Duży dylemat...

duży dylemat...

25 Sie 2006, 21:04

Witam,

przymierzam się do kupienia samochodu za około 16-20 tys., mam na oku cztery modele następujących marek:

audi A3 (benzyna lub diesel)
Honda Civic hatchback (3 drzwiowy)
VW Golf (benzyna lub diesel)
Rover 25 lub 200

jestem kompletnym laikiem, a odpowiedzi na moje dotychczasowe pytania spowodawały że dalej nie potrafię się zdecydować i mam jeszcze większy mętlik

argumenty jakie słyszałem:
- audi i golf mają twarde zawieszenie, poza tym diesla 8-10 letniego nie opłaca się kupować, Audi jest drogie
- honda drogie części, słabe zawieszenie
- Rover drogie części i serwis (inne źródło że części wcale nie są drogie, ale należy wybrać model zrobiony na podwoziu 6?-z tego co sprawdzałem za te same pieniądze Rover jest najtańszy)

Wizualnie najbardziej skłaniał bym się ku Audi, potem Hondzie i Roverze ale wiem że to nie jest najważniejsze. Chciałbym uzyskac informacje jaki zakup jest dla mnie najkorzystniejszy i jakie argumenty przemawiają za jakim modelem oraz z jakim silnikiem wybrać samochód.

Pozdrawiam Tomik
Tomik
Nowicjusz

0

25 Sie 2006, 21:18

ja bym wybrał AUDI i może być nawet już w TDI(choć nie cierpie diesli)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
0

Re: duży dylemat...

27 Sie 2006, 11:02

Tomik napisał(a):audi A3 (benzyna lub diesel)
Honda Civic hatchback (3 drzwiowy)
VW Golf (benzyna lub diesel)
Rover 25 lub 200
Oprócz Audi godna polecenia jest jeszcze Honda Civic dość trwały i niezawodny samochód. części drogie ale w tych samochodach rzadko się coś psuje, do tego silniki naprawdę dynamiczne.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10493
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe modele Mitsubishi eK Wagon i eK Custom Nowe modele Mitsubishi eK Wagon i eK Custom
    Firmy Mitsubishi Motors Corporation i Nissan Motor Co., Ltd. ogłosiły nazwy i zaprezentowały sylwetki nowych, wspólnie opracowanych samochodów segmentu mini przeznaczonych wyłącznie na rynek japoński. Sprzedaż ...
    Opel Zafira Tourer 1,6 CDTI najbardziej wydajny turbo diesel Opel Zafira Tourer 1,6 CDTI najbardziej wydajny turbo diesel
    CDTI ECOTEC o pojemności 1,6 litra to całkowicie nowy i najbardziej ekologiczny silnik w historii firmy, który zadebiutuje w Genewie w modelu Zafira Tourer. Zastosowanie technologii "BlueInjection" SCR (selektywna ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Nissan 350Z
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive
      69. Rajd Polski, Esapekka Lappi, Janne Ferm, podium, SKODA Motorsport