Duży bagażnik, dacia lodgy, mcv itp.

05 Maj 2022, 07:31

Witam szukam auta z dużym bagażnikiem w takim którym można się przespać, spakować rowery, narzędzia itp. Oczekuję w miarę prostej budowy, niedużych kosztów utrzymania, raczej tylko benzyna. Po głowie chodzi Mi dacia lodgy ,ewentualnie logan 1 mcv z końca produkcji. Może warto zwrócić uwagę na inne zupełnie auta? Budżet to 7000e ,rocznik raczej nie starsze niż 2010r,musi być klima. Głównie jazda do pracy miesięcznie w sumie 400km plus wypady weekendowe ,urlop kilka razy dłuższa trasa.

Z góry dzięki za odpowiedzi
Podkowa1991
Nowicjusz
 
Posty: 23

05 Maj 2022, 07:52

Podkowa1991 napisał(a):szukam auta z dużym bagażnikiem w takim którym można się przespać, spakować rowery, narzędzia itp.
Najlepszym wyjściem jest tu Dodge Grand Caravan lub Chrysler Town&Country typowe duże VANy. Tam rowery spakujesz praktycznie na stojąco, a jak będziesz chciał się przespać to masz dużo miejsca i płaską podłogę.

Podkowa1991 napisał(a):Po głowie chodzi Mi dacia lodgy ,ewentualnie logan 1 mcv z końca produkcji
Ten drugi odpada ze względu na ilość miejsca nawet po złożeniu tylnych siedzeń. Co do Lodgy to tam drugi rząd składa się na pionowo za przednimi siedzeniami i zajmuje sporo miejsca jak na załączonym zdjęciu, może się zatem okazać że rowery z kołami 29 cali nie wejdą tak łatwo i trzeba będzie demontować przednie koła. Wyspać raczej się nie wyśpisz bo długość przestrzeni ładunkowej liczona do tylnej strony kanapy drugiego rzędu to 1,18m, a po złożeniu tych siedzeń niech będzie 1,6m wątpię żeby było więcej.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Moim zdaniem jak już chcesz przewozić rowery to lepiej kupić długie kombi z płaską podłogą, a dla rowerów zrobić miejsce na bagażniku dachowym.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

05 Maj 2022, 08:52

Właśnie myślałem żeby tylną kanapę zdemontować. Głównie użytkuję auto w 2 osoby.Duże kombi będzie lepsze?Mondeo mk4 np.?
Podkowa1991
Nowicjusz
 
Posty: 23

05 Maj 2022, 09:15

Na pewno wygodniejsze i lepiej wyciszone.
Myślałeś o jakimś minivanie pokoju berlingo/partner/doblo itd?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Maj 2022, 09:26

Tak najchętniej w wersji maxi typu kangoo ,doblo,ale strasznie ciężko coś znaleźć do 7000e z sensownym przebiegiem tzn.do 200tyś.
Prowadzę mała działalność I auto ma służyć też do tego ,narzędzia itp.
Takie do wszystkiego.Znośny komfort przy 120kmh więcej nie potrzebuję.
Podkowa1991
Nowicjusz
 
Posty: 23

16 Maj 2022, 05:40

Warto czy cena z kosmosu?Brak klimy
Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... pp_android
Podkowa1991
Nowicjusz
 
Posty: 23
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczna jazda w nocy
    Jazda w nocy poza obszarem zabudowanym jest bardziej niebezpieczna i trudniejsza niż za dnia. Podstawowym powodem jest ograniczony zasięg widzenia drogi, przeszkód oraz innych uczestników ruchu drogowego. "W ...

16 Maj 2022, 06:01

Za auto bez klimy to można zapłacić może 3 tys złotych ale na pewno nie 4k ojro
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Maj 2022, 06:04

Ok,dzięki więc odpuszczam wszystko bez klimy
Podkowa1991
Nowicjusz
 
Posty: 23

10 Cze 2022, 04:37

Witam ponownie czas mija ,a ciężko coś aktualnie znaleźć, wszystko sprzedaje się na pniu.Co myślicie o takim starszym scenicu?Miałem kilka renówek w życiu I zawsze byłem zadowolony.
Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... pp_android
Podkowa1991
Nowicjusz
 
Posty: 23