Zapach spalenizny Golf 7 GTI

18 Mar 2022, 22:33

Witam borykam się już dłuższy czas z takim problemem .. pisałem juz na innych forach poprostu nikt mi nie odpowiada ... a jak odpowiadają to jakieś czy olej w skrzyni ma prawidłowy poziom oleju i itp nic konkretnego

Jak auto dostanie trochę w ciry tak to powiem czyli ostra jazda biegi zmieniane przy odcinie poprostu wciskam gaz w podłogę i jade to nie raz czuje zapach spalenizny nie zawsze on sie pojawia dosyć rzadko ale jest to uciążliwe, jakby sie coś topiło bądź paliło jezdze juz tym autem rok czasu i problem jest ciągle żadnych wycieków oleju nie ma chociaż raz dolałem prawie litr oleju ale myślę ze to normalne przy tych silnikach tsi i olej dolałem po jakoś 7 tys jak nim zrobilem od kad jest w polsce, olej w DSG byl wymieniony w aso czyli poziom oleju w skrzyni jest odpowiedni , auto nie ma żadnych błędów ani nic sie z nim nie dzieje i nikt nie wie o co chodzi byłem u mechanika to mówi ze nie ma pojęcia co to bo auto ze strony mechanicznej jest 100% sprawne a nie chce jechać do ASO i bulić nie wiadomo za co
To jest trochę męczące bo nieraz musze aż szyby otworzyć by przewietrzyć auto dodam jeszcze ze jak temperatura na dworze byla tak 0 i do 5 stopni to nic nie było czuć nie ważne jak auto piłowałem a jak jest juz cieplej to czuć to nieraz


Auto mam rok , zrobilem nim juz 10 tys km , auto sciagnalem z USA golf 7 gti 2.0 245km skrzynia DSG

Bardzo proszę o pomoc :(
XxdinoxX
Nowicjusz
 
Posty: 15

18 Mar 2022, 23:33

Zapachy spalenizny są różne i dobrze by było jak byś spróbował określić mniej wiecej czy to bardziej zapach palonych kabli, elektroniki czy jakiś inny spalonego oleju itd.

Zapachu z elektroniki tak łatwo się nie pozbędziesz więc warto posprawdzać skrzynki z bezpiecznikami i sam alternator czy nie czuć tam takiego zapachu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Mar 2022, 23:57

Wiesz co postaram sie określić ten zapach bardziej precyzyjnie , tzn auto miało przerabianą troche elektryke bo trzeba było lampy podłączyć z tyłu ale nie wiem czy to jest to , ponieważ jak zapach sie pojawi to go czuć z nawiewów głównie

Jak czułem ten zapach to odrazu hamowalem i maska do góry i było szukanie ale jak na złość nic kompletnie nie było czuć
XxdinoxX
Nowicjusz
 
Posty: 15

19 Mar 2022, 08:47

Moim zdanie czuł byś ten zapach również pod maska jak by pochodzi z okolic silnika. Przypuszczam, że będziesz musiał skupić się bardziej na wnętrzu i tu szukać.
XxdinoxX napisał(a):auto miało przerabianą troche elektryke bo trzeba było lampy podłączyć z tyłu ale nie wiem czy to jest to , ponieważ jak zapach sie pojawi to go czuć z nawiewów głównie
Poszukaj tych przeróbek i przyjrzyj się im, warto to sprawdzić.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

19 Mar 2022, 09:18

Tylko co ma do tego ostra jazda, jakby coś było z elektryka to przez ten czas dawno by się coś zjarało.
Normalnością jest ze przy ostrej jeżdżę wszystko jest mocno rozgrzane więc ja bym szukał czegoś w tym kierunku, elementów blisko wydechu, może brakuje jakiejś oslony termicznej.
Są jakieś rzeczy nie oryginalne? Tłumik kolektor?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Mar 2022, 14:34

Auto było bez końcowego wydechu , kupilem taki sam jaki miał być ale używany i byłem też u gościa co tłumikami sie zajmuje typowo , mówił ze tam wszystko jest szczelne i okej ...
XxdinoxX
Nowicjusz
 
Posty: 15

22 Mar 2022, 12:00

Nie umiem określić tego zapachu , poprostu zapach spalenizny wydech jest szczelny kolektor oryginalny ...

Jakieś pomysły jeszcze ?

Wlew oleju jest delikatnie zapocony ale to chyba normalne
XxdinoxX
Nowicjusz
 
Posty: 15

22 Mar 2022, 12:16

Ciężko zgadywać tak przez neta, wychodzi na to jakby topiło się coś w okolicach tłumika, silnika lub są jakieś wycieki których nie widzisz. Tylko to logicznie można wytłumaczyć
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Mar 2022, 12:24

Osłony wydechu są wszystkie na miejscu czy jakiś brakuje?? Może tu jest problem, brak osłon przy mocnym bucie gdzie układ wydechowy mocno rozgrzewając się powoduje jakieś podtopienia kabli lub czegoś innego co znajduje się w jego bliskiej okolicy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Mar 2022, 16:24

W kwietniu bede u mojego mechanika wymienial sobie olej filtry i itp i wrzucimy auto na podnośnik i jeszcze raz wszystko dokładnie sprawdze i wtedy sie tutaj odezwe
XxdinoxX
Nowicjusz
 
Posty: 15

22 Mar 2022, 17:10

Może tak być, że nie ma żadnej oslony termicznej bo nie zwróciliśmy uwagi na to przy skladaniu auta

W kwietniu popatrze i sie odezwe
XxdinoxX
Nowicjusz
 
Posty: 15

06 Kwi 2022, 18:18

Ja u siebie miałem problem z pompą paliwa, przeciekała na silnik, i by ł zapach spalenizny jak by spalone kable....
merivkal
Nowicjusz
 
Posty: 15

06 Kwi 2022, 19:00

A jak to sprawdzić gdzie znajduje się pompa paliwa ?
XxdinoxX
Nowicjusz
 
Posty: 15

07 Kwi 2022, 10:51

Jak to sprawdzić fizycznie czy cieknie bo pod autem 0 plam
XxdinoxX
Nowicjusz
 
Posty: 15

07 Kwi 2022, 11:10

Jak jest nawet minimalny wyciek paliwa to nie sposób tego nie wyczuć więc szukaj gdzie indziej.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4