Falowanie na zimnym, problem z turbo..

Falowanie na zimnym, problem z turbo..

27 Maj 2018, 03:35

Witam,
Mam takowy problem.. Auto po odpaleniu na zimnym lata góra i dół aż się ustabilizuje, kolejne odpalenia już są normalne. Obroty skaczą prawie nie zauważalnie +-30 maksymalnie, widać to jak podpiąłem ELM327. Dodatkowo turbo nie wstaje mi do końca, tylko do połowy, brakuje z 3 kreski do czerwonego pola ..
Nie tak dawno, bo 2 tygodnie temu wymieniałem cewki na nowe oryginalne(ponad 1k zł...), świece NGK platynowe mają jakieś 8k kilometrów przejechane..
Zaworek od turbo sprawny, sprawdziłem, był wymieniany jakieś pół roku temu na nowy :) DV sprawne, dmuchałem i nie przepuszcza.
Intercooler jest nowy, fmic, wszystko dobrze jest podokręcane w tym miejscu, więc nieszczelności tam nie ma.
Na filmiku poniżej można zobaczyć jak to wygląda na odpaleniu zimnym oraz na wolnych obrotach :) Aa .. Przy odpaleniu na zimnym jak tak szaleje to czuć benzyną według mnie... Oczywiście checka brak, błędów komputer nie wykazuje..

Wolne obroty :

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Po całej nocy, pierwsze odpalenie na zimnym, Oglądajcie do końca, widać jak rusza góra i dół aż się ustabilizował na końcu:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Ktoś ma jakieś pomysły co to może być?
Saab 9-3 2.0t 175km B207L 2003r.
WiMeX
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Saab 9-3
Silnik: 2.0t 175km B207
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Falowanie na zimnym, problem z turbo..

27 Maj 2018, 11:12

Czy czyściłeś przepustnicę i przepływomierz powietrza? Masz tam silniczek krokowy?

Wygląda to tak jak byś miał problemy z automatycznym ssaniem.

Układa chłodzenia jest prawidłowo odpowietrzony i nie ubywa ci w nim płynu?
Cichy77
Aktywny

Zdjęcia: 7
Auto: Nie mam

27 Maj 2018, 13:19

Przepustnicę tylko patrzyłem czy ma dużo syfu i nie miała, lecz spróbuje to przeczyścić w tygodniu. Przepływomierz też przeczyszczę, kupię środki do czyszczenia i przeczyszczę :) Silniczka krokowego chyba tutaj nie ma, a co do płynu chłodniczego to nie mam pojęcia czy jest odpowietrzony, spróbuje dzisiaj odkręcić i odpalić auto. Coś jeszcze sprawdzić ?
WiMeX
Nowicjusz

30 Maj 2018, 21:37

Przepływomierz wyczyściłem, przepustnicę też - cały czas to samo :/
WiMeX
Nowicjusz

01 Cze 2018, 20:08

Ktoś coś wie ?
WiMeX
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    Światowa premiera Golfa GTD Światowa premiera Golfa GTD
    GTD jest od 31 lat "dalekobieżnym ekspresem" w ofercie Golfów – w wyjątkowy sposób łączy przyjemność jazdy i osiągi samochodu sportowego ze spalaniem typowym dla małych samochodów. Teraz, na bazie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volvo FH - Struś pędziwiatr
      WST 1/4 MILI
      Toyota Hilux 2012
      Porsche Cayman S