"Europa musi powrócić na drogę wzrostu i stabilności"

"Europa musi powrócić na drogę wzrostu i stabilności"

25 Sty 2013, 12:59

Szef Audi Rupert Stadler podkreśla w Davos: "Europa musi powrócić na drogę wzrostu i stabilności." Po raz 43. eksperci z całego świata spotykają się na Światowym Forum Ekonomicznym, by reprezentując różne punkty widzenia dyskutować o gospodarce, polityce i nauce. Audi również bierze udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Prezes zarządu Rupert Stadler, podczas obrad opowiada się za wspólnym i trwałym dialogiem: "Tylko w ten sposób Europa zdoła powrócić na drogę wzrostu i stabilności."

Davos, szwajcarskie centrum sportów zimowych, tradycyjnie jest gospodarzem trwającego od 23 do 27 stycznia spotkania poświęconego gospodarczym i politycznym problemom przyszłości. Tegoroczna dyskusja, skupiająca się na kwestiach ciągłego wzrostu, toczy się pod hasłem "Resilient dynamism" – "niezniszczalny dynamizm". "Tym pojęciem opisuję cechującą się wzrostem gospodarkę, która jest odporniejsza i mniej podatna na kryzysy niż ta, którą obserwujemy obecnie" – objaśnia Rupert Stadler.

Szef Audi podkreśla, że szczególnie konsumenci w Europie nadal zachowają ostrożność. Dlatego liczy się z dalszymi spadkami sprzedaży na europejskich rynkach motoryzacyjnych. Na temat gospodarczej przyszłości Europy wypowiada się natomiast następująco: "Rozpoczęto już ważne reformy, które wymagały silnej woli i olbrzymiej politycznej siły przebicia. Dużym wyzwaniem jest kontynuowanie tej drogi. Dlatego uważam, że ogromne znaczenia ma dialog między obywatelami, światem polityki i światem gospodarki."

Ponad 2500 ekspertów dyskutuje na Światowym Forum Ekonomicznym o globalnych problemach przyszłości. Oprawę forum stanowi w tym roku przygotowana przez Audi ekskluzywna przedpremiera w hotelu Steigenberger Grandhotel Belvédère. Marka z czterema ringami zaprezentuje wszystkim uczestnikom forum nowe Audi RS6 Avant, które oficjalnie zadebiutuje w marcu, na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Próbne jazdy dadzą gościom możliwość poznania całej palety sportowych modeli Audi. Chętni będą mogli poprowadzić jeden z siedmiu modeli, m. in. Audi R8 Spyder, Audi SQ5 i Audi A7 Sportback. Kogo nie zadowoli zwykła publiczna droga, będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności i doświadczenie za kierownicą na lodzie i śniegu.

Audi już od 1987 r. wspiera Światowe Forum Ekonomiczne, dostarczając do Davos flotę samochodów. W tym roku organizatorzy Forum szczególną uwagę zwracają na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Zgodnie z inicjatywą "Towards a Greener Davos" – "W stronę zielonego Davos", Światowe Forum Ekonomiczne ustaliło dopuszczalną podczas obrad granicę emisji CO2 do atmosfery, w maksymalnej wysokości 191 g/km. Używane przez gości limuzyny marki Audi emitują jedynie 171 g CO2 na km, co jest wynikiem znacznie poniżej założeń.

źródło: Audi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2298
Zdjęcia: 8333
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  VII edycja Summer Cars Party 2013 VII edycja Summer Cars Party 2013
  7-8 września odbędzie się kolejna siódma już edycja największego show motoryzacyjno- muzycznego w Polsce. Niesamowita liczba fanów SCP, która w 2012 roku sparaliżowała na wiele godzin ruch w Katowicach ...
  Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...? Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...?
  Toyota i hybrydy? Pierwsze nasze skojarzenie to Prius. Słusznie, bo model ten już 20 lat temu przetarł szlak dla seryjnych pojazdów hybrydowych. Z roku na rok jest ich coraz więcej: Yaris, Auris, RAV4, Toyota C-HR, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   passat b5 german style
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Infiniti Q50