Dynamiczny samochód 12.000 zł

06 Kwi 2024, 19:59

Witam,
szukam jakiegoś dynamicznego auta tak okolice 150 koni, myślałem nad grupą vw 1,8 turbo albo 1,9 tdi
kolejna opcja to Mitsubishi Colt 1,5T albo Bravo/ Punto 1,4 tjet
Co sądzicie?

Koło mnie ktoś sprzedaje takiego golfa
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... GkNow.html

ewentualnie nieco dalej:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... GkUOR.html
Arab96
Nowicjusz
 
Posty: 6

06 Kwi 2024, 20:04

Fiaty 1,4t-jet nie ten budżet, Bravo to za te pieniądze to bardziej zwykłe 1,4/90
Colt to samo, bliżej 20k jak dla mnie

Vagi są ok, ale czy ten golf? unikałbym chyba takich autek z gazem, do tego różne dodatki, "tjuningi" a nie wiadomo jaki stan. Obejrzeć możesz jak masz blisko

Może warto poszukać jakąś Octavię? nawet w kombi? gdzie ktoś świadomie kupował takie auto a silnik przy okazji a nie do upalania.
1,9 niezajechane też jest jakąś opcją chociaż te mocniejsze ciężko będzie dorwać dziś już w jakimś ogarniętym stanie albo mają konkretne ceny.
Prędzej coś słabszego i jakiś chip wzmacniający.

Vagi w tej kasie to raczej jedyna opcja, fiaty to tak 15k w górę.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

06 Kwi 2024, 21:53

Nie pytaj tutaj o stare 1.8T bo z miejsca Ci go skreśla bo to złom zwłaszcza Pan od japoncow..
Colt jest zajeb... za 3,2,1..
Bravo z Tjetem dorzuc trochę do budżetu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Kwi 2024, 22:21

Barol napisał(a):Nie pytaj tutaj o stare 1.8T bo z miejsca Ci go skreśla bo to złom zwłaszcza Pan od japoncow..
Colt jest zajeb... za 3,2,1..
Bravo z Tjetem dorzuc trochę do budżetu

Tak Barol poleć najtańszego śmiecia na OtoMoto z nalotem 300k.km.jako idealny start up.

Arab96 zastanów się czy to dobry budżet i dobry moment na turbo czy nie lepiej dozbierać $$$.

Chodzi o to co po zakupie jak będzie trzeba naprawić auto.

Czt z którego śmieje się Barol jest o tyle dobry że waży 1t i pali 6-8l pb.normalnej jazdy a do tego jest bardzo trwały ale jest to stare auto po kilku właścicielach i różnie to może być a czasy się zmieniły czyli kiedyś za 12-15k przebierałeś w ofertach i w śmiesznie tanich częściach a teraz już nie bardzo.

Jak będziesz chciał więcej info co do czt to daj sygn.bo znam go nawet nie że zdjęć :D

P.s.

Albo szukaj czegoś lakierniczo sfatygowanego.
Ostatnio oglądałem taką Alfę MiTo 1,4t 155km.za 14k. z b.małym przebiegiem.
Do jazdy i ewentualnie późniejszego pomalowania. A MiTo to to samo co Punto.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Kwi 2024, 22:37

Trevor napisał(a):Fiaty 1,4t-jet nie ten budżet, Bravo to za te pieniądze to bardziej zwykłe 1,4/90
Colt to samo, bliżej 20k jak dla mnie

czyli definitywnie odpuścić Colta i Punto czy Bravo?
Czyli szukać 1,8t vw?

szybki napisał(a):Chodzi o to co po zakupie jak będzie trzeba naprawić auto.
To go naprawie, no bo zbierać to mogę i do 50 i 100 tys, kasa raczej nie zalęzy od tego czy się auto będzie psuło czy nie bo to za 2x tyle też się będzie psuło.
Arab96
Nowicjusz
 
Posty: 6

06 Kwi 2024, 23:42

Za te 12 tys nie kupisz dobrego Colta, fiaty też raczej słabo, więc odpuścić.
1,8T czy 1,9 tdi są w zasięgu, nie sądze byś z końcówki lat 90 nie znalazł za 12k jakiegoś ogarniętego a3/golfa/octavii 1,8T

Jeszcze jest focus ST 170 ale znigluch i nie wiem ogólnie czy ma on sens.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Vision RS - model koncepcyjny
    Skoda Vision RS to wyraz wizji przyszłych samochodów kompaktowych marki, utrzymanych w sportowym duchu RS. Ten dynamiczny model swoją światową premierę będzie mieć podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu. ...

07 Kwi 2024, 07:07

Arab96 napisał(a):czyli definitywnie odpuścić Colta i Punto czy Bravo?


Bravo samo w sobie rynkowo kosztuje więcej więc cena nawet z drobnymi tematami wizualnymi będzie wyższa.
Arab96 napisał(a):kasa raczej nie zalęzy od tego czy się auto będzie psuło czy nie bo to za 2x tyle też się będzie psuło.

Czt do 2008r to około 15-18k więc spokojnie trafi się do podrobienia w niższej kwocie. To samo Punto/MiTo.
Musisz na spokojnie szukać.
Masz przykładowy link:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... GcEMe.html
Jest to dobry sposób z którego zawsze korzystam tylko trzeba być ostrożnym żeby nie przedobrzyć.

