DOSTAWCZAK 6cio osoboby + paka - jaki polecacie?

09 Paź 2016, 09:24

Witam, szukam dostawczaka mieszczącego 6 osób plus jakaś "paka" - tzw brygadówka. Biorę też pod uwagę samochody 8 czy 9 osobowe jeśli będzie w nich miejsce z tyłu na jakieś torby, ewentualnie narzędzia typu wiertarka, młot, skrzynki narzędziowe. Autko ma służyć brygadzie do transportu do niemiec (podróż jakieś 1500km po trasie co dwa miesiące + codzienny dojazd na budowę z miejsca noclegu 30km po mieście x 20dni) - około 25000km rocznie. Chciałbym w miare możliwości nie musieć go naprawiać u zachodnich sąsiadów więc szukam czegoś bezawaryjnego. Koniecznie blaszak, nie plandeka.

Rozglądałem się za VW LT (z polecenia znajomego w silniku 2.8 ) podobno niezawodny choć pewnie mniejszy silnik byłby oszczędniejszy? oglądałem również Mercedesa Sprintera w silniku 2.2... co powiecie o tych samochodach? Może polecacie inne wersje silników? Może inne marki?
Przeznaczone fundusze to 15-20 tysięcy zł, jeśli będzie potrzeba to 25, ale wolałbym się zmieścić w 20... Serdecznie pozdrawiam i liczę na waszą pomoc ;)
[url][/url]
Mateusz92
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 02 02 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Avensis
Silnik: 2.0 d4d
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

28 Paź 2016, 12:56

VW LT35 będzie dobrym wyborem jeżeli chodzi o silnik to tańszy w eksploatacji będzie 2.5 TDI 5-cio cylindrowy, silnik MANa 2.8 TDI jest czterocylindrowy, wymaga większej uwagi jeśli chodzi o rozrząd, tam są chyba koła zębate i trzeba korygować luz co około 40tyś km.

Ciekawą wersją jest blaszak i wersja 7-dmio osobowa.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Paź 2016, 13:58

Popatrz też na Iveco Daily,silnik 2.8TDI,motor to starsza sprawdzona jednostka aby spełniała normy emisji spalin wrzucili CR co poprawiło również osiągi.
Trzeba pilnować oleju i paska rozrządu i spokojnie wyklepie 500-600tysięcy bez żadnego remontu.
Na plus zasługuje pozycja kierowcy,auto jest wysokie przez co siedzi się na takiej samej wysokości co kierowca autobusu albo i wyżej i widok jest rewelacyjny.
Minusem jest blacha która lubi rdzewieć zresztą w takich dostawczakach to norma no i najlepiej kupić wersję na bliżniakach gdyż tą z pojedyńczymi kołami łatwo położyć.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Gru 2016, 13:28

ja kupiłem trafica sprowadzanego, ale musiałem go odmalować. Farba Jotamastic z olicon delta dała radę, zobaczymy na ile. Ale z renaty jestem zadowolony
Tomas44
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 27 06 1997
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: Nissan Qashqai
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015