Dobór opon do felg

Dobór opon do felg

19 Paź 2019, 20:51

Cześć, musze kupić niedługo nowe opony i zastanawiam się jaki dać rozmiar opon, felgi 16 cali szerokości 7j i 8j, teraz mam zalozone opony 195/40 na przód i tył, ale zastanawiam sie czy nie lepiej dać 215/40, ale czy na przód nie będą za szerokie, samochód jest obniżony i też kwestia tego żeby nie obcierało coś jest dość istotna :D ale już chyba nie chce naciągów robić, co byście założyli na takie felgi? z góry dziękuje za porady.
ksiff
Obserwowany

Re: Dobór opon do felg

20 Paź 2019, 11:14

ksiff napisał(a):zastanawiam się jaki dać rozmiar opon, felgi 16 cali szerokości 7j i 8j, teraz mam zalozone opony 195/40 na przód i tył, ale zastanawiam sie czy nie lepiej dać 215/40
Masz taki rozmiar opony założony na felgę o szerokości 8J?

Przy oponie w rozmiarze 195/40 nie powinno przekraczać się rozmiaru 7,5J bo później opona jest już bardzo naciągana co powoduje pewnie niebezpieczeństwo podczas jazdy.

Jaki oryginalnie rozmiar opon powinien być w tym samochodzie? Może podasz jakie to auto?

Jak zmienisz opony z rozmiaru 195/40 na 215/40 to średnica koła wzrośnie o 16mm przy felgach R16.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) zakładamy strzałką w górę czy w dół? Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) zakładamy strzałką w górę czy w dół?
    Przeglądając forum i inne strony w internecie widzę że sporo osób ma problem z poprawnym założeniem filtra kabinowego jak jest na nim strzałka. Jedni piszą, że w instrukcji jest do góry i tak trzeba zakładać. ...
    Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...

•