Feroza amortyzatory

22 Mar 2016, 19:25

Witam jestem nowy na forum jak dodałem temat nie tu gdzie trzeba to przepraszam. Do rzeczy mam pytanie odnośnie Ferozy czy znacie do niej jakieś amortyzatory zamienniki na tył i czy jakieś sprężyny da się włożyć do niej i co trzeba przy tym przerobić.
era131
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 03 02 1994
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Daihatsu Feroza
Silnik: 1.6 95km
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

10 Kwi 2016, 09:07

To zależy do czego chcesz amortyzatory, zamienniki czy odpowiedniki jakiegoś szpejowego producenta, wybór jest spory Dobinsons, Ironman mają w ofercie amory do Ferozy, Bilstein, Koni również. Żeby zmienić resory na sprężyny to już musisz rzeźbić, prowadzenie mostu poprzeczne i wzdłużne czyli radiusy, Panhard poprzeczny, stabilizator, lub sierżant zależy jakie rozwiązanie zastosujesz, sprężyny muszą być dobrane charakterystyką do masy auta, i liftu jak chcesz uzyskać, stabilizatorem lub innym sposobem musisz ograniczyć wykrzyż ponieważ albo będą sprężyny wypadać przy dużych różnicach albo amortyzatory będą ogranicznikiem i będzie rozwalać w nich gniazda. Moim zdaniem przy tak nierozwojowym aucie jakim jest Feroza pozostałbym jednak przy fabrycznych rozwiązaniach, pomimo tego że ISF + resor jest sztywny i krzyżuje się mizernie. Jeśli jednak chciałbyś springi wymieniałbym całe mosty, Ferozowskie nie są jakieś hardmadafaka wytrzymałe, dbając o kasowanie luzów i ogólnie o mosty to z kołem Simexowatym 225/75R15 w ciągu roku 2x ukruszyłem zęby z przodu i raz z tyłu.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

10 Kwi 2016, 10:32

Chodzi o zamienniki nie orginały np od nissana patrola
era131
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 03 02 1994
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Daihatsu Feroza
Silnik: 1.6 95km
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

10 Kwi 2016, 15:30

Najprościej podejdź do sklepu motoryzacyjnego i popatrz w katalogu po wymiarach otworów i zakresie pracy.
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna