Docieranie silnika po remoncie - Almera Tino 1.8 - LPG

05 Lis 2019, 14:53

Witam, jestem po samodzielnym remoncie silnika remoncie silnika ( z pomocą emerytowanego mechanika ) , trwalo to 10 dni ale sie udało :) została splanowana głowica, szlif zaworów plus gniazd, został wymieniony jeden zawór ponieważ był wypalony. Wymienione panewki korbowodowe oraz główna przyczyna brania oleju to pierścienie, które też zostały wymienione, wiadomo standardowo doszły wszystkie nowe uszczelki i płyny ustrojowe . Pacjent to Almera Tino 1.8, mam pare pytań odnośnie pierwszych kilometrów, jak powinno wyglądać docieranie.

Czy powinienem wymienić olej z filtrem po przejechaniu pierwszych 1000 km +/-, czy poprostu skrócic interwał w pierwszym etapie np do poziomu 5 tys km? olej to PMO 5w30

Samochód przed remontem jeździł na LPG, ile trzeba przejechac km na benzynie ? czy można od razu odpalić LPG po wczesniejszym dobrym ustawieniu instalacji ?

Teorii na przeróżnych forach jest dużo, więc już sam nie wiem :)

Staram nie przekraczac się zakresu obrotów powyzej 3 tys, czy to dobra metoda ? biegi zmieniam płynnie

Licze na wasze doświadczenia z tego typem problemu , bo zapewne nie jedna osoba przechodziła to samo co ja i ma mętlik w głowie :)

Pozdrawiam Mariusz
pazdzioch
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa

06 Lis 2019, 14:41

pazdzioch napisał(a):Czy powinienem wymienić olej z filtrem po przejechaniu pierwszych 1000 km +/-, czy poprostu skrócic interwał w pierwszym etapie np do poziomu 5 tys km? olej to PMO 5w30
Ja bym wymienił po takim krótszym przebiegu bo wtedy zobaczysz czy są w nim jakieś opiłki. Jak będzie ok to spokojnie będziesz jeździł dalej na nowym oleju.

pazdzioch napisał(a):Samochód przed remontem jeździł na LPG, ile trzeba przejechac km na benzynie ? czy można od razu odpalić LPG po wczesniejszym dobrym ustawieniu instalacji ?
Tak naprawdę jak ustawisz instalację LPG odpowiednio to tu nie ma raczej przeciwskazań żeby nie jeździć na niej. Dobrze jednak zrobić trochę km na samej benzynie i ocenić czy silnik funkcjonuje prawidłowo i nie ma jakiś bolączek po takiej naprawie. Jak od razu zaczniesz jeździć na LPG i zauważysz jakiś problem to nie będziesz wiedział czy związane jest to z wykonaną naprawą czy instalacją gazową.

pazdzioch napisał(a):Staram nie przekraczac się zakresu obrotów powyzej 3 tys, czy to dobra metoda ? biegi zmieniam płynnie
Jak będzie wszystko ok to po przejechaniu 400-500km możesz na rozgrzanym siniku od czasu do czasu zwiększyć na chwilę tą prędkość obrotową (jadąc np. na trasie) obserwując czy silnik dobrze pracuje.

Oczywiście obserwuj stan oleju i płynu chłodzącego.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

06 Lis 2019, 21:26

Sugerujesz aby spuscic aktualny olej, sprawdzic czy sa opiłki w filtrze oraz oleju, jak nie będzie smiało wlac ten sam olej ? dobrze rozumiem
pazdzioch
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa

07 Lis 2019, 00:27

Ja po remoncie stosuje technikę taką :
Nowy filtr i totalnie najtańszy olej jaki jest w sklepie, 10-15 minut pracy na wolnych obrotach aż do pełnego rozgrzania płynu, akurat wtedy wszystko sobie ogarniesz odpowietrzanie układu itd. zlewam to pierwsze syfy i znowu nowy filtr i teraz już odpowiedni olej. Kolejna wymiana po 2 tyś. Jeżdzisz normalnie bez szaleństwa ale też bez oszczędzania. Swoją drogą kiedyś już załatwiłem silnik po remoncie generalnych na przestrzeni 200 kilometrów :wink: poprostu moc kusiła :naughty:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierunkowskazy - migać czy nie migać?
    Kierunkowskazy są ważnym narzędziem komunikacji na drodze. Pozwalają na informowanie o planowanym manewrze, więc prawidłowe korzystanie z nich powinno być nawykiem wszystkich kierowców. Dla wielu jednak nie jest. Trenerzy ...
    Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców
    Małe tablice rejestracyjne są dostępne od ponad roku ale niektórzy właściciele aut nie znają dokładnie jej przeznaczenia i przez to mogą stracić dowód rejestracyjny od samochodu i dostać mandat w wysokości 500zł. ...