Felgi + zimówki do nowego Golfa MK7,5 czy tylko kapcie?

Felgi + zimówki do nowego Golfa MK7,5 czy tylko kapcie?

15 Kwi 2018, 11:12

Chciałbym Was poprosić o pomoc w podjęciu decyzji czy warto kupować komplet felg pod "zimowy zestaw"? A może nie przejmować się tylko kupić same kapcie i jeździć na oryginalnych felgach 16" Toronto? Mam Golfa MK7,5 Comfortline w kolorze srebrno-złotym Tungsten i wstępnie wybrałem takie felgi:

- [link wygasł] - myślicie, że będą pasowały do koloru lakieru?

jest też wersja całkiem srebrna:
- [link wygasł]

Lub gunmetal:
- [link wygasł]

Które wg Was będą najbardziej pasować? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie innych modeli :) Nigdy nie wybierałem felg i nie mam jeszcze wyrobionego zmysłu estetycznego w tym temacie. Rozmiar myślę, że tak samo jak fabryczne alusy czyli "16.

Te felgi wrzuciłbym na lato a oryginalne byłyby na zimę.

Myślę jeszcze na tańszymy felgami stalowymi, które nawywane są również hybrydowymi:
- [link wygasł]

Oryginalne zostałyby na lato.

Co do opon zimowych to pewnie tak samo jak letnie Hankooki: 205/55 (chyba, że inną szerokość i profil wybrać?), wstępnie wybrałem:
- Nokian WR D3
- Kleber HP3
- FULDA Kristall Control HP2
- Hankook WINTER I-CEPT RS2 W452
- Dębica Frigo HP2

Przy czym najbardziej kuszą Nokiany ale nie wiem co się najlepiej spiszę w zimie w mieście? W góry raczej zimą nie jeżdżę, choć kto wie - może mi się odmieni ;)

Zastanawiam się też czy nie olać zimówek i w zamian kupić całoroczne bo do jeżdżenia po mieście powinny wystarczyć:
- Nokian WeatherProof 205/55 R16
- Michelin CrossClimate+, lub nawet
- Kleber Quadraxer 2

Wtedy odpadłby problem zakupu felg...
ichris
Początkujący

Auto: VW Golf MK7,5

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie pal za kierownicą! Nie pal za kierownicą!
    Do nałogowego palenia papierosów wciąż przyznaje się blisko co czwarta osoba dorosła w Polsce (24%)(1). Wielu kierowcom zdarza się robić to również podczas prowadzenia samochodu. Szkodzi to nie tylko zdrowiu ...
    Samochodem elektrycznym 800KM na jednym ładowaniu Samochodem elektrycznym 800KM na jednym ładowaniu
    Jeśli uważasz, że pokonanie samochodem elektrycznym trasy z Paryża na południe Francji na jednym ładowaniu jest niemożliwe, to będziesz musiał zmienić zdanie. Dzięki współpracy pomiędzy Nissanem a francuskimi kolejami ...

•