Dobór Auta Cena ok 10Tyś zł.

Dobór Auta Cena ok 10Tyś zł.

09 Gru 2016, 15:12

Witam zakładam post gdyż termin kupna autka sie zbliża kasa juz prawie uzbierana tylko zostało to co najważniejsze wybór samego auta xD
I tu pytanie co byłoby dla mnie optymalne? nie chodzi o dokładny egzemplarz bo jednak do czasu kupna pewnie jeszcze dojda inne a także sprzedadzą się obecne tylko o marke+silnik
Więc tak:
- Cena na sam samochód 10 tyś złoty +-1tysiąc :)

-Paliwo Benzyna/Benzyna+LPG( przy zakupie samej benzyny i tak planowane zakładanie gazu)

-Nadwozie: Myślałem nad jakims średnim hatchbackiem jednak nie ograniczam się i nie pogardze także większym Sedanem, jedyne wymaganie jest takie żeby nie był to Kombi(obecnie jeżdze Kombi i nie podoba mi się)

-Silnik: myślałem nad jakimś w okolicach 2.0 generalnie chodzi o to że ubezpieczenie bedzie na ciotke która ma full znizki ale nie chciałbym żeby mnie zjadły koszta ubezpieczenia (nie wiem jak to obecnie jest z tymi cenami OC( chętnie przygarne jakiś link do informacji o cenach w stosunku do litraża silnika))

-Chciałbym żeby autko dawało frajde z jazdy (wystarczy mi jazdy moją mułowatą astra z silnikiem 1.4)

-Nie ograniczam sie do jakiejś jednej marki/narodowości pojazdów nie mam urazów do aut na F ;D więc wszystkie propozycje mile widziane.

-Moje Typy:
Rozmyśłałem nad;
1. Audi A3 8l 1.8
2.Renault Laguna FL 1.8/2.0
3.Saab 9.3 II 1.8 (chyba cięzko z takim budżetem)
4.Audi a4 B6 (to samo co wyżej raczej ciężko dostać w okolicach 10-11 tys)
5.Honda Civic VII 1.6
6.Toyota Corolla e12 1.6

Oprócz tego przy przeglądaniu otomoto ostatnio wpadły mi w oko takie marki jak
Nissan Maxima, Lexus IS200, Opel Bertone (pewnie mało miejsca), Bmw e46

TAKŻE Z GÓRY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI I CZEKAM NA PROPOZYCJE ( powyższe auta to tylko to co udało mi się samemu wymysleć Chętnie oglądne również zupełnie inne auta które zaproponujecie )
Kubraksnk
Nowicjusz

Auto: Opel Astra

Re: Dobór Auta Cena ok 10Tyś zł.

09 Gru 2016, 17:17

1. Audi A3 8l 1.8, niby ok, ale ciężko będzie coś znaleźć w naprawdę dobrym stanie (+przepłacasz za markę)
2.Renault Laguna FL 1.8/2.0 Też ok, miałem 2.0 jako pierwszy samochód. Auto ok, 10k to trochę za dużo na I-gen a na II-gen za mało :ok:
3.Saab 9.3 II 1.8 (chyba cięzko z takim budżetem). Nierealne do dostania, można popatrzeć na poprzednią generację, również fajne autko
4.Audi a4 B6 (to samo co wyżej raczej ciężko dostać w okolicach 10-11 tys) - masz rację, odpuść
5.Honda Civic VII 1.6 ok
6.Toyota Corolla e12 1.6 ok
e46 może być, ale ciężko znaleźć z tym budżetem coś trzymającego się kupy, dochodzą też wyższe koszty utrzymania. Maxima ok, ale to mało popularny model i może być problem z namierzeniem czegoś konkretnego. Na IS200 trochę za mały budżet. Co do bertone - musisz wsiąść i się przekonać. Niestety, mimo, że linia całkiem przyjemna to nadal jest astrą, mnie bardzo odrzuca plastik i ogólny wygląd wnętrza. Zamiast astry możesz spojrzeć na peugeota 406 coupe.
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: firmowe

09 Gru 2016, 17:58

Możesz jeszcze popatrzeć na Honde Accord VI.
Mój poradnik na temat konserwacji podwozia
konserwacja-podwozia-w-samochodzie-poradnik-velcapone-vt95713.htm
velcapone
Początkujący
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 77
Miejscowość: Kraśnik
Auto: Seat/Fiat
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

09 Gru 2016, 19:56

velcapone napisał(a):Możesz jeszcze popatrzeć na Honde Accord VI.

Auto ogolnie ok ale chciałbym żeby ono tez jakoś wyglądało w środu a środek accorda wydaje mi się strasznie przestarzały tak przynajmniej na mój gust :(

Invi napisał(a):Maxima ok, ale to mało popularny model i może być problem z namierzeniem czegoś konkretnego.

Ale ogolnie możecie powiedzieć coś wiecej o samym samochodzie?
Bo szczerze mówiąc nie znam go a spodobał mi się, w środku taka troche omega :)

Invi napisał(a):2.Renault Laguna FL 1.8/2.0 Też ok, miałem 2.0 jako pierwszy samochód. Auto ok, 10k to trochę za dużo na I-gen a na II-gen za mało

Właśnie ja na myśli miałem drugą generacje ;/

Invi napisał(a):Co do bertone - musisz wsiąść i się przekonać. Niestety, mimo, że linia całkiem przyjemna to nadal jest astrą, mnie bardzo odrzuca plastik i ogólny wygląd wnętrza.

