Docieranie nowego auta z fabrycznym lub montowanym od nowości LPG

13 Lip 2017, 11:47

Witam
Planuje zakup właśnie takiego autka fabryczne lub montowane przez salon LPG> Do tej pory jeździłem dotartymi a wręcz zatartymi 20 latkami stąd moje zaniepokojenie tematem docierania i LPG.
Jak powiną wyglądać eksploatacja takiego auta na starcie. W skrócie jeździć normalnie na tym i na tym od 0 km ?
sebsn122
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 4
Auto: Fiat tipo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

29 Wrz 2017, 12:38

Wszystko masz dokładnie w instrukcji danego auta. Generalnie przez pierwsze 1000km zaleca się jazdę ograniczając obroty do około 2,5tyś. obr. i na trasie nie przekraczanie 110km. To taki ogólne założenia ale każdy model może mieć dodatkowo inne obostrzenia.

Mnie martwi przy nowych samochodach z instalacją fabryczną wymiana np. filtrów od LPG tak jest np. w Dacii pierwszy przegląd po 30 tyś. km i pierwsza wymiana filterków :/ Pytałem w serwisie to nie przewidują wcześniejszych wymian nawet jak byś chciał to ciężko by było żeby Ci zrobili. Powinno wymieniać się je co około 10tyś. km. Tak samo olej no ale nowy na gwarancji to się ludzie nie martwią. Schody zaczynają się przy przebiegach 150tyś. z takim przeglądami.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999