106
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie śpij za kierownicą podczas jazdy! Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...
    Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
    Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tańczące dziewczyny
      Mazda rim
      Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive