Do 5000-6000 zł, rodzina 3 osobowa + wózek :) tania eksploatacja

01 Paź 2018, 11:32

cześć,
nie wskazuję o jaką markę mi chodzi bo wiem że w tej cenie większość to szrot, chodzi o auto które da radę przejechać te 100-150 km w jedną stronę bez usterek :) generalnie będzie potrzebne 2-3 razy w tygodniu w mieście i raz na dwa tygodnie na dłuższe wyjazdy max 150 km do teściowej :)
co możecie polecić dla mieszkańca Warszawy? nie mam dużych wymagań poza tym żeby było tanie w eksploatacji, mało awaryjne i zmieściło 3 osoby i wózek.
PawelB
Nowicjusz
 
Posty: 21

01 Paź 2018, 11:45

PawelB napisał(a):nie wskazuję o jaką markę mi chodzi bo wiem że w tej cenie większość to szrot


I tu jest właśnie problem - trudno cokolwiek polecić z czystym sumieniem, bo możesz trafić na kompletnie wyeksploatowanego sztrucla niezależnie od marki i modelu.
Osobiście do takiego rodzinnego przemieszczania szukałbym Skody Octavii I 1.8, Opla Astry G kombi 1.8 lub przedliftowej Toyoty Avensis I.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

01 Paź 2018, 12:13

Może coś z tych??
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - 11lat w jednych rękach i wygląda na zadbaną.
[link do oferty na Olx wygasł] - ze spalaniem trochę koloryzuje..
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Paź 2018, 12:27

Mazda fajna, taki średniej wielkości samochód byłby ok, pytanie tylko czy mazda to tani w eksploatacji samochód bo coś mi się chyba nie wydaje :) dużo pali i części drogie
PawelB
Nowicjusz
 
Posty: 21

01 Paź 2018, 12:35

Drogie części to już dawno przereklamowany mit i wcale dużo nie pali (akurat silniki japonców należą do oszczędnych) tylko trzeba zwrócić uwagę na rdzę ale po kupnie zawsze można zrobić porządną konserwację.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Paź 2018, 12:38

Barol napisał(a):po kupnie zawsze można zrobić porządną konserwację.


1. Najpierw trzeba mieć zdrową budę, żeby zakonserwować.
2. Mało kto się bawi w konserwację auta za 5k, wolałbym kupić coś dziecku niż przykrywać rdzę w Maździe, która po pierwszej zimie i tak wyjdzie...

Octavia to byłby najlepszy wybór, segment C, masz kufer, silniki stare, pancerne, sporo palą więc LPG wskazane, ale cześci tanie jak barszcz i dostępne na każdym straganie. I jest szansa że pojeździ kilka lat bez ingerencji w blachę.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

01 Paź 2018, 13:03

Ja też podbijam Octavię, można jeszcze dorzucić Corollę e11 i Cordobę Vario
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Paź 2018, 13:11

tak, szukałem też skody, tylko z LPG znaleźć w miarę "świeżym" ciężko chyba:) a jakieś propozycje z nieco mniejszych aut?
PawelB
Nowicjusz
 
Posty: 21

01 Paź 2018, 13:18

Jedynie coś z segmentu B ale w kombi, C w hatchbacku też będzie małe, a skoro z kufrem za duże to pozostają auta pokroju Polo w kombi.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

01 Paź 2018, 13:23

Fabia I w kombi jest jakąś opcją, wybitnie tania w utrzymaniu, chociaż w trasie przyjemnie nie będzie.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

01 Paź 2018, 23:34

galakty napisał(a):1. Najpierw trzeba mieć zdrową budę, żeby zakonserwować.


No to chyba wiadoma rzecz..

galakty napisał(a):2. Mało kto się bawi w konserwację auta za 5k, wolałbym kupić coś dziecku niż przykrywać rdzę w Maździe, która po pierwszej zimie i tak wyjdzie...


No popatrz a ja jestem głupi i chcę to zrobić w aucie za 1800zł :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Paź 2018, 23:36

To rozumiem że fabia to będzie optymalny wybór? A co myślicie o jakimś Punto ? Albo Fordzie ? Odpuścić ?
PawelB
Nowicjusz
 
Posty: 21

01 Paź 2018, 23:44

Punto odpuść tam ledwo zakupy do bagażnika wejdą.
Z Fordów Focus jak najbardziej do znalezienia i może uda Ci się znaleść Mondeo mk III z początku produkcji ale tutaj musiałbyś szukać aut trochę ponad budżet i negocjować no i na pewno musisz się liczyć z rudą w przypadku Forda.

Jeszcze coś takiego znalazłem,pierwszy właściciel od nowości więc cała historia będzie znana,blacha ocynk więc nie rdzewieje tylko zastanawia mnie remont silnika i skrzyni ale jak ma to udokumentowane to mały plus jest.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Paź 2018, 23:55

Ale czy ten remont to nie jest oznaką tego że zaczął się już sypać ? I sprzedaje bo nie chce dalej inwestować ?:) Bo ja bym tak zrobił ...
Nie chcę wybrzydzać ale jakiś wizualnie mi nie podszedł.
Chyba pójdę w Skodę , ewentualnie poszukam Opla G
PawelB
Nowicjusz
 
Posty: 21

02 Paź 2018, 00:24

PawelB napisał(a):Ale czy ten remont to nie jest oznaką tego że zaczął się już sypać ? I sprzedaje bo nie chce dalej inwestować ?:) Bo ja bym tak zrobił ...


Remont był robiony trzy lata temu więc już jakiś czas temu.
Przy takich autach też jest zawsze ryzyko bo czasami można trafić na prawdę ładną sztukę a czasami jest tak jak własnie mówisz ktoś już po prostu nie chcę inwestować w dalsze remonty.

W przypadku Fabi musisz pamiętać że większość nie ma totalnie nic na wyposażeniu (klima to dopiero rzadkość),wnętrze kiepsko wykończone przez co wszystko skrzypi i plastiki szybko się zużywają do tego silniki z gamy VW miały problemy z zamarzającą odmą.
Od dziadka nawet kupisz ale na pewno nie na otomoto czy olx.

Astra wypada już nieco lepiej tylko pamiętaj o silnikach Ecotec które lubią brać olej (najgorzej wypada 1.6 16v).

Tej bym się bliżej przyjrzał,sprzedający wygląda na takiego co wie co sprzedaje,dbał o serwis,ma świeże opony letnie i zimowe,zrobiony rozrząd i klima więc odpadają dodatkowe koszta no i masz przede wszystkim pod nosem.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012