Focus MK1 - Wycie silnika i lekki swąd spalenizny

19 Lut 2019, 16:05

Siema, potrzebna konsultacja. Wczoraj jeszcze jechałem i było wszystko ok, dzisiaj odpalam i jest coś takiego:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]




Podniosłem maskę i poszułem lekki swąd. Po przyłożeniu ucha mam wrażenie, że alternator, ale czy alternator mógłby śmierdzieć?

I jeszcze dwa pytania - mogę dojechać 4km do mojego mechaniora, czy coś wykończę (np. akumulator?)
Ile wynosi uczciwa cena za naprawę, jeśli się to okaże być alternator?

Autko to mk1, zetec 1,6, 2004.
flipp
Obserwowany
 
Posty: 1

21 Lut 2019, 12:48

flipp napisał(a):Podniosłem maskę i poszułem lekki swąd. Po przyłożeniu ucha mam wrażenie, że alternator, ale czy alternator mógłby śmierdzieć
Może łożysko w alternatorze zaciera się i pasek ślizga się po rolce. Ciężko tak stwierdzić. Sprawdź czy nie ma jakiegoś zwarcia i czy gdzieś nie pojawia się jakiś dym żeby ci się coś nie zapaliło ;/
Generalnie jak pęknie pasek klinowy to jeszcze trochę pojedziesz pomału i nic nie powinno się stać. Dopóki wszystko działa spróbuj dojechać do mechanika i kontroluj ten swąd co jakiś czas zaglądając pod maskę oraz sprawdzaj temperaturę silnika.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Lut 2019, 08:08

Też tak sądzę,odkupiłem Focusa MKI od brata,na pierwszy ogien poszedł alternator do roboty,brak ładowania,siostra jechała autem wieczorem,brak ładowania,wczesniej poczuła swąd,żaden elektromechanik nie chciał go regenerować(Denso),dużo roboty przy demontażu,trudności z częściami,kolega mi go wymontował,rzeczywiście nawet rozrusznik trzeba zdejmować i jeszcze trochę osprzętu klimy,szczotki z regulatorem Magneti Marelli na zamówienie 100 zł,na miejscu mieli zamiennik AS,20 zł,ten kupiłem gdyż wiem,że zamienniki tego segmentu są dobrej jakości,mam zamiennik Cargo w W210 już 140 tyś km i zero problemów.Koszt regeneracji ,czyli wymiana łożysk,komutatora,plus koszt regulatora,200 zł,diody zostały stare,były dobre.Za robociznę kolega wziął 150 zł,wymienił mi w tej cenie sworzeń wahacza jeszcze.Jest opcja kupna nowiutkiego zamiennika,kosztują ok.400 zł.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poczekaj z odpięciem pasa bezpieczeństwa
    W zeszłym roku 8% wszystkich wypadków drogowych zakończyło się wywróceniem się pojazdu. Zostało w nich rannych aż 2037 osób, a 146 poniosło śmierć(1). Co zrobić po wywróceniu się auta? Jeśli jesteśmy ...
    Ibiza FR testowana przez Marcina Dorocińskiego
    Nowy SEAT Ibiza hiszpański przedstawiciel segmentu B jest dostępny na rynku od niedawna w nowej generacji. Nie mogło to pozostać bez odpowiedzi Marcina Dorocińskiego, na co dzień jeżdżącego 211-konnym Leonem FR. Auto, które ...