Dziwny dźwięk przed zagrzaniem silnika

23 Cze 2023, 18:58

Witam, mam problem z moim Touranem 1.4 TSI 2007 181tys. Po odpaleniu silnika jest takie chrobotanie przez parę sekund(Podobno normalne i może to trwać nawet do 10 sekund) i znika Słychać to od 4 sekundy na załączonym filmie. Kolejnym większym problemem jest to, że zanim silnik osiągnie temperaturę 70*C, to przy 1600 obrotów wzwyż jest taki metaliczny dźwięk, mogę go przyrównać do takiego jakby ktoś wsadził coś metalowego do szprych w rowerze i obracał kołem( tak jak kiedyś się wsadzało coś plastikowego w szprychy, żeby był fajny dźwięki :P). Słychać go od 21 sekundy w załączonym filmie, im dalej, tym bardziej się nasila dźwięk. Kontynuując. W czasie jazdy gdy wrzucam LUZ to nie ma tego dźwięku(zaznaczam, zanim osiągnie te 70*C), tylko jak dodaję gazu to jest ten dźwięk. Jak silnik osiągnie te 70*C, to ten dźwięk (od 21 sekundy na filmie) znika. Rozrząd był robiony dwa lata temu. Dwa lata temu było coś robione przy klapkach kolektora ssącego, jakaś blaszka była dokładana, żeby zrobić "szczelność"(podobno). Ogólnie to nikt kogo pytam nie chce się tego podjąć. Czy ktoś z Was się z czymś podobnym? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję :)

https://streamable.com/cmwx9y
Artur1933
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • 27 Cze 2023, 17:38

    Artur1933 napisał(a):Po odpaleniu silnika jest takie chrobotanie przez parę sekund
    To będzie pewnie pompa powietrza wtórnego.

    Filmik nie działa więc nie da się posłuchać i odpowiedzieć na dalszą część postu.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    27 Cze 2023, 18:48

    Wrzucam jeszcze raz link z nagraniem https://streamable.com/ifosgz
    Artur1933
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    28 Cze 2023, 16:55

    Nie wiem czy to czasem nie dźwięk od hydraulicznych popychaczy.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    28 Cze 2023, 17:36

    Dostałem właśnie podobną opinie na innym forum: "napinacz hydrauliczny od rozrządu". Czyli już dwie osoby idą w tym samym kierunku :). Dziękuję za odpowiedź :). Jutro zawożę samochód do mechanika i też mu od tym powiem. Dam znać jak będę po :).
    Artur1933
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    28 Cze 2023, 18:49

    Rokiko napisał(a):Nie wiem czy to czasem nie dźwięk od hydraulicznych popychaczy.
    Artur1933 napisał(a):Dostałem właśnie podobną opinie na innym forum: "napinacz hydrauliczny od rozrządu". Czyli już dwie osoby idą w tym samym kierunku
    Artur1933 mylisz pojęcia . Hydrauliczne popychacze ( w zasadzie , domyślnie hydrauliczne popychacze zaworów ) nijak mają się do hydraulicznego napinacza rozrządu .
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4729
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Sprzedaż opon w 2019 roku
      Według Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, na podstawie danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy, w 2019 roku producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali wzrost sprzedaży w segmencie ...

    28 Cze 2023, 21:06

    Tylko czy hydrauliczne popychacze zaworów po zagrzaniu silnika znikają(chodzi o dźwięk)?
    Artur1933
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    10 Lip 2023, 15:19

    Witam, wyszło, że poprzedni mechaniki, który wymieniał rozrząd rzeczywiście nie wymienił wszystkiego. Wymienił tylko dwa ślizgi i łańcuch... Teraz mechanik po otwarciu zauważył, że koła zębate były już mocno wyeksploatowane i najgorsze - jeden ze ślizgów był pęknięty... Dodatkowo łańcuch rozciągnięty. Także został wymieniony kompletny rozrząd i dźwięki ustały. Problem rozwiązany. Pozdrawiam :)
    Artur1933
    Nowicjusz
     
    Posty: 5