Dynamiczne kombi w benzynie do miasta 50-60tys

17 Sty 2022, 18:33

Witam was;)

Mam około 50-60 tys które chce przeznaczyć na używany samochód. Fajnie jakby autko było w miarę dynamiczne oraz koniecznie kombi. 90% miasto więc szukam silnika benzynowego.
Myślałem nad:

Mazda 6 2.0 - tutaj wydaje mi się że poza moim budżetem.
Opel Astra J - 1.4 turbo
Hyundai i40 2.0 gdi
Oraz ostatni i chyba faworyt
Mondeo MK4/MK5 1.5 Ecoboost - czy ten silnik jest w miarę dynamiczny co do wagi samochodu? Celuje w spalanie w mieście około 9L
A może warto zakupić z większym motorem i zagazować? Istotne jest też abym w miarę pewnie mogl wyprzedzac np tira;)
Wiem że przedstawiam tutaj samochody z motorami wolnossącymi oraz turbo ale każdy z tych samochodów osobiście uważam za ładny:)
profil
Nowicjusz
 
Posty: 21

17 Sty 2022, 19:17

profil napisał(a):Mazda 6 2.0 - tutaj wydaje mi się że poza moim budżetem.


"Mazdy 6 2.0" są produkowane od 20 lat więc jakąś znajdziesz :ok:

profil napisał(a):Opel Astra J - 1.4 turbo


ok

profil napisał(a):Hyundai i40 2.0 gdi


ok

profil napisał(a):Mondeo MK4/MK5 1.5 Ecoboost - czy ten silnik jest w miarę dynamiczny co do wagi samochodu? Celuje w spalanie w mieście około 9L


Silnik na pewno najbardziej ryzykowny, najbardziej skomplikowany i najdroższy w naprawach z tego co wymieniasz. Mondeo ogólnie spoko jako auto. Zastanów się tylko czy ci potrzebne coś tej wielkości
Spalanie 9L "w mieście"? Jeśli to miasto ma tak do 100tys mieszkańców to może się udać

[url]A może warto zakupić z większym motorem i zagazować?
[/url]

"Większy silnik" nie oznacza możliwości opłacalnego założenia instalacji eksploatowania go na lpg


Najpierw zastanów się jakiej wielkości auta szukasz bo to, że samochód jest "kombi" nic o jego wielkości nie mówi. Między mondeo a astrą jest 20 cm różnicy długości, przepaść. A według twoich kryteriów można polecać jednocześnie fabię kombi jak i w212
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Sty 2022, 19:26

No główny wymóg to bagażnik takie 500L będzie już ok. Miasto 120tys ciągle korki, 40 min w korkach cały czas za wyłączeniem świąt;)

Mazda 6 3 generacji da radę kupić w tych pieniądzach?

Samochód osobiście musi mi się podobać, sorka ale skoda fabia z wyglądu nie powala;) ale za to W204 już fajnie wygląda ale tutaj utrzymanie pewnie kosmicznie drogie.

Samochody z segmentu C/D interesują mnie najbardziej. A to combi i bagażnik potrzebne - też nie raz trzeba jechać na wczasy rodzina 2+1 a w mojej astrze h wyglądamy jak cygany ;))

Podsumowując:
Rocznik min 2013
Chociaż te 150KM
Spalanie w mieście w granicach 9L
Bagażnik min 500L
Kombi
Benzyna

P.s te 20cm długości nie robi dla mnie żadnej różnicy.

Macie jakieś inne propozycje niż moje?
profil
Nowicjusz
 
Posty: 21