No ten środek wygląda tak średnio ale jak tak patrze na zdjęcia to jeśli by dorwać zwykle czarne wnętrze a nie jakieś kolorowe tandety jak w niektórych to nawet ujdzie peugeot też fajny

Jeszcze taka prośba możecie mi napisać ile by trzeba było na te modele o których wgle mogę myśleć , jaka kwota za auto które nie bedzie zlepkiem do remontu :P
Kubraksnk
Nowicjusz

10 Gru 2016, 18:37

+ mam pytanie apropo hyundaia sonaty możecie coś powiedzieć o tym aucie?
Kubraksnk
Nowicjusz

10 Gru 2016, 19:26

Laguna to ok. 14k, saab troszkę więcej. e46 zależy od nadwozia i silnika, jakiegoś sedana 318, który będzie się trzymał kupy kupisz za te 11-12 a może nawet mniej (ciężko sprzedać e46 bez r6). Zadbane lex'y sprzedają się od ręki, jest na forum kilka osób, które bardziej się orientują w ich kwestii (IMO coś w stylu 12k za pierwsze lata produkcji, ale niech ktoś zweryfikuje).

Co do wnętrza bertone to nie chodzi wyłącznie o wygląd ale też materiały. Twarde i tandetne w końcu to astra, która premium nigdy nie była i nie będzie

Możesz też popatrzeć na coś takiego (link przykładowy)
[link wygasł]
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp! Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp!
    Niskie temperatury i opady śniegu powodują, że na ulicach często pojawiają się odśnieżarki i posypywarki. Chociaż nie są pojazdami uprzywilejowanymi, zachowanie pewnych środków ostrożności przez innych uczestników ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

• Re: Dobór Auta Cena ok 10Tyś zł.

10 Gru 2016, 19:59

No Volvo ładne jak patrzyłem jeszcze keidyś to wydawało mi się kwadratowe ale teraz spojrzałem i ładnie się prezentuje :)

Invi napisał(a):e46 zależy od nadwozia i silnika, jakiegoś sedana 318, który będzie się trzymał kupy kupisz za te 11-12

1.8 w e46 to chyba wystarczające czy mylę się?

Invi napisał(a):Co do wnętrza bertone to nie chodzi wyłącznie o wygląd ale też materiały. Twarde i tandetne w końcu to astra, która premium nigdy nie była i nie będzie

Ok dzieki za info, ja nie widząc tego auta na żywo to oceniam tylko wygląd.
    Co do materiałów astry to w starej F-ce to stosunkowo jak na te lata to ja nie narzekam :P
    Kubraksnk
    Nowicjusz

11 Gru 2016, 14:48

Po przesiadce z Astry 1.4 do E46 w 1.8 myślę, że odczujesz różnicę bo nieźle to się zbiera jednak w tej cenie bym odpuścił. Invi podał fajną propozycję z tym Volvem. Może Ford Mondeo MK3 ?
    Zwiadek
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2015
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Peugeot 407
    Silnik: 2.0 136
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Rok produkcji: 2004

11 Gru 2016, 15:04

W mondeo mk3 z benzyniaków 1.8 125km/2.0 145km lepiej unikać silnika 1.8 130km sci.
    velcapone
    Początkujący
    Awatar użytkownika

11 Gru 2016, 16:59

Mondeo mk3 mi się skolei nie podoba, wydaje mi się strasznie "krowiaste" , dodatkowo słyszalem że Fordy to nie do gazu.

Tak narazie to te chyba najbardziej:
    -Laguna
    -audi
    -VOLVO
    -Bertonka/Peugeto coupe
    -no i Ta Maxima tylko tak jak mówicie problem będzie coś dorwac.

Czekam jeszcze na jakieś informacje o hyundaiu Sonacie, wgle nie znam tego auta.
    I może jakiś znawca zweryfikuje informacje o Lexie?
    Kubraksnk
    Nowicjusz

26 Gru 2016, 14:28

Mam jeszcze takie pytanko Co możecie mi powiedzieć o Cytrynie C5? chodzi mi o tą 1 wersje bez brzydkich płaczących lamp z tyłu :)
    Kubraksnk
    Nowicjusz

26 Gru 2016, 15:10

Mozemy powiedzieć, że jest spoko.
    Najlepszy stosunek moc/spalanie to 2.0
    Uważaj na drutowane zawieszenia
    Invi
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

26 Gru 2016, 15:14

Dobrze znosi LPG?
    Kubraksnk
    Nowicjusz

26 Gru 2016, 15:33

136km tak, 140 ma chyba bezpośredni wtrysk
    Invi
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

26 Gru 2016, 19:32

Kubraksnk napisał(a):Mam jeszcze takie pytanko Co możecie mi powiedzieć o Cytrynie C5? chodzi mi o tą 1 wersje bez brzydkich płaczących lamp z tyłu

Jeździłem taką c5 tylko w dieslu auto ogólnie ok,dobra blacha mimo upływu lat nie gnije,dosyć komfortowe w połączeniu z hydropneumatycznym zawieszeniem które idealnie nadaje się na dziurawe drogi.Za taką kaskę znajdziesz coś z przyzwoitym wyposażeniem.
    velcapone
    Początkujący
    Awatar użytkownika

• VW Passat Variant GTE, tył
      MAZDA 6 2015r - kanty dzwi - folia ochronna krystalicznie przezroczysta