Do miasta 8000zł

02 Wrz 2014, 15:32

Witam.
Mój wujek postanowił zmienić autko, jego tico już przegrało walkę z rudą, nie ma sensu kolejny raz spawać podłogi, gdyby nie blacha jeździł by nim pewnie aż by silnik padł czyli wiecznie :P

Jako, że jest to starszy jegomość nie jest za pan brat z internetem i w poszukiwaniu auta jeździł by po komisach, co próbuję mu odradzić, lepiej szukać od prywatnego właściciela, dlatego postanowiłem mu pomóc.

Jednak wpierw trzeba wybrać w jakie auta celować w tym budżecie.

Wymagania są skromne:
- 4/5drzwi
- mała benzyna, żadne diesle czy lpg, max roczne przebiegi w granicach 5-8tyś km
- nie duże spalanie, głównie będzie się poruszać na krótkich odcinkach tylko po mieście 3-10km do pracy, na zakupy, trasa to może raz na rok na jakieś wakacje, dlatego potrzebny dobry silniczek który się szybko nagrzewa, nie straszne mu krótkie odcinki
- z wyposażenia może być totalny golas, wujek przez ponad 10lat śmigał tico i na komfort nie narzekał :P
To by było na tyle.
Kilka moich i wujka typów:(prosiłbym o wskazanie na co w danych modelach zwrócić uwagę i jak z zabezpieczeniem antykorozyjnym)
- Punto 2, Panda
- Fiesta VI - jak tu wygląda sprawa z ruda? Jakie silniki dobre? Czy osiągalna w tym budżecie czy trup
- Accent - z tego co się orientuje lecą tylne nadkola. silniki ponoć mitsubishi więc ok
- Getz - jaki silnik?
- Astra 2
- pug 307 - nie wiem czy osiągalny do 8k
- Clio 2 - często widuję egzemplarze z rudą na tylnych nadkolach, był tam ocynk czy to miejsce jakoś szczególnie newralgiczne?
- Thalia
- Fabia - jaki silnik?
- Yaris, Corolla e11

Uf to żem się rozpisał, jak macie inne propozycję śmiało podawajcie, wujek nie jest zrażony do żadnej marki.
hrothnir
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Peugeot 306
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

02 Wrz 2014, 16:30

hrothnir napisał(a):Panda


Za 8k najsłabsza, najuboższa wersja, na 99% po flocie.

hrothnir napisał(a):pug 307


Nie ma szans, nawet jakby jakiś był wystawiony to nie warto, początek produkcji czyli awaria na awarii, do tego zajeżdżony, no i drogi w utrzymaniu.

hrothnir napisał(a):Yaris


Niby coś kupi ale też już będzie zmęczone życiem. No i pewnie już nieźle nadgryzione rudą.

hrothnir napisał(a):Astra 2


Ponoć można, ja ani do tej Astry ani do Golfa IV czy Focusa bym bez 10 tys nie podchodził, chociaż to może u mnie w okolicy same takie złomy. 8 tys z tego co widziałem to ryzyko i proszenie się o problemy.
Zresztą średnio pasuje do wymagań.

hrothnir napisał(a):Fiesta VI


Podobnie bezpiecznym założeniem jest 10 tys. Widziałem dwie za około 9 i obie bite, choć to znów może kwestia okolicy.
Tak czy tak za 8 tys szkoda ryzykować. Zresztą za te ceny będą najsłabsze silniki a one mało nie palą.

Od razu tez dodam, że na Corsę C również trzeba mieć te 10.
I to byłby najlepszy wybór myślę, gdyby wujek mógł dołożyć 2 tys. W tych okolicach cenowych do miasta, ekonomiczne, 4/5 drzwi, to raczej nic lepszego nie ma.
1.2 16V, 75 koni, bardzo fajny silnik do tego auta, po mieście nie trzeba żyłować i względnie mało pali.
Na łańcuchu więc teoretycznie bezobsługowy dopóki nie zacznie klekotać, nawet wtedy wymiana droga nie jest, a potem spokój na kolejne 10 lat.
Ogólnie części tanie jak barszcz a naprawią to wszędzie.
Jak to Ople nudne tak z zewnątrz jak i w środku, z szarymi twardymi plastikami, no ale za to solidnie zrobione, w porównaniu do Tico to zresztą nie powinno przeszkadzać :)
Jeśli nie było bite to rdzy być nie może.

No ale to pod warunkiem, że wujek dołożyłby te 2 tysiące. W sumie to żadne pieniądze a warto.

Za 8 może by kupił 1.0 w wersji bieda, tyle że ten silnik się do niczego nie nadaje i wcale nie jest oszczędniejszy, a że nie żyjemy w jakimś kraju trzeciego świata i mamy 2014 rok, to "luksus" jak ręczna klimatyzacja nie jest już nawet standardem, to jest absolutne minimum.
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

02 Wrz 2014, 17:39

Jeszcze SEAT Ibiza 2 fl lub VW Polo 3 fl
maniek1986
Aktywny
 
Posty: 386
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 28 11 2004
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: VW Golf 6, SEAT Leon 3 FR
Silnik: 1.4, 1.4 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

02 Wrz 2014, 17:47

A citroen C1?
Znajomy sprzedaje 2005 rok 1,0L benzyna 1 właściciel niecałe 70000km przejechane, wersja bida szyby na korbke ale wujkowi to nie przeszkadza.
Cena po znajomości 9000zł
hrothnir
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Peugeot 306
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

02 Wrz 2014, 17:50

Jak zadbany i znana historia auta to sie nie zastanawiac i brac :)
maniek1986
Aktywny
 
Posty: 386
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 28 11 2004
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: VW Golf 6, SEAT Leon 3 FR
Silnik: 1.4, 1.4 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

02 Wrz 2014, 18:49

Inwestowac w C1 które jest niewiele lepsze niż Tico to bezsens.
Zobaczcie na Accenta. Dobry to samochód :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra