Fiat Punto HGT vs Toyota Celica

Fiat Punto HGT vs Toyota Celica

08 Sie 2010, 12:51

Witam

Posiadam 10-11 tysiecy zlotych na auto i wliczam w to koszty sekwencyjnej instalacji gazowej (3000zl). Zastanawialem sie bardzo dlugo i finanse pozwalaja mi jedynie na taka opcje. Siedze na przeroznych portalach samochodowych juz dobre kilka miesiecy i jestem w temacie. Prosze Was o rade apropo tych dwoch aut.

[link wygasł]

i

[link wygasł]

To czego wymagam od auta to trwalosc, niskie koszty eksploatacji, mozliwosc instalacji gazu, bezawaryjnosc, w miare tanie czesci oraz w razie potrzeby dostepnosci mocy.

Z gory dziekuje.
Arogant
Nowicjusz

Miejscowość: P-no

Re: Fiat Punto HGT vs Toyota Celica

08 Sie 2010, 13:19

Tutaj zdecydowanie wygrywa Celica ale ja bym wybrał Punto,z tego względu że ja mam przekonanie do tej marki no i częśći tam są śmiesznie tanie a 130KM w tej budzie potrafi mile zaskoczyć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

08 Sie 2010, 13:39

jesli nie zwracasz uwagi na marke i wyglad to z pewnoscia punto
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny

Miejscowość: kuj-pom inowrocław

08 Sie 2010, 18:17

A jakies argumenty: za i przeciw? Powiedzcie mi co z awaryjnoscia tych aut. Wiadomo czesci do Fiata tansze, ale Toyoty sa ogolnie mniej awaryjne. Nie wiem jak jest dokladnie jesli chodzi wlasnie o te modele, wiec jesli ktos mial do czynienia z tymi samochodami to prosze o rade.

[link wygasł]

a co powiecie na to?
Arogant
Nowicjusz

Miejscowość: P-no

08 Sie 2010, 19:36

Punto też należy do aut w których usterki nie są częstością no i tak jak napisałem koszty części są śmiesznie tanie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

08 Sie 2010, 19:55

W silniku 1.8L (7A-FE) w tej Celicy, bywają problemy ze zbyt dużym spalaniem oleju. Na forum Celicy jest nawet temacik: "Sonda na temat brania oleju przez silnik 7AFE " :mrgreen:
Na innym forum Toyoty ludzie siedzący w temacie przyznawali, że większe niż dopuszczalne spalanie oleju, przez większość wyeksploatowanych silników Toyoty w sportowych/usportowionych samochodach, to raczej coś nieuniknionego, trzeba to po prostu kontrolować, wtedy problem da się zminimalizować albo mu zapobiec.

Moim zdaniem, jeśli już 1.8L, to najlepiej z pewnych rąk, od osoby która przed sprzedażą nie wleje do oleju jakiegoś świństwa, aby ukryć wady przez pewien czas. Tym bardziej, że chcesz zamontować gaz, a wtedy przydałoby się, aby silnik był w dobrym stanie.

Ale z drugiej strony, to nie tak, że absolutnie w każdej 1.8L ten problem występuje. Jednak jakby nie było, to trochę usportowione auto i prowokuje do ostrej jazdy.

Jednak z tych dwóch wymienionych w pierwszym poście, bez wątpienia Punto będzie bardziej dynamiczne. Osiągi ma podobne jak Celica GT.
Ktoś powinien usunąć internet i stworzyć go od nowa.
Hardaway
Początkujący

Zdjęcia: 21
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wodór receptą na zmiany klimatu Wodór receptą na zmiany klimatu
    Do 2050 roku rynek wodoru może osiągnąć poziom 2,5 biliona dolarów, co przełożyłoby się na redukcję rocznej emisji CO2 o 6 gigaton. To 20 procent redukcji koniecznej do tego, aby nie dopuścić do podniesienia się średniej ...
    Zmiany w palecie silnikowej Volkswagena serii T5 i Amaroka Zmiany w palecie silnikowej Volkswagena serii T5 i Amaroka
    Rodzina modeli T5 marki Volkswagen Samochody Użytkowe obejmuje wiele zróżnicowanych wersji wyposażonych w mocne i jednocześnie oszczędne silniki wysokoprężne z systemem wtrysku Common Rail. Dostępny jako opcja pakiet ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50