Feroza resory

03 Lis 2009, 13:13

witam!
mam daihatsu feroza 1996 r. wczoraj pękł resor, mechanik pospawał ale wiadomo - trzeba wymienic na nowy. w zwiazku z tym mam pytanie - czy jest jakis zamiennik oryginalu? bede wdzieczny za pomoc :smile:
pozdrawiam
macias
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: pomorskie

03 Lis 2009, 13:24

macias napisał(a):witam!
mam daihatsu feroza 1996 r. wczoraj pękł resor, mechanik pospawał ale wiadomo - trzeba wymienic na nowy. w zwiazku z tym mam pytanie - czy jest jakis zamiennik oryginalu? bede wdzieczny za pomoc :smile:
pozdrawiam
a one przypadkiem nie są identycznie jak w samuraju (starej Vitarze)??
zadzwoń albo napisz do Mazura [email widoczny po zalogowaniu] tel.600017290 będzie wiedział i na pewno pomoże jak potrzebujesz ma też wersje HD :mrgreen:
a jak nie to poszukaj w swojej okolicy producentów resorów i zrób na zamówienie
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Lis 2009, 13:27

albo poszukaj resorów w używce, oddaj do kowala żeby je "odnowił" i możesz zakładać. a ten stary, który Ci został będziesz miał jako zapasowy. :wink:

btw... jaka stara vitara miała resory? :mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

03 Lis 2009, 13:30

tego wlasnie sie obawialem, ze nie ma zamiennikow. ale dzieki za rady, skorzystam :lol:
macias
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: pomorskie

03 Lis 2009, 13:45

Karson napisał(a):btw... jaka stara vitara miała resory? :mrgreen:
szam osobiscie widziałęm vitke z resorkiem z tyłu :mrgreen: kumpel posiadał takową kilka lat temu sam się dziwiłem ale wyglądała na fabrykę :wink:
i wiesz wcale mnie to teraz nie dziw,i GRy na resorach też widziałem :mrgreen: a to że manual o takich nie wspomina to już inna sprawa :mrgreen:

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 13:47 ]
Karson napisał(a):albo poszukaj resorów w używce, oddaj do kowala żeby je "odnowił" i możesz zakładać.
kosztowo wyjdzoe podobnie jak nowe a z trwałością sam wiesz jak jest :mrgreen: teraz znaleźć dobrego KOWALA to sztuka
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Lis 2009, 13:54

pocieszny napisał(a):sam osobiscie widziałęm vitke z resorkiem z tyłu :mrgreen: kumpel posiadał takową kilka lat temu sam się dziwiłem ale wyglądała na fabrykę :wink:
i wiesz wcale mnie to teraz nie dziw,i GRy na resorach też widziałem :mrgreen: a to że manual o takich nie wspomina to już inna sprawa :mrgreen:

znowu ten manual :mrgreen: ale też widziałem vitarę na resorach (z przodu)! ale to po wszczepieniu mostu tak chłopakom wyszło :mrgreen:

pocieszny napisał(a): teraz znaleźć dobrego KOWALA to sztuka

mam takiego u siebie :mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW M1 Hommage 2008
    Koncept zbudowany w celu uczczenia dwóch protoplastów: BMW M1 (1978) oraz BMW Turbo (1972). BMW M1 Hommage potwierdza zatem przywiązanie marki do historii i demonstruje sposób, w jaki dziedzictwo BMW ...

03 Lis 2009, 14:45

Karson napisał(a):
pocieszny napisał(a): teraz znaleźć dobrego KOWALA to sztuka

mam takiego u siebie :mrgreen:
mój poszedł na emeryture i musiałem auto na sringu posadzić :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Lis 2009, 14:58

chyba nawet Ci to na dobre wyszło :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

03 Lis 2009, 16:43

Karson napisał(a):chyba nawet Ci to na dobre wyszło :wink:
kwestia gustu :mrgreen:
troche mi się tęski za UAZem na parabolach z silnikiem 2,9V6 :twisted: afganach z blokadą i mechanikiem
a wszystko ważyło 1400 kilo :mrgreen: na 33 fedimie było w zasadzie nie do zatrzymania :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Lis 2009, 18:34

pocieszny napisał(a):kwestia gustu :mrgreen:
troche mi się tęski za UAZem na parabolach z silnikiem 2,9V6 :twisted: afganach z blokadą i mechanikiem
a wszystko ważyło 1400 kilo :mrgreen: na 33 fedimie było w zasadzie nie do zatrzymania :wink:

uaza kupisz za 1000zł, afgany (nowe!) załatwię Ci za 3500-4000zł, kupisz za grosze silnik od scorpio, poskładasz w garażu w ramach hobby (czyli za darmo) i masz z powrotem swój sentyment :mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

03 Lis 2009, 19:04

Karson napisał(a):uaza kupisz za 1000zł, afgany (nowe!) załatwię Ci za 3500-4000zł, kupisz za grosze silnik od scorpio, poskładasz w garażu w ramach hobby (czyli za darmo) i masz z powrotem swój sentyment :mrgreen:

1)UAZ leży w garażu chyba nawet 2 :mrgreen:
2)za 3500 to mam bez załatwiania i z pocałowaniem ręki i dowozem do domu :mrgreen: a z blokadami je załatwisz?? :mrgreen: BTW i tak uważam że cena jest z kosmosu za 2500 to było by do przemyślenia w końcu to nie nówki tylko regenera z ukrainy
3)już bym nie wkładał tego klamota o wadze reaktora okrętu podwodnego Kursk :mrgreen:
4)eeeeeeeeee no nie wiem czy mi sie chce stary już jestem w krzyżach łupie :mrgreen:
5) a to już nie to samo :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Lis 2009, 20:21

dobra już dobra, to samo źródło afganów mamy :mrgreen: a o niechceniu dużo wiem, też mi się niewiele chce :mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

17 Lut 2010, 15:47

Resory pasują od poloneza i żuka możesz iść do kowala to też ci dorobi :cool:
Mazur85
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 71
Miejscowość: mazury (Piecki)

17 Lut 2010, 22:11

pocieszny napisał(a):szam osobiscie widziałęm vitke z resorkiem z tyłu :mrgreen: kumpel posiadał takową kilka lat temu sam się dziwiłem ale wyglądała na fabrykę :wink:
i wiesz wcale mnie to teraz nie dziw,i GRy na resorach też widziałem :mrgreen: a to że manual o takich nie wspomina to już inna sprawa :mrgreen:


A ta Vita to była na Europę czy coś innego typu Geo? Ja ostatnio widziałem w jakimś programie, chyba stary odcinek "Moto świat J. Clarksona" długą Vitarę ze znaczkiem Forda i to w Japonii. :grin:

Co do GR na resorach to wychodził ponoć pickup o oznaczeniu Y60 na resorach obydwu osi. Tutaj Y61 pickup http://www.car-specs.za.net/car-images/ ... -specs.jpg :mrgreen:
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

17 Lut 2010, 22:14

GR z silnikiem TD42 wychodził normalnie na resorze (Australia) z hamulcami bębnowymi, korbkowanymi szybami, lusterkami bez prundu i z ławkami bocznymi z tyłu :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)