Fiat Palio z 99 z 1,7 TD

Fiat Palio z 99 z 1,7 TD

06 Sie 2010, 07:23

Piszę w imieniu znajomych,którzy kupili jakiś czas temu swój pierwszy samochód.
Według nich ich Fiat Palio z 99 z 1,7 TD,jezdził dobrze ale przed wymianą rozrządu.
Oddali auto do przyosiedlowej sporej stacji obsługi w Tychach,a po odbiorze auto straciło "ducha". :???:
Za wymianę zapłacili 1000zł.
Spotkałem się z nimi nad morzem na wakacjach i przejechałem się tym autem.Co mnie uderzyło to to,że słabo wyczuwałem załączenie się turbiny. Było takie łagodne,że w pierwszej chwili myślałem,iż turbina wogóle się nie włącza ale doszedłem do wniosku,że to niemożliwe aby bez niej auto jednak tak przyspieszało. Pózniej stwierdziłem,że jej efektywny próg doładowania (a może załączania) to 2500obr.
Nie wiem przy ilu w tym aucie powinna się turbina załączac ale to trochę pózno.
Z opinii właścicieli wynika jasno,że po wymianie rozrządu trzeba dodawac więcej gazu,a przy większych prędkościach na 5 biegu auto potrafi...zwalniac przy stałym polożeniu pedału gazu.Według oby użytkowników tego auta (mama i syn) ,auto jest ewidentnie słabsze. :neutral:

Oczywiście znajomi pojechali tam gdzie był wymieniany rozrząd i oczywiście powiedziano im,że wszystko jest ok.
Macie jakiś pomysł na rozwiązanie tej zagadki..? :smile:
Ostatnio edytowany przez artur73, 08 Sie 2010, 12:53, edytowano w sumie 1 raz
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Po wymianie rozrządu stracił moc

06 Sie 2010, 17:48

Trzeba sprawdzić ciśnienie doładowania. Skład spalin tez może coś powiedzieć.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Po wymianie rozrządu stracił moc

06 Sie 2010, 20:59

Zacznij od sprawdzenia kąta wtrysku.
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LS - ponad 2500 bieżących udoskonaleń Lexus LS - ponad 2500 bieżących udoskonaleń
    Od premiery w roku 2006, dotychczasowa generacja LS przeszła ponad 2500 bieżących udoskonaleń, zaś najnowszy LS dodaje do tego kolejne 3000 zmian, a wśród nowych elementów oraz innowacji technicznych znalazły ...
    Opel Mokka otrzymał pięć gwiazdek w testach Euro NCAP Opel Mokka otrzymał pięć gwiazdek w testach Euro NCAP
    Niezależna organizacja konsumencka Euro NCAP (Europejski Program Oceny Nowego Pojazdu) przyznała kompaktowemu SUV-owi Mokka pięć gwiazdek. A zatem kolejne auto wyprodukowane przez Opla otrzymało od Euro NCAP najwyższą ocenę. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009