Ducato 2.3 JTD 130 km 2013 162 tys olej 5W40 przebieg motul x-cess

12 Lut 2023, 19:13

Witam
Jestem tu nowy i mam zapytanie odnośnie oleju do silnika w moim nowo zakupionym Ducato 2.3 JTD 130 km 2013 r. 162 tys najechane; czy mogę wlać Motul X cess 5w40 ? Mam jeszcze dwa inne auta osobowe które jeżdżą na w.w oleju i chcę aby już wszystkie miały ten sam olej. Jeśli nie taki to proszę o pomoc w doborze oleju do tego auta. Nie chcę płacić za bańkę 5 litr po 200 zł ale kupić coś przyzwoitego w niższej cenie. Proszę aby wypowiedzieli się bardziej doświadczeni użytkownicy takich aut. I pytanie czy wymieniamy tak jak w zwykłym aucie tzn. odkręcamy korek w misie olejowej i spuszczamy a także filtr oleju czy jeszcze są jakieś miejsca z których trzeba to spuścić?
Dziękuję
star4you
Obserwowany
 
Posty: 1

12 Lut 2023, 20:51

star4you napisał(a): I pytanie czy wymieniamy tak jak w zwykłym aucie tzn. odkręcamy korek w misie olejowej i spuszczamy a także filtr oleju czy jeszcze są jakieś miejsca z których trzeba to spuścić?
spuszczasz z miski, potem zabierasz się za filtr i po robocie nic więcej nie ma.
Olej to do wyboru ja np stosuję od lat elfa
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Lut 2023, 08:40

Ja też bym się skłaniał ku Elfowi,zastanawiam się jaką Formułę,technologię stosuje Total,że ich oleje hydrocrackowane batożą pełne syntetyki
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)