Dodge Journej 2.0 rok 2010

29 Gru 2016, 11:09

Witam.

Mam prośbę o podpowiedź, gdzie szukać bezpieczników świateł stop i w zasadzie wszystkich pozostałych jak drogowe, mijania itp. Z tego co widzę i rozumiem (chyba, że nie rozumiem) nie ma ich w skrzynce z bezpiecznikami pod maską silnika - jest tam jedynie bezpiecznik trzeciego światła stop, które ma osobny obwód.
Problem polega na tym, że nie działają mi oba STOPY, żarówki są sprawne a w instrukcji obsługi nie ma mowy o tym gdzie są zabezpieczenia obwodów oświetlenia.
Wielkie dzięki za odpowiedź.
Prosiaczek37
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Dodge

30 Gru 2016, 14:11

W instrukcji powinieneś mieć informację o bezpiecznikach gdzie się znajdują. Journej to bliźniaczy brat Fiata Freemonta, a w nim z tego co wiem bezpieczniki w kabinie znajdują się pod schowkiem przed pasażerem, dość ciężko tam się dostać. Najlepiej zdemontować schowek bo wtedy jest łatwiej.

Może być jeszcze zepsuty stycznik od stopu przy pedale hamulca.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

30 Gru 2016, 15:29

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Szukałem już wcześniej pod tym schowkiem - w Dodge'u tego nie ma, no ale najbardziej właśnie zdumiewające jest, że w instrukcji (mam po Polsku bo auto kupione w kraju) nie ma na ten temat informacji... Tzn jest opisany moduł z bezpiecznikami, ale w nim nie ma bezpieczników od oświetlenia albo są one połączone z jakimiś innymi obwodami i nie jest to wyjaśnione. Sam przekaźnik przy pedale musi działać, bo jest trzecie światło STOP, które zapala się i pewnie dlatego jeszcze jestem w jednym kawałku...
Prosiaczek37
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Dodge

30 Gru 2016, 15:48

Prosiaczek37 napisał(a):Tzn jest opisany moduł z bezpiecznikami, ale w nim nie ma bezpieczników od oświetlenia albo są one połączone z jakimiś innymi obwodami i nie jest to wyjaśnione.
Musi być zatem jeszcze jedna skrzynka z bezpiecznikami. Patrzyłeś we wnętrzu pod kierownicą/deską?

Prosiaczek37 napisał(a):Sam przekaźnik przy pedale musi działać, bo jest trzecie światło STOP, które zapala się i pewnie dlatego jeszcze jestem w jednym kawałku...
No to faktycznie nie tu będzie problem. A wszystkie światła masz z tyłu oprócz stopu (pomijamy trzeci dodatkowy bo on działa)? Może gdzieś kabelek od tych świateł jest pęknięty lub przecięty.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Gru 2016, 21:08

Przyczyny musisz więc szukać albo w samych lampach, albo w wiązce do lamp. Skoro trzecie światło masz, to napięcie przychodzi główną wiązką. Zmierz napięcie na wtyczce. Ale podejrzewam że jest, bo trzecie świało świeci. Wydaje mi się, że problem będzie leżał albo na głównej wtyczce ( ta, z której napięcie "rozdziela " się na lampy, bo rzadko kiedy się zdarza, żeby w oby lampach było coś nie tak ze stykami. Chyba, że żarówki się spaliły.
Prosiaczek37 napisał(a):gdzie szukać bezpieczników świateł stop

wg powyższego to nie wina bezpiecznika.
Prosiaczek37 napisał(a):żarówki są sprawne

Nie napisałeś skąd taki wniosek - jeżeli sugerowałeś się tym, że popatrzyłeś na żarnik czy jest cały, to możesz być w błędzie - zdarza się, że żarnik jest cały, a przerwany jest drucik w trzonku. Najlepiej by było, jakbyś te żaówki zdemontował i spradził na akumulatorze. Albo przełożył w inne miejsce w lampie. Żarówka musi się poprostu zaświecić, żeby mieć 100% pewności, że jest dobra.
Tak jeszcze myślę - w takich autach zdarza, się, że skrzynka z bezpiecznikami jest też w bagażniku. Pooglądaj dobrze tapicerkę z boków w bagażniku, czy pod nią nie ma skrzyneczki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Sty 2024, 16:34

Witam mam dodge journey 2009 mam ten sam problem , co może być przyczyną środkowy stop działa bez problemów, wymienione żarówki na nowe ? Proszę o pomoc. Sprawdziłem boki bagażnika nie ma bezpieczników.
techma1973
Obserwowany
 
Posty: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Superb Combi - czwarta generacja modelu
    Czwarta generacja modelu Superb Combi kontynuuje swoją triumfalną ścieżkę z jeszcze bardziej dopracowanym projektem, obszerną i niezwykle wygodną przestrzenią oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Nowy model ...