Drugie auto do 2-3tys czyli typowy dylemat młodej osoby.

23 Maj 2016, 07:26

Hej, piszę tutaj temat ponieważ staję przed dylematem wyboru auta do 2-3tysiecy maksymalnie. Zdaje sobie sprawe z Tego, że za te pieniądze będzie ciężko kupic coś w dobrym stanie technicznym, ze zdrową blachą, i tak dalej - Zdaje sobie również sprawę że na forum były poruszane setki takich tematów, większość przeczytałem jednak zdecydowałem się napisać nowy temat, aby uzyskać "indywidualną" poradę.

Do rzeczy - Jak sama nazwa wskazuje potrzebuję drugiego auta maksymalnie do kwoty 2-3tysięcy zł. Obecnie mam Gufla IV 1.6 zdaje sobie sprawę że auta tej klasy za taką kasę nie dostanę, dlatego sytuacja zmusiła mnie do zakupu jakiegoś "golasa"

Moje jedyne wymaganie to takie, aby jezdziło, skręcało, hamowało, w miare się odbijało od asfaltu, żeby blacha i podłoga była w miarę zdrowa. NIe zależy mi na "rarytasach" jak klima i tak dalej - Jednak fajnie jak by to auto miało przynajmniej elektryczne szyby.
Co do silnika - Benzyniak lub benzyna plus gaz. Silnik maksymalnie do 2.0 ze względu na wysokie OC ( które swoją drogą będzie kosztowało mniej więcej tyle ile wydam na auto około 1.500...)

Auto będzie wykorzystywane do dojazdów do pracy 5 dni w tygodniu po około 25km w dwie strony, oraz wypady do miasta.

Obecnie moją uwagę przykuły ( podam w takiej kolejności na którym zależy mi najbardziej)

Opel Vectra B w silniku 1.8 lub 2.0
- [link do oferty na Olx wygasł]

Daewoo Lanos
- [link do oferty na Olx wygasł]

Renault Megane

Daewoo Matiz
Fiat Punto / Brava / Seicento.
nymf94
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: VW
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

23 Maj 2016, 17:26

Vectre sobie odpuść napewno bo trafisz totalnego zgnilucha..
Lanos jakiś średni i obstawiam że ma 1.4 czyli silnik który kompletnie nie nadaje się do tej budy..

Sądząc po Twoich linkach jesteś z Łodzi więc zobacz to:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - OC na pół roku więc nie musisz odrazu płacić a z gazem to bardzo oszczędny samochód (100km zrobisz za 15zł).
[link do oferty na Olx wygasł] - koło abartha to on nawet nie stał.. ale jak sprawny jeżdzący to można przemyśleć tylko wywalić wydech i kierownicę.. no i OC do końca roku.
No i tutaj według mnie dwa bardzo ciekawe ogłoszenia. Auta z pierwszych rąk i na czarnych tablicach.
[link do oferty na Olx wygasł] - przebieg raczej autentyczny.
[link do oferty na Olx wygasł] - buda jak na Felicję bardzo ładnie wygląda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Maj 2016, 18:53

Serdeczne dzięki za odpowiedź - Prawdę mówiąc z tego co podałeś, jedynie co zwróciło moją uwagę to Ta Kia i Astra.

Co do tego Tico w gazie - Tico w gazie to dobry pomysł? To bardzo małe autko, z małym silnikiem do tego zagazowane, pewnie ledwo co się odbija to od drogi - Jeśli miałbym kupić takie małe auto pokroju CC, Tico czy Seicento to raczej tylko i wyłącznie benzyne, bo w takiej małej pojemności gaz raczej moim zdaniem nie jest potrzebny jak dla mnie.

Co do Vectry - Faktycznie może być ciężko i raczej sobie to odpuszczę chyba że znajdę na prawde dobry model ze znanego żródła wtedy mógłbym coś pomyśleć.

Co do Lanosa - Jakich silników najlepiej wypatrywać z gazem? Które najlepiej znoszą gaz?

Od siebie jeszcze w oko mi wpadło:

Astra - [link do oferty na Olx wygasł]

Kolejna Astra [link do oferty na Olx wygasł]

Megane - [link do oferty na Olx wygasł]

Megane - [link do oferty na Olx wygasł]

Myślisz że warto się którymś z tych zainteresować?

Chciałbym powoli zacząć dzwonić do ludzi i udawać się na osobiste oględziny, dodam że w niedziele jeszcze poświęcę chwile czasu i udam się na tą giełdę samochodową do Łodzi. ( Wiem że na giełdzie sami handlarze, ale może trafi się coś ciekawego, zawsze jakaś nadzieja jest :D )
nymf94
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: VW
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

23 Maj 2016, 19:02

Akurat wiem co Tico potrafi wyczyniać nawet z lpg :mrgreen:

Najlepszy silnik w Lanosie pod lpg to 1.5 8v 86km ale reszta (1.5 16v 100km i 1.6 16v 106km) też dobrze znoszą gaz.

