Do 5Tyś, Szczegółowe pytania

24 Lis 2015, 11:48

rothejro napisał(a):A powiedzcie mi co z tą Laguną II nie tak, bo jak jest napisane że z Polski to chyba nie powienien być problem.


Ogólnie to Laguna II przed liftingiem miała mnóstwo problemów m.in. z elektryką, po lifcie większość usterek została wyeliminowana ale na tą po lifcie to raczej Cię nie stać.
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

24 Lis 2015, 15:27

Na pewno mnie nie stać na taki rarytas :D Sprawdzam dokładnie Scenica i popytałem znajomych - "Nie bierz francuzów, jedynie niemieckie i japońskie"
rothejro
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

24 Lis 2015, 15:38

No i już wiesz, których znajomych nie pytać. Ja mam już 2 francuza i gdybym kupował 3 to pewnie tez byłby Citroen. Pozbądź się stereotypów i kup to, co bezawaryjne i wygodne a nie polecane. Moja C5 psuje się mniej niż taka Vectra C z podobnym silnikiem, a przecież to francuz i niemiec, powinno być na odwrót!
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

24 Lis 2015, 18:16

rothejro napisał(a):Sprawdzam dokładnie Scenica i popytałem znajomych - "Nie bierz francuzów, jedynie niemieckie i japońskie"


Tacy znajomi szybko by przestali być moimi znajomymi :D Powiem Ci, że u mnie na dzielnicy większość sąsiadów jeździ francuzami, poza tym 3 domy dalej mam 2 mechaników którzy jeżdżą peugeotami 406 i chwalą je sobie a narzekają na niemieckie wynalazki, ogólnie ze wszystkich moich sąsiadów wyłamało się 2óch - jeden jeździ nowym modelem bmw bo ma salon bmw a drugi ma avensisa I benzyna i to auto wiecznie stoi u mechanika bo non stop się psuje.
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

24 Lis 2015, 19:50

Hah, nawet żona znalazła w was sojuszników :D
Macie racje, nie ma co wierzyć w stereotypy tylko znaleźć auto pod siebie a nie pod kogoś! Jestem wzruszony waszą postawą, pozytywnie wręcz :D

No to poszukiwań wciąż nie koniec, bo właściciel odmawia rozmowy telefonicznej. Trzeba chyba doprosić się żeby mógł łaskawie kliknąć zieloną słuchaweczkę..
rothejro
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

24 Lis 2015, 20:56

Tutaj nie ma nic do rzeczy czy auto sprowadzone czy kupione w kraju,znam przypadek Laguny która była od nowości w jednej rodzinie (kupiona w polskim salonie) i miała sporo wkurzających awarii.
Scenic to już inna liga i akurat ten model jest wart zainteresowania.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Lis 2015, 21:30

Tylko jedna osoba jest optymistycznie nastawiona :D Ale mimo wszystko wciąż trzeba szukać skoro nic dalej nie ma. Zapewne na dniach coś nowego wskoczy w ogłoszeniach ale póki co to znalazłem poza miastem [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
rothejro
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

24 Lis 2015, 21:36

Polift za 6k? Nie brzmi optymistycznie zresztą po zdjęciach widać że z tyłem mogło coś być (tablica trochę pokiereszowana),przedni zderzak do poprawki albo poprostu zabrudzony,ogólnie obejrzyj ale nie napalaj się.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Lis 2015, 15:06

Darowałem sobie focusa, miałeś racje Barol :)
Dodzwoniłem się do [link do oferty na Olx wygasł] i tutaj koleś zszedł z ceny 400zł. Ale opony są tylko zimowe i homologacja butli kończy się w kwietniu. Na dodatek ktoś przetarł auto i stoi teraz na blacharce. Ogólnie to można ubić jeszcze niższą cenę, ale czy warto ?
rothejro
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

25 Lis 2015, 20:41

Opony dobrze bo masz teraz spokój a letnie na wiosnę kupisz tylko ten stary gaz ale czego wymagać za te pieniądze.. co do przetarcia to co było przetarte i jak mocno? Druga sprawa zastanawia mnie fakt że sprzedający jest skłonny do dalszej negocjacji..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Lis 2015, 21:08

Wszystkiego dowiem się w weekend i dostanę jeszcze VIN. Człowiek powiedział uczciwie że nie ma zamiaru więcej wkładać w samochód i dlatego sprzedaje, założył sobie że do końca roku go odda. Skąd wziął samochód? Opowiadał, że stał na podwórku w błocie i musiał go przepychać do siebie więc miał chyba dużo do zrobienia.
rothejro
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

25 Lis 2015, 21:23

To według mnie jest mina..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Lis 2015, 08:21

Z jednej strony mam auto o którym wszystkiego się dowiem, nawet tych złych rzeczy. Wiem na czym stoję i jakie naprawy za tym idą. Mogę też znaleźć takiego właściciela który powie, że to i tamto. A potem się okaże :shock:
Ale wbrew pozorom sam się boję to auto brać, - chyba nawet założyłem że jak opuści do 3tys to wezmę go bez gadania.
rothejro
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

26 Lis 2015, 12:17

A jak wkońcu sprzeda to się będzie cieszył że znalazł frajera bo pozbył się skarbonki..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Lis 2015, 15:29

To już sobie odpuściłem, a sprawdźcie te auta :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
rothejro
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998