Dławienie mocy przy jeździe

10 Kwi 2020, 12:33

Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie odnośnie mojej kia cee'd 2010r. 1.4 o mocy 90 km.
Mam taki problem przy stałej jeździe o równej prędkości auto zaczyna się dławić i spowalniać, nie daje nic dociśnięcie pedału gazu do końca, i gdy zdejmę i ponownie wcisnę pedał gazu wraca do normy i tak się dzieje co jakiś czas , co może być przyczyną bardzo proszę o pomoc. Wymieniłem świece i nie pomogło.
krzyshtof11
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Kwi 2020, 12:38

Żaden błąd ci się nie pojawia? Czy problem występuje niezależnie od prędkości obrotowej silnika? Chodzi mi o to czy nie ważne czy jedziesz ze stałą prędkością utrzymując 1800 obr/min czy też 3000 obr/min?

Sprawdziłbym zawór EGR być może jest z nim jakiś problem, zerknij też na przepływomierz czy nie jest mocno brudny.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

10 Kwi 2020, 12:43

Nie występuje żaden błąd właśnie, najczęściej jest to przy wyższych obrotach silnika na biegu 5 np. jadąc 100 km/h nagle zwalnia o prędkość maleje i pomaga tylko ponowne wciśnięcie pedału gazu
krzyshtof11
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Kwi 2020, 12:50

Nie ma egr w tym modelu
krzyshtof11
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    VII edycja Summer Cars Party 2013
    7-8 września odbędzie się kolejna siódma już edycja największego show motoryzacyjno- muzycznego w Polsce. Niesamowita liczba fanów SCP, która w 2012 roku sparaliżowała na wiele godzin ruch w Katowicach ...