Auto rodzinne do 110k minivan

24 Paź 2018, 17:05

Dzień dobry,

proszę o pomoc w wyborze minivana.

Przebiegi jakie robię to 30k/rok głównie miasto - w tygodniu samochód przedstawiciela handlowego, w weekendy auto rodzinne.

Auto tylko nowe, nie zamierzam go raczej sprzedawać (utrata wartości nie ma znaczenia), oczekiwałbym zrobić nim ~250k km(~8lat) i po tym przebiegu chciałbym, żeby posłużyło jak najdłużej żonie, która robi ~5k km rocznie.

Diesel odpada ale nie wiem czy od nowych benzyn można oczekiwać przebiegów powyżej 250km.

Budżet to 110k zł i raczej nie chciałbym przekraczać.

W takim budżecie idealnie wpasowuje się Citroen C4 grand picasso (spacetourer) z nowym 1.6 pureteh 180, 8 stopniowym automatem, w najwyższej wersji shine, z 3 rzędem foteli i kilkoma dodatkami. To wszystko poniżej 110k zł. (po rabacie)

Citroena oglądałem w tym tygodniu i o ile na papierze to auto mi się podoba to w środku trochę rozczarował (jeżdżę 10 letnim S-MAXem).
Zacząłem szukać alternatyw:
- SMAX
- Touran
- Zafira
- Scenic

Jak wypadają te samochody w stosunku do C4GP, są jeszcze jakieś sensowne alternatywy, które przekonają mnie, żeby nie kupować C4.

Zdaje sobie sprawę, że w przypadku SMAXa i Tourana trzeba iść na bardzo duże kompromisy z wyposażeniem.
ehrmantraut
Obserwowany
 
Posty: 2

24 Paź 2018, 18:54

Ciężko powiedzieć jak downsizing'owe konstrukcje sprawdzą się na tak długim dystansie. Bodajże ktoś z peugeota powiedział kiedyś, że są "obliczone" na 300kkm (a z tego co kojarzę silniki peugeot/citroen to to samo :mrgreen: ). Do tego liczyłbym się z tym, że dość zaawansowany technologicznie automat również klęknie w takim okresie. Nooo ale mniejsza

Szukając nowego auta idziesz do salonów, jeździsz tym co bierzesz pod uwagę i kupujesz model, który najbardziej Ci się spodobał, lepszego wyjścia nie ma.

BTW
Zafirę kupisz ze sprawdzonym 1.4T/140, który 10 lat wytrzyma na pewno :ok:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Lis 2018, 20:32

No więc nakręciłem się na tą Zafirę 1.4/140. Jak już przeczytałem internet na jej temat, to się okazało, że już nigdzie takich nie ma... A te nowe 1.6?
Jakieś opinie, są już chyba jakiś czas w insigniach.

Z automatu raczej rezygnuje.

Od C4 odrzuciło mnie jednak po bliższym kontakcie z wnętrzem samochodu i raczej się nie skuszę za te pieniądze. W tańszej konfiguracji zostaje tylko 1.2 pure tech.

Co do scenica czy wiadomo coś na temat silników 1.3TCe?


Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie Touran 1.4/1.5 TSI.
ehrmantraut
Obserwowany
 
Posty: 2

24 Lis 2018, 11:27

ehrmantraut napisał(a):Co do scenica czy wiadomo coś na temat silników 1.3TCe?


Na razie wiadomo tylko tyle, że to silnik który jest również w nowym Mercedesie (A-klasa).

Jakbyś poszukał to pewnie znajdziesz nową Alhambrę w okolicach 110 tys., tutaj trochę droższa:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybrydowe hity 2017 roku
    Za nami przełomowy dla motoryzacji rok 2017. To czas, w którym na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i pierwszy raz w historii widoczny jest wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów ...