Dziwnie zachowujący sią płyn chłodniczy

02 Gru 2017, 13:47

Czesc, jakis miesiac temu (gdy zaczelo byc zimniej) uruchomilem auto po 2 tyg przerwy od jezdzenia. Zapalila mi sie ikonka braku plynu chlodniczego, faktycznie byl ponizej minimum. Dodlalem go i myslalem ze wszystko jest ok, niestety zauwazylem ze zaczyna mi uciekac w bardzo wolnym tempie i tylko wtedy gdy samochod jest nieuzywany. Specjalnie sprawdzalem czy gdy jest rozgrzany plyn bedzie sie cofal i sie cofa. Nie zauwazylem innego koloru oleju, nie ma zadnego nalotu pod korkiem oleju, nie dymi, pracuje rowno. Dodam ze gdy bylo cieplej plyn trzymal sie na stalym poziomie. Co moze byc przyczyna wycieku? Golf 4 1.4 16v
Dodam ze zaobserwowalem kilka kropli plynu pod samochodem
Ununnil
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 16 12 2016
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

03 Gru 2017, 12:16

Ununnil napisał(a):Dodam ze zaobserwowalem kilka kropli plynu pod samochodem
no i my mamy zgadywać :?:
-Chłodnica
-Przewód płynu chłodniczego
-Uszczelka termostatu
-pompa wody
-nagrzewnica
-Zbiorniczek wyrównawczy

Sam musisz się potrudzić i popatrz skąd cieknie. Posprawdzaj wszystkie połączenia
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16105
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Gru 2017, 15:10

Ununnil napisał(a):Dodam ze gdy bylo cieplej plyn trzymal sie na stalym poziomie. Co moze byc przyczyna wycieku?
Niższe temperatury. Miałem kiedyś podobny problem i na jednym złączu miedzy przewodem elastycznym, a metalowym jak robiło się chłodniej i jak spadała temperatura płynu połączenie rozszczelniało się (temperatury na dworze poniżej 5 stopni). Pomogła wymiana opaski z samozaciskowej na skręcaną o odpowiedniej średnicy.

Ununnil napisał(a):Dodam ze zaobserwowalem kilka kropli plynu pod samochodem
Więc masz już przyczynę musisz tylko znaleźć źródło tego problemu. Podłóż jakiś karton i sprawdź dokładnie w którym miejscu cieknie następnie zlokalizuj i daj nam znać co zaobserwowałeś. Możesz też zrobić jakieś zdjęcia i wrzucić do tematu.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999