Ekonomiczny samochód do 30k

10 Wrz 2023, 22:01

Hej! Szukam samochodu w cenie do 30 tyś złotych. Byłoby to auto przeznaczone na dojazdy do pracy (ok. 40km autostradą). Raczej celuję w mały pojazd. Nie musi być stylowy ani ładny. Nie zależy mi też na żadnej konkretnej marce. Kluczowe dla mnie są:
-niskie spalanie
-mała awaryjność
-prosty dostęp do części i łatwe naprawy :)
Krótko mówiąc: ekonomiczne auto nastawione tylko na transport z punktu A do punktu B. Może być trzydrzwiowe. Myślałem wstępnie o takich samochodach jak: Toyota Yaris 1.0; Skoda Citigold 1.0; Hyundai i10; Volkswagen Up!; Opel Corsa 1.2; Toyota Yaris; Ford KA 1.2.
Czy polecacie któryś z nich najbardziej? A może jeszcze coś innego byście polecili? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i porady.
Pozdrawiam!
TeaCafe
Obserwowany
 
Posty: 1

11 Wrz 2023, 08:06

Yaris, Corsa. Reszta do kosza.

Pytanie jak szybko będziesz tą autostradą jeździć, bo takie mikrusy palą więcej przy wysokich prędkościach od kompaktów z normalną pojemnością. Chyba że lecisz za TIRem to spoko.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Wrz 2023, 08:06

Ja bym popatrzył na Yarisa lub Hyundai i20 bo i10 będzie trochę mały, ewentualnie masz jeszcze Kia Rio. W hyundaiu i Kia możesz brać silnik w benzynie 1.2 lub diesel 1.1 CRDi (jak masz robić większości trasy), a w Yarisce oprócz benzyny 1.0 można spojrzeć na 1.4 D4D (mając trasy na uwadze).

Poczytaj sobie ten temat nowe-auto-miejskie-na-lata-hyundai-i20-czy-kia-rio-vt103837.htm
Moskito
Początkujący
 
Posty: 189
Zdjęcia: 15
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tramwaj w ruchu drogowym
    Działania na rzecz poprawy komunikacji dotykają różnych środków transportu. W ostatnich latach do łask wraca transport tramwajowy. Przez wiele lat przesunięty na drugi plan, teraz jest mocno rozbudowywany. Tramwaj, ...