Dym przy odpalaniu przy niskich temperaturach zewnętrznych Fiat Ducato

27 Lis 2023, 10:28

Witam mam następujący problem. W okresie zimowym gdy temperatura spada poniżej 5 stopni, przy odpaleniu przez pierwsze 1-3 sekundy silnik pracuje tak jakby na dwa tłoki i z rury wydobywa się biały dym.
Kable od świec zarowych wymienione
Regulator świec wymieniony
Świece sprawdzone przez mechanika mówi że dobrze działają.
Również przy odpalaniu mruga na desce kontrolka od świec. Mruga też jak go odpalam 2 czy kolejny raz gdy silnik nie jest rozgrzany ale pracował już 5 min. Choć odpala bez żadnego problemu.
Gdzie szukać przyczyn mechanik wykluczył że to świece stawia na puszczający wtrysk przy niskich temperaturach. Na to że płyn może się dostawać do tłoku, płynu nie ubywa znacząco może przez cały rok to niecałe pół litra.
Fiat Ducato rocznik 2010 silnik Iveco 2.3 120 km
mariuszgul
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • 27 Lis 2023, 11:28

    mariuszgul napisał(a):W okresie zimowym gdy temperatura spada poniżej 5 stopni, przy odpaleniu przez pierwsze 1-3 sekundy silnik pracuje tak jakby na dwa tłoki i z rury wydobywa się biały dym.
    Im stoi dłużej tym jest gorzej z odpaleniem?

    Ja bym odstawił samochód do pomiaru kompresji na zimnym silniku i zobaczył co wyjdzie.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    27 Lis 2023, 13:24

    Przy -5 to nawet bez świec powinien palić dobrze, co najwyżej podymi chwilę.

    Jak wyżej, sprawdziłbym kompresję bo tak najszybciej się dowiesz w jakim stanie jest silnik. Jak będzie dobrze, to wtedy wtryski / układ paliwowy.
    galakty
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8843
    Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

    27 Lis 2023, 13:55

    Samochod używany codziennie. Nie zwróciłem na to uwagi? Co jeśli tak? Pierścienie? uszczelka? Wtryski?
    mariuszgul
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    27 Lis 2023, 13:57

    Do sprawdzenia trzeba wtryski wyciągać? Bo świece to usłyszałem że nie ma szans.
    mariuszgul
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    27 Lis 2023, 13:59

    Czy wyjęcie wtrysków to jest z tych łatwiejszych czy nie chcą wychodzić?
    mariuszgul
    Nowicjusz
     
    Posty: 4