Kombi/liftback do 100-110k - komfortowe, dynamiczne w benzynie

05 Kwi 2024, 12:10

Hej, poszukuje auta z pakownym bagażnikiem - tak żeby weszły 3 walizki;) i wózek . Auto ma być dosyć dynamiczne - mniej więcej żeby zbierało się jak 2.0 tsi 190KM w VW (Passat), chodzi mi o bezpiecznie wyprzedzanie przy prędkościach autostradowych.
Szukam czegoś co będzie miało jakość wykonania, komfort i wyciszenie na poziomie Superb 3 ale może być trochę mniejsze gabarytowo (tylko żeby bagażnik miał ok 600l).
Takiej wielkości auta szukam na 3-5 lat, aż syn podrośnie i będzie można zrezygnować z wożenia wózka i łóżeczka:P.
Przeznaczenie to dłuższe trasy z rodziną (2+1) i czasami krótkie trasy po mieście (2-3km) - jak będę musiał syna odebrać z żłobka/przedszkola.
Szacuje przebieg roczny ok 12-20k km.
Nie mam dużych wymagań co do wyposażenia, dobrze żeby zawierało: aktywny tempomat, podgrzewane siedzenia, lane assist, elektryczna klapa bagażnika i fizyczne przyciski do sterowania klimą.

Zastanawiałem się nad :
* Superb 3 po lifcie, 2.0 tsi 190 KM
* Arteon w tym samym silniku - wizualnie mi się bardzo podoba, ale obawiam się że bedzie droższe utrzymanie niż w przypadku Superb

Co jeszcze byście polecili - może jakiś mercedes?
Kwota jaką dysponuje to 100-110k zł, ale mogę dać trochę więcej jak będzie trzeba i auto mi się spodoba.
Patrzyłem też na nowe auta, ale musiałbym dać ok 170k zł. Poza tym nowe auto to tez koszty typu GAP/serwisy w ASO itp., syn jest mały wiec auto pewnie też dostanie w kość a na nowym każda rysa boli i wartość leci w dół :P.

Co myślicie obecnie o sprowadzaniu aut z Niemiec, znajomy ostatnio sprowadzał na zamówienie Mercedesa C klasy i polecał, znam nazwę firmy co mu to ogarniała pod dom, ale nie chce reklamy robić.
RomanP
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Kwi 2024, 14:41

A dlaczego utrzymanie VW ma być droższe niż Skody? To ta sama technika, z resztą Arteon bazuje na Passacie B8 czyli to samo co Superb.

Ja bym popatrzał jeszcze na Mazdę 6
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

05 Kwi 2024, 19:45

Myślałem tez o Mazda 6 w silniku 2.5 - tylko że są różne opinie dotyczące wyciszenia, niby po lifcie jest lepiej.... ale zdania są podzielone.
RomanP
Nowicjusz
 
Posty: 3