Fiat Seicento 1,1 problem z odpaleniem

03 Mar 2009, 11:38

mam problem-mój fiat ma problem z odpaleniem.co dwa tygodnie się buntuje.wygląda to tak że przez jakieś 1,5 h nie można go odpalić.świeci się kontrolka code i za diabła nie można nim ruszyć!po 1,5 h odpali i chodzi jak żyleta!co może być przyczyną?miał wymienioną centralkę code ale problem się powtarza!POMOCY!!!
di33
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 03 Mar 2009, 12:18

    trzeba ustalić co jest przyczyną "code" a nie od razu wymieniać centralki. Jedziesz na komputer i sczytujesz kody błędów. Na tej podstawie analizujesz co może być przyczyną. I tak, jeśli wyświetla błąd z sondy lambda to może być uszkodzona sonda, albo katalizator nie pracuje poprawnie. Nie zawsze błąd z kompa wskaże awarię. To tylko przykład. W twoim przypadku, obstawiam jakiś czujnik, np położenia wałka.
    karlone
    Zaawansowany
     
    Posty: 675
    Miejscowość: Śląsk

    03 Mar 2009, 12:46

    bylem na kompie i wykazalo trzy bledy:
    1.centralka
    2antena
    3nieoryginalny kluczyk
    ASO wymienilo mi centralke-na jakiej podstawie-nie mam pojecia-fachowcy!tyle tylko ze problem znowu powrocil!
    di33
    Nowicjusz
     
    Posty: 2

    03 Mar 2009, 13:18

    wygląda mi to na jakies problemy z immobilajzerem. Ostanio gdzies o tym pisałem, jak przekręcasz kluczykiem to lampka "immo" gaśnie i możesz zapalić, sprawdź czy jak nie możesz zapalić to miga właśnie ta lampka, jak miga to znaczy że immobiliser nie rozpoznaje kluczyka. Nie wiem jak tam u Ciebie jest ale np u mojego kumpla, immobiliser jest na baterie i raz na pół roku musi wymieniać baterie w kluczyku bo inaczej jak bateria pada to uto staje na środku drogi
    karlone
    Zaawansowany
     
    Posty: 675
    Miejscowość: Śląsk
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne