VW Lupo 1.4 - dym przy odpalaniu i kontrolka check

13 Cze 2020, 04:47

Witam obecnych Mam Vw lupo 1.4 problem z nw jak sobie poradzić z autkiem auto raz odpala raz nie ,dym wychodzi z kierownicy kiedy odpala się auto i moje podejrzenia są dwie .jedna z nich to szczotki z rozrusznika zużyty się lub zablokowały A 2 sugestia jest zapalająca kontrola na desce Check czyli czujnik położenia wału..
NIEZNAJOMA
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 15 Cze 2020, 14:47

    Benzyna czy diesel?
    NIEZNAJOMA napisał(a):dym wychodzi z kierownicy kiedy odpala się auto
    Jak to dym leci z kierownicy? Nie rozumiem tego, dym może wydostawać się z pod maski ale we wnętrzu auta?
    NIEZNAJOMA napisał(a):moje podejrzenia są dwie .jedna z nich to szczotki z rozrusznika zużyty się lub zablokowały
    W takim przypadku raczej by rozrusznik nie miał siły kręcić silnikiem lub by nie ruszył w ogóle.
    NIEZNAJOMA napisał(a):2 sugestia jest zapalająca kontrola na desce Check czyli czujnik położenia wału..
    A skąd wiesz że to czujnik położenia wału? Odczytałeś kod błędu?
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    15 Cze 2020, 20:24

    Wymień tzw kostkę stacyjki. Słaby styk w niej może powodować zadymienie z okolic kierownicy. Nie szukaj tutaj problemu w rozruszniku czy w czujniku położenia wału. Dymiło by się w komorze silnika.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4744
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Trójwymiarowa konfiguracja samochodu
      Audi to pierwszy na świecie producent samochodów używający trójwymiarowych wizualizacji w konfiguratorze produktowym. Zamiast statycznych obrazów jakie znamy z przeszłości, klient może teraz w czasie ...