Dynamiczne auto bez drenowania kieszeni - 15tys.

02 Wrz 2020, 12:30

Hej!
Za jakiś czas będę rozglądał się za samochodem do 15 tyś zł, mam już swój typ, jednak mam do Was kilka pytań, bo nie wiem czy to odpowiedni wybór.

Ogólnie to szukam samochodu, który będzie dynamiczny (tak żeby swobodnie wyprzedzać), nie będzie dużo palił no i będzie taki troszkę zdroworozsądkowy bo nie chcę później pakować ogromnych pieniędzy w naprawy. Chciałbym mieć też w miarę ciszę w środku. Rocznie będę pewnie robił jakieś 15tys km, 2 razy w tygodniu jakaś trasa 60km no i czasem wyjazd do sklepu. Odnośnie miejsca w środku to będę jeździł raczej sam, czasami będą takie sytuacje, że będę jechał miał np. 3 pasażerów, ale to rzadko.

Tak więc mój typ to astra h gtc 2.0t + gaz, tylko mam kilka wątpliwości odnośnie tego auta. Otóż boję się trochę spalania, bo jednak to już spora pojemność no i do tego z turbo i jak będzie mi palił strasznie dużo to wolę już kupić coś innego, bo co z tego jak będę miał 200km jak będę jeździł np. do 2,5tys obr./min żeby nie robić wiru w baku. Druga kwestia jest taka, że nie wiem jak wygląda sprawa z awaryjnością no i do tego ten silnik podobno lubi olej.

Jak myślicie, to dobry wybór? Czy lepiej wybrać np. 1.8 140km, albo jakiegoś diesla? Chciałbym mieć tą dynamikę i nie martwić się o bardzo duże spalanie. No i jak w takiej astrze wygląda kwestia hałasu w środku? Da radę jakoś ją wyciszyć, żeby było lepiej no i czy np. w przypadku diesla będzie głośniej niż w benzynie?

Podpowiedzcie mi, brać tą astrę? Czy może polecicie jakieś inne auto? Jestem otwarty na propozycje :ok:
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

02 Wrz 2020, 13:21

Lepszy silnik będzie i tańszy w ewentualnej naprawie 1.8. Jego moc na pewno wystarczy Ci do w miarę dynamicznej jazdy do tego silnik całkiem nieźle współpracuje z instalacją LPG.

Ogólnie jak nie chcesz pchać się w koszt to warto poszukać silnika który dobrze znosi LPG inie będzie miał turbiny.

Delcho napisał(a):Ogólnie to szukam samochodu, który będzie dynamiczny (tak żeby swobodnie wyprzedzać), nie będzie dużo palił no i będzie taki troszkę zdroworozsądkowy bo nie chcę później pakować ogromnych pieniędzy w naprawy.
Ciężko takie auto będzie znaleźć tym bardziej że masz budżet który dosyć mocno ogranicza tu pole do popisu :)

Z aut które można by było jeszcze w tym budżecie polecić to np. Mazda6 jakbyś znalazł bez korozji i z silnikiem 1.8 lub 2.0 w benzynie. Tu będzie zdecydowanie ciszej niż w Astrze i lepiej się prowadzi. Będzie jednak starsza sporo od Astry.
Ciekawą propozycją pod LPG mogło by być jeszcze Audi A4 B6 2.4 moc większa ale przypuszczam że koszt eksploatacji będzie większy niż w przypadku wymienionej wyżej Mazdy.
Jak byś chciał coś starszego to warto pomyśleć na Volvo S60 z silnikiem benzynowym 2.4.

