Dobre auto w przedziale do 8000 zł.

Dobre auto w przedziale do 8000 zł.

21 Mar 2016, 20:58

Czytałem, teraz postanowiłem napisać.
Temat standardowy, podobny do setek innych, ale jak wiadomo każdy kupujący jest inny i ma swoje wymagania, dlatego tworzę nowy temat.
Szukam auta jak w tytule do 8000 zł, raczej benzyna, 4-5cio drzwiowe, kombi odpada. Przebiegi różnie, czasami w miesiącu 200, a czasami 2000 w roku średnio ok 20000. Poważnie zastanawiam się nad Astrą G i Golfem IV. Może ktoś z Was miał oba auta, jest wstanie jakoś je porównać, albo polecić coś innego? Po Mercedesie A170 mam mały uraz do silników CDI.. :/
A to co mam na oku:
Golf: [link wygasł]

Astra: [link wygasł]

Astra: [link wygasł]
Golf: [link wygasł]

Może to moja opinia, ale astra wydaje się taka goła w środku.
kamilow
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 10 05 2009
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Opel Vectra
Silnik: 1.6 101 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Dobre auto w przedziale do 8000 zł.

21 Mar 2016, 21:10

1.6/16V w Oplu ma problem z braniem oleju.

1/6 w VAGu jest spoko,niezniszczalna jednostka napędowa ale kiepskie ma osiągi i sporo pali jak na ta pojemność.

Ode mnie Toyota Corolla E11 1.6 może G6 się trafi
Honda Civic VI wszystkie silniki po za dieslem.
Citroen Xsara 1.6/2.0
Renault Laguna I
Toyota Avensis I
Kieł
Stały forumowicz

Auto: Nie mam

Re: Dobre auto w przedziale dwo 8000 zł.

21 Mar 2016, 22:40

Oplowskie silniki niestety tak juz mają, co w sumie nauczyło mnie systematycznej kontroli poziomu oleju. Nad corlolla sie nie zastanawialem, a moze to byc dobra alternatywa. Co do golfa to chyba może być cieżko znaleźć egzemplarz nie zmeczony zbytnio.
A może Corsa C, jakiś Peugeot? Ktoś coś podpowie? :)
kamilow
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 10 05 2009
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Opel Vectra
Silnik: 1.6 101 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...
    Mercedes-Benz Arocs, warianty modelowe, silniki, budowa Mercedes-Benz Arocs, warianty modelowe, silniki, budowa
    Mercedes-Benz zostawia konkurentów z tyłu, konsekwentnie odświeżając swoją paletę produktową i rozszerzając ofertę silników zgodnych z normą Euro VI. Pod koniec stycznia uczestniczyliśmy w premierze Arocsa – ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Alfa Romeo Stelvio
      Tańczące dziewczyny
      Mazda rim
      Nissan 350Z