Odnośnie linków:
1. wizualnie do poprawek ale ponegocjować trochę i można brać,na plus długi przegląd i OC,dużo nowych części (dopytaj czy ma jakoś udokumentowane) tylko błąd w mocy bo 1.4 nigdy nie miało 75km.
2.trochę dziwne,auto na zdjęciach bardzo ładnie wygląda a ma sporo wyświetleń i nikt jeszcze nie kupił?
3.lewy bok w połowie ma inny odcień lakieru a poza tym ok.
4.nie chcę mi się wierzyć że nic nie ma do zrobienia no ale ogólnie jest ok.

Jeszcze takie Saxo masz pod nosem [link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Maj 2016, 20:37

Jeśli jesteś zainteresowany takim autem to w niedalekiej przyszłości będę miał na sprzedaż Nissana Primere P10 1.6 102KM, sedan, rocznik 1996 - czyli ostatni rocznik tej generacji. Auto nie ma sporego zapotrzebowania na paliwo jak na tą moc, przejechałem nim 10000 km i jedyne co wymagało wymiany to akumulator, sworzeń wahacza, końcówka drążka kierowniczego i przewody oraz cylinderki hamulcowe z tyłu. Jest to stara, dobra, japońska konstrukcja, moc może się wydawać za mała jak na sedana, aczkolwiek auto waży jedynie 1175 kg. Do tej pory ani razu mnie nie zawiódł, gdybyś był zainteresowany, daj znać to podrzucę jakieś fotki i podam więcej informacji jeśli będzie taka potrzeba. Pozdrawiam ;)
szymon17
Nowicjusz
 
Posty: 13
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nissan Primera P10
Silnik: 1.6 SRI 102KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

23 Maj 2016, 20:46

Mi też możesz podrzucić z ciekawości :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Maj 2016, 22:12

nymf94 napisał(a):Co do tego Tico w gazie - Tico w gazie to dobry pomysł? To bardzo małe autko, z małym silnikiem do tego zagazowane, pewnie ledwo co się odbija to od drogi
jeśli silnik zdrowy to niezależnie od paliwa Tico idzie jak koń z tyłkiem wysmarowanym musztardą :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Maj 2016, 22:50

Ten cienias to był z mojego miasta kilka razy go widziałem i nie wiem czy opłaca się go kupić bo jeździł tym jakiś czas i niby blacharka fajna i wygląd ekstra ale nie wiem jak z mechaniką :/
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Maj 2016, 08:41

Tak trochę odbiegając od tematu- jaki silnik polecacie w Lanosie?
1.4- mówicie że za słaby
1.5- Kickster na YouTube mówił, że nie warto go brać (ale wiadomo jaką on ma wiedzę o motoryzacji... :D )
Więc tylko 1.6 w Lanosie?
michael2620
Początkujący
 
Posty: 53
Auto: szukam

24 Maj 2016, 09:19

Nie mów o Kicksterze bo jak oglądałem niektóre jego filmiki to śmiech mnie ogarniał..
1.5 też jest dobry do Lanosa.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Maj 2016, 11:28

@szymon17 - Jeśli jesteś z Łodzkiego, jak najbardziej - I wszystko zależy co rozumiesz przez słowo "niedaleka przyszłość" bo to pojęcie względne, i wiadomo jak powiesz że za miesiąc to raczej to do tego czasu pewnie się coś znajdzie.

Co co tego Lanosa - I tego "youtubera" Kickster czy jakoś tak? Również oglądałem jego filmy, i raczej nie biorę go na poważnie - Wolę zaufać Barolowi który na pewno bardziej się zna na motoryzacji od tej "gwiazdy"

Natomiast - W chwili obecnej jeśli chodzi o Ciebie Barol - Tą ostatnią megankę którą CI podesłałem, i pisał że nie jest nic do zrobienia, i mówiłeś że nie chce CI się w to wierzyć - Dam Ci odpowiedz jak się ma sprawa w najbliższym czasie, bo w poniedziałek jestem umówiony z człowiekiem, żeby podjechać, obejrzeć - I co najważniejsze wjechać na podnośnik, aby zobaczyć jak tam się ma sprawa z podłogą.

Wczoraj miałem jeszcze okazje śmigać Lanosem 1.5 w gazie sedan, bo znajomy ma na sprzedanie. Ceni sobie tego lanosa 3000 do negocjacji za rok 00. Blacha wydaję się być okej, jedyne co to tylne drzwi lekko bierze ruda ( ponieważ miał przygode parkingową, i powiedział że robił to na własną ręke i teraz wychodzą tego skutki...). Ostatnio robił w nim hamulce ( ma na wszystko paragon) OC do Lutego 2017 a PT do grudnia 2016.
nymf94
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: VW
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Maj 2016, 22:23

Akurat temat Lanosa znam bo ojciec miał takiego 12lat i się głębiło wiedze modelu :wink:

Jeśli ten Lanos Twojego znajomego jest ok to bierz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012