Musisz główną uwagę zwrócić na stan samochodu który będziesz oglądał bo tu przy używanych samochodach będzie to najważniejsza kwestia która za sobą może pociągnąć spore dodatkowe koszty bądź nie i będziesz wtedy zadowolony.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

02 Wrz 2020, 13:25

Chcesz auto w gazie i jeszcze obawiasz się spalania? Taka astra spali może 15l gazu w trybie mieszanym czyli jeśli chodzi o koszta to tyle co diesel.. A spalanie to tylko część kosztów jakie wydasz na samochód
Wumba
Aktywny
 
Posty: 258
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 30 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S3 8l
Silnik: 1.8T 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

02 Wrz 2020, 14:01

No tak, tylko, że gaz to dodatkowy wydatek i nie będę zakładał go od razu, bo pewnie na początku będzie trzeba ponaprawiać jakieś usterki itp.
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

02 Wrz 2020, 14:10

Mam Astrę H 1,8/125, dynamika tak sobie, no ale czego się spodziewać jak on ma chyba 170 Nm przy prawie 4 tys.
Olej żłopie ale tak to ok.

Może jak chcesz dynamiki i niskiego spalania to jakaś Ibiza III 1,9 100 albo 130 konna, albo jakaś fajna A3 I gen. po lifcie.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Wrz 2020, 17:26

A3 oraz Ibiza odpadają, jednak chyba ta astra mi najbardziej odpowiada, tylko pytanie jaki silnik do niej. 1.8 140? czy 2.0t? W najgorszym wypadku można brać diesla o ile nie będzie robił problemów. Doradzcie mi coś bo ja się nie znam :/ Idealny chyba byłby 1.6t, ale ciężko to znaleźć.
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus pracuje nad nową V-ósemką
    Po kilku latach spekulacji teraz wiemy to na pewno – Lexus pracuje nad nowym silnikiem V8, który w przyszłości ma trafić pod maski sportowych samochodów marki. Jednym z pierwszych aut z tą jednostką będzie ...

02 Wrz 2020, 17:37

A może coś mniejszego ? Mniejsza kasa, szybsza jazda :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Wrz 2020, 17:48

Nie zależy mi aż tak na osiągach, chcę mieć pełnowymiarowy samochód, nie chcę rezygnować z wygody, bo jednak czasami jeżdżę dalej i taki mały samochód będzie niewygodny.
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

02 Wrz 2020, 18:25

Astra 2.0T nie w tym budżecie i sporo zajechanych szrotów,temat wałkowany już kilka razy na forum.
Astra 1.8 125km jak najbardziej ok.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Wrz 2020, 19:15

Delcho napisał(a):bo jednak czasami jeżdżę dalej i taki mały samochód będzie niewygodny.


Spoko. Napisałeś że robisz "trase" 60km 2x w tyg.dlatego wspomniałem o mniejszym aucie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Wrz 2020, 20:34

No więc ile kasy potrzeba na sprawną astrę 2.0t?
1.8 125km nie brzmi jakoś przekonująco, co z tym 140km? Chyba, że diesel 1.9 150km, tam przynajmniej będę miał duży moment obrotowy.

Mniejsze auta są po prostu dla mnie niewygodne i źle się jeździ :/
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

05 Wrz 2020, 00:26

Co do Astry H uważaj na awaryjne skrzynie biegów o oznaczeniu M32
PawelMisiek
Nowicjusz
 
Posty: 31

05 Wrz 2020, 09:10

Tu masz ciekawą Asterkę z gazem, miała remont silnika rok temu więc warto sprawdzić co było robione:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

06 Wrz 2020, 21:58

Dobrze, to mam szukać tego 2.0t do 15tys czy jednak wybrać inny silnik? Bo już nie wiem. Co powiecie o dieslu 1.9 np. 150km? I dlaczego diesle są tańsze?

I jak wygląda spalanie w tej astrze 2.0t?

Chyba że wybrać jakiś inny samochód taki żeby był w miarę dynamiczny i nie był zbyt drogi w utrzymaniu?
Delcho
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

06 Wrz 2020, 23:12

Możesz szukać,ja pamiętam jak kiedyś wrzuciłem tutaj na forum taką Astre z mojego miasta za jakoś 14900zł to wszyscy mnie zlinczowali..

Delcho napisał(a):Co powiecie o dieslu 1.9 np. 150km?


Lepiej szukać 120km,tańsze w utrzymaniu i mniej problematyczne.

Delcho napisał(a):I jak wygląda spalanie w tej astrze 2.0t?


W mieście 11-12l,średnio koło 9l.

A może Volvo S40 2.4?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012