Dodge Caliber-Gaz nie przełacza sie

20 Gru 2012, 13:53

Witam, ma instalacje D.T. Gas System, dotąd nie miałem żadnych problemów. niedawno wymienialem filtry, świece, olej i akumulator. Od tego momentu mimo rozgraniczenie silnika i redaktora, samochód nie chce przelaczyc sie na gaz. Byłem u dwóch gazownikow i jak połączyła komputer to wszystko było ok, za pomocą komputera przelaczaja z benzyny na gaz i odwrotnie ale jeżeli tylko wyjadę i wyłącze silnik to ponownie problem powraca. Pomóżcie proszę !!!!!!!! :no:
Dodam, ze kontrolka sie pali i jak chce ręcznie przelaczyc z benzyny na gaz to słychać charakterystyczne przelaczenie ale kontrolka w dalszym ciagu miga i samochód jedzie cały czas na benzynę . . . .
Bono11
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Dodge caliber
Silnik: 2,0 160KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Rok produkcji: 2007

28 Gru 2012, 10:12

Ponawiam temat, pomóźcie proszę . . . . W przeciągu kilku dni instalacja przełaczyla sie raptem 3-4 razy i to rano, kiedy silnik był całkowicie zimny i podczas jazdy zwiększała sie temperatura. Jeżeli auto było juz rozgrzane to nie ma mowy o przeliczeniu na gaz - pomocy !!!!!
Bono11
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Dodge caliber
Silnik: 2,0 160KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Rok produkcji: 2007

02 Sty 2013, 21:02

przyczyn może być wiele. najpowszechniej zdarzają się dwa problemy. Pierwszy to odczyt temperatury - musi być właściwy. Drugi powód to odczyt prędkości obrotowej. Przy podłączeniu pod komputer nalezy sprawdzić czy odczyt temperatury jest wiarygodny oraz czy odczyt prędkości obrotowej silnika jest ok.(przede wszystkim na wysokich obrotach). Jeśli wszystko będzie prawidłowo poproś o zmianę sposobu przejścia z ,,odjęcie gazu" na ,,dodanie gazu" Nic więcej nie widząc tego nie przychodzi mi do głowy
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

03 Sty 2013, 18:18

no i po sprawie, pojechałem do Pana Roberta Kasperskiego na ul. Wiśniewskiego w Gdyni. W tym zakładzie potraktowali mnie jak klienta, któremu należy pomóc a nie jak osobę od której można wyciągnąć kasę. Po kilku minutowym sprawdzaniu instalacji, Panowie doszli, że gniazdo z bezpiecznikami od instalacji gazowej coś nie styka i raz instalacja się ładuje, raz jest wyłączona, raz wraca na ustawienie tzw: instalacyjne itp. Zmienili gniazdo, sprawdzili całą elektrykę LPG, podłączyli kompa i zaczęła się zabawa. Kalibracja w zakładzie i oczywiście podczas jazdy. Samochód jeździ na LPG bardzo dobrze, płynnie a za całą usługę zapłaciłem naprawdę niewielkie pieniądze.
Polecam gorąco ten zakład, od dziś jestem ich stałym bywalcem !!!
http://www.instalgaz.webstrony.pl/
Bono11
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Dodge caliber
Silnik: 2,0 160KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Rok produkcji: 2007