Chyba że jak było wcześniej pisane focus st170km fiesta 150km Mazda 3 sport 2,0 150km.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Kwi 2024, 12:11

A tego golfa odpuścić?
W tym Punto widze że chyba jakieś poprawki lakiernicze sa konieczne, czyli pewnie ma rysy, odpryski czy korozja też może być?
Rdzewieją te fiaty mocno?
Arab96
Nowicjusz
 
Posty: 6

07 Kwi 2024, 13:23

Arab96 napisał(a):W tym Punto widze że chyba jakieś poprawki lakiernicze sa konieczne, czyli pewnie ma rysy, odpryski czy korozja też może być?

Chłopie olej to. Ważny jest stan techniczny. Resztę sobie zrobisz z biegiem czasu. Tym bardziej że na spokojnie poznasz się z autem a potem działasz. Nie spodoba Ci się to wystawiasz i szukasz czegoś innego bez specjalnej straty kasy.
Do tego tych ofert jest sporo, dołożysz parę groszy to coś na Szwaba trafisz itd.

Szukając auta turbo bez kasy musisz się wykazać kreatywnością :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Kwi 2024, 13:41

Arab96 napisał(a):W tym Punto widze że chyba jakieś poprawki lakiernicze sa konieczne, czyli pewnie ma rysy, odpryski czy korozja też może być?

serio ? stary szmelc za 11500,-- ma nie mieć rysek czy odprysków? masz za mało $$$ żeby wybrzydzać.
Ale tacy są właśnie klienci w tym budżecie.
Klient który wykłada 50 000zł często gęsto nie zwraca uwagi na jakąś tam ryskę w kilkuletnim aucie.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

07 Kwi 2024, 16:31

Wydaje mi się jednak, że ogarnięcie mocno zapuszczonego auta pod kątem blacharki kosztuje więcej niż mechanika, gdzie sa używki, dobre zamienniki itd.
Lakiernik/blacharz ma stawki niezależnie od tego czy naprawia fiata 126p czy nowego mercedesa.
Więc wolę nie przekraczać wartości auta bo np trzeba całą fure malować, o tym mówię.
Raczej nikt nie pisze o poprawkach lakierniczych gdy jest ryska którą można zamalować bazą za 40 zł i pędzelkiem.
Arab96
Nowicjusz
 
Posty: 6

07 Kwi 2024, 16:41

Zacznij oględziny od tego golfa, a potem Punto.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

07 Kwi 2024, 16:51

Arab96 napisał(a):że ogarnięcie mocno zapuszczonego auta pod kątem blacharki kosztuje więcej niż mechanika

z tym że odróżniaj ryskę czy odprysk od "robienia blacharki" :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

07 Kwi 2024, 21:04

Arab96 napisał(a):Wydaje mi się jednak, że ogarnięcie mocno zapuszczonego auta pod kątem blacharki kosztuje więcej niż mechanika, gdzie sa używki, dobre zamienniki itd.
Lakiernik/blacharz ma stawki niezależnie od tego czy naprawia fiata 126p czy nowego mercedesa.
Więc wolę nie przekraczać wartości auta bo np trzeba całą fure malować, o tym mówię.
Raczej nikt nie pisze o poprawkach lakierniczych gdy jest ryska którą można zamalować bazą za 40 zł i pędzelkiem


A mi się wydaje że szukasz auta nie dla Kowalskiego jadącego w rękawiczkach i w kapeluszu swoim Fiatem Albea lewym pasem 50kmh tak na wszelki wypadek żeby dojechać na mszę św.do kościoła.

Ale ścieżka zakupu ma być jak u tego Kowalskiego w kapeluszu i rękawiczkach z jednym małym ale wicherek...w kieszeni.

Kowalski wie że jak jest wicherek w kieszeni to bez miedzi na tyłeczku się siedzi natomiast Ty tego nie wiesz.
I jak Ci się proponuje prosty sposób na oszukanie "przeznaczenia" to układasz jakieś pokrętne story o blacharstwie i lakiernictwie.

Dlatego ok.szukaj tego fajnego auta z ceną "bez powodu" niską :D
toyman40 napisał(a):tym że odróżniaj ryskę czy odprysk od "robienia blacharki"

:ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Kwi 2024, 23:13

Nie bardzo rozumiem ale ok.
Mam jakiś budżet i chce kupić auto w tym budżecie, jeśli ktoś wyżej pisał że za mało kasy to takie modele odpuszczam, więc nie wiem o jakim przeznaczeniu mówimy?
Chodzi o to że jak w tej cenie mam kupić coś w promocji co gnije z każdej strony to dziękuje. Ja chce kupić auto dostosowane do budżetu a nie na silę coś czego kupić się nie da.
Nie rozumiem tych porównań do jakiegoś emeryta, trudno żeby taka osoba na mszę kupowała wyścigówkę, to chyba logiczne mi się wydaje.
Tak samo jak ojciec rodziny 2+2 nie kupi 2 miejscowego coupe
Arab96
Nowicjusz
 
Posty: 6
 
cron