DOSTAWCZAK 6cio osoboby + paka - jaki polecacie?

09 Paź 2016, 09:24

Witam, szukam dostawczaka mieszczącego 6 osób plus jakaś "paka" - tzw brygadówka. Biorę też pod uwagę samochody 8 czy 9 osobowe jeśli będzie w nich miejsce z tyłu na jakieś torby, ewentualnie narzędzia typu wiertarka, młot, skrzynki narzędziowe. Autko ma służyć brygadzie do transportu do niemiec (podróż jakieś 1500km po trasie co dwa miesiące + codzienny dojazd na budowę z miejsca noclegu 30km po mieście x 20dni) - około 25000km rocznie. Chciałbym w miare możliwości nie musieć go naprawiać u zachodnich sąsiadów więc szukam czegoś bezawaryjnego. Koniecznie blaszak, nie plandeka.

Rozglądałem się za VW LT (z polecenia znajomego w silniku 2.8 ) podobno niezawodny choć pewnie mniejszy silnik byłby oszczędniejszy? oglądałem również Mercedesa Sprintera w silniku 2.2... co powiecie o tych samochodach? Może polecacie inne wersje silników? Może inne marki?
Przeznaczone fundusze to 15-20 tysięcy zł, jeśli będzie potrzeba to 25, ale wolałbym się zmieścić w 20... Serdecznie pozdrawiam i liczę na waszą pomoc ;)
[url][/url]
Mateusz92
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 02 02 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Avensis
Silnik: 2.0 d4d
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

28 Paź 2016, 12:56

VW LT35 będzie dobrym wyborem jeżeli chodzi o silnik to tańszy w eksploatacji będzie 2.5 TDI 5-cio cylindrowy, silnik MANa 2.8 TDI jest czterocylindrowy, wymaga większej uwagi jeśli chodzi o rozrząd, tam są chyba koła zębate i trzeba korygować luz co około 40tyś km.

Ciekawą wersją jest blaszak i wersja 7-dmio osobowa.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Paź 2016, 13:58

Popatrz też na Iveco Daily,silnik 2.8TDI,motor to starsza sprawdzona jednostka aby spełniała normy emisji spalin wrzucili CR co poprawiło również osiągi.
Trzeba pilnować oleju i paska rozrządu i spokojnie wyklepie 500-600tysięcy bez żadnego remontu.
Na plus zasługuje pozycja kierowcy,auto jest wysokie przez co siedzi się na takiej samej wysokości co kierowca autobusu albo i wyżej i widok jest rewelacyjny.
Minusem jest blacha która lubi rdzewieć zresztą w takich dostawczakach to norma no i najlepiej kupić wersję na bliżniakach gdyż tą z pojedyńczymi kołami łatwo położyć.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Gru 2016, 13:28

ja kupiłem trafica sprowadzanego, ale musiałem go odmalować. Farba Jotamastic z olicon delta dała radę, zobaczymy na ile. Ale z renaty jestem zadowolony
Tomas44
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 27 06 1997
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: Nissan Qashqai
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Škoda Kodiaq SPORTLINE i Škoda Kodiaq Scout
    Modele KODIAQ SPORTLINE i KODIAQ SCOUT stawiają kolejny krok w ofensywie czeskiej marki w segmencie SUV. ŠKODA KODIAQ SPORTLINE Elegancki i dynamiczny SUV, który szczególnie przypadnie do gustu entuzjastom ...
    Chevrolet Corvette C1
    Zupełnie inne oblicze ma natomiast Corvette C1. Pierwsza generacja legendarnego sportowego Chevroleta była dostępna wyłącznie ze zdejmowanym dachem. Miała być odpowiedzią na brytyjskie i włoskie kabriolety importowane po ...