Dosyć głośna praca silnika 1.6 Diesel w Honda CRV IV

Dosyć głośna praca silnika 1.6 Diesel w Honda CRV IV

01 Maj 2018, 18:32

Witam serdecznie

Jestem posiadaczem Hondy crv IV z 2013'od jakiegos czasu mam wrazenie ze slysze jakby metaliczny odglos w silniku 1.6 (120km) co to moze byc? czy wiaze sie to np z potrzebą regulacji luzów zaworowym w tym aucie Dodam ze auto ma 108tys przebiegu i jest z 2013
Czy w autach tego typu reguluje sie te luzy.w silniku diesla ?

Mam równiez wrazenie ze problem ten pojawil sie po ostrej zimie i po tym jak zonie zlapalo paliwo w filtrze paliwa przy -35stopniach pojawil sie rowniez bład serwisowy informujacy o niskim cisnieniu na wtryskach. Czy zatem problem ten moze byc zwiazany z podtarciem wtrysków w trakcie jak brakowalo paliwa? Czy raczej z luzem który nalezaloby wyregulować?
Na chwile obecna wymienilem filtr i jest ok tylko ten metaliczny odgłos pozostał

Pytalem w serwisie Bosha i stwierdzili aby dolewac troche mixolu do palwa bo ponoc paliwa sa teraz mega suche. Inni zalecili podglosic muzyke i sie tym nie przejmować a Wy?

Drodzy uzytkownicy tego modelu i znawcy tematu co robic z w/w faktem?
Sebastian81
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 09 1998
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Honda CRV IV
Silnik: 1.6 120KM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

Re: Dosyć głośna praca silnika 1.6 Diesel w Honda CRV IV

02 Maj 2018, 09:06

Sebastian81 napisał(a):zlapalo paliwo w filtrze paliwa przy -35stopniach pojawil sie rowniez bład serwisowy informujacy o niskim cisnieniu na wtryskach
Zamarzło?
Czy w tej chwili nie ma żadnych błędów?
Ja bym na twoim miejscu jeszcze przysłuchał się skąd dochodzi dokładnie ten odgłos. Możesz kupić specjalny stetoskop (10-15zł) i posłuchać na pompie paliwa i przy wtryskach. W ten sposób będzie móg okreslić skąd ten odgłos się wydobywa.
Sebastian81 napisał(a):od jakiegos czasu mam wrazenie ze slysze jakby metaliczny odglos w silniku
Kiedy ten odgłos jest słyszalny? Na biegu jałowym na wolnych obrotach? Podczas przyspieszania, jazdy jednostajnej, hamowania silnikiem, jak silnik rozgrzany czy jak zimny :)?

Sebastian81 napisał(a):Czy w autach tego typu reguluje sie te luzy.w silniku diesla ?
Nie wiem jak tu z zaworami ale nawet jak nie ma hydraulicznych popychaczy to generalnie przy takim przebiegu nie powinno być z nimi problemu.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

02 Maj 2018, 12:54

Mam wrazenie ze najbardziej slychac to miedzy 1.5 a 3tys w trakcie przyspieszania
Sebastian81
Nowicjusz

02 Maj 2018, 12:57

Co sie tyczy bledow do na chwile obecna nie ma nic.... a co luzow zaworowych to wg.ksiazki wynika ze zaleca sie regulacje przy 120tys....rozumie ze przy dieslach tez sie reguluje prawda?.
Sebastian81
Nowicjusz

02 Maj 2018, 13:04

Sebastian81 napisał(a):rozumie ze przy dieslach tez sie reguluje prawda?
Tak, jeżeli nie mają hydraulicznych popychaczy i sa regulowane za pomocą płytek, szklanek to oczywiście regulacje powinno się wykonać co jakiś czas. Myślę że regulacja nie będzie potrzebna po takim przebiegu w tym silniku ale warto sprawdzić jak wyglądają przerwy.

Sebastian81 napisał(a):Mam wrazenie ze najbardziej slychac to miedzy 1.5 a 3tys w trakcie przyspieszania
Pod obciążeniem silnika, a paliwo jest dobrej jakości? Może warto dodać do paliwa dodatek do czyszczenia układu wtryskowego w dieslu.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

02 Maj 2018, 21:40

Słyszałem w serwisie boscha od znawcy aby w tego typie silnikow nie uzywac specyfikow czyszczacych uklad bo to raczej do aut z przebiegiem ponad 250 tys a juz najgorsze jest uzywanie paliw typu verva lub inne tego typu to koszmar dla delikatnych ukladow w nowych typach silnikow....bardziej zaleca dolewanie miksolu wg stosunku litr na 250litrow paliwa bo to wg badan jest bardziej korzystne w nowych silnikach. Dodam ze zona wlasnie po tym jak zlapalo paliwo przy -35stopniach zalala auto vervą :/ i nie dlugo po tym uslyszalem te dzwieki
Sebastian81
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Corolla 1966 rok Toyota Corolla 1966 rok
    Toyota Corolla jest modelem przełomowym dla marki. Nie tylko dlatego, że do dziś sprzedano ich ponad 45 milionów na przestrzeni 12 generacji, ale też dlatego, że to ten model spowodował, że Toyota stała się masowym ...
    7-miejscowy SUV klasy premium - przegląd modeli 7-miejscowy SUV klasy premium - przegląd modeli
    Do przewiezienia większej liczby osób nie zawsze potrzebny jest minivan. Wystarczy praktyczny SUV z dodatkowym rzędem siedzeń. Modele klasy premium bardzo często oferują taką opcję, co w połączeniu z luksusowym wyposażeniem ...

•