[CNG] Fiat Multipla 1.6 BiPower nie działa gaz CNG

18 Gru 2016, 15:40

Witam, problem jest następujący, pojechałem do znajomego, w czasie wyjazdu gaz działał, pokazały się zielone "kwadraciki" gazu na desce rozdzielczej, wszystko bangla, ale gdy wracałem to zauważyłem,że nie świecą się w ogóle te zielone "kwadraciki" pomyślałem, że gaz mógł się skończyć, ale było to niemożliwe bo gaz był tankowany w ten sam dzień a auto nie jeździło a trasę którą przejechałem to w jedną stronę może z 10km, pragnę zaznaczyć, że w ten dzień było dosyć zimno a nawet bardzo, było to niedawno w listopadzie jeszcze jak zaczęły się mrozy, auto stało na polu z 4, max 5h, wiadomo przyszedłem to szron na każdej szybie, auto w śniegu itd. Nie zwróciłem uwagi czy na samym początku w momencie odpalenia działał gaz czy nie, ale wydaje mi się, że nie. Może to przez wilgoć lub coś z elektromagnesem, nie wiem, dlatego kieruję się tutaj z prośbą o pomoc. Pozdrawiam.

Dokładne info na temat auta:
Fiat Multipla I 1.6 16v BiPower CNG 76kW 2001r, ~280tyś. przebiegu
RoyaLc
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 12 08 2016
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4 90KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

02 Sty 2017, 16:15

RoyaLc napisał(a):pojechałem do znajomego, w czasie wyjazdu gaz działał, pokazały się zielone "kwadraciki" gazu na desce rozdzielczej, wszystko bangla, ale gdy wracałem to zauważyłem,że nie świecą się w ogóle te zielone "kwadraciki"
Nie wiem jak wygląda ta centralka dokładnie ale masz tam kwadraciki które pokazują orientacyjny poziom gazu w zbiorniku plus osobną kontrolkę od tego czy jedziesz na gazie czy na benzynie. Tak jest? Próbowałeś przełączać ręcznie CNG na benzynę i odwrotnie?

Nie wiem jak przy CNG, ale przy LPG czasem potrafi się przywiesić i nie pokazuje faktycznie tego co jest w zbiorniku.
Ostatnio podbity przez RoyaLc, 02 Sty 2017, 16:15
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowy rekord SKODY Citigo CNG!
    SKODA Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył SKODĄ na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, ...