Focus MK2 2008-2010 1.8/2.0 - krajowe?

18 Gru 2019, 15:47

Cześć,

Obecnie zawęziłem wybór samochodu do kilku modeli (Bravo,Mondeo,Focus,Lancer), jednak najbardziej kusi mnie Focus po liftingu. Mam zamiar go zagazować więc najlepsze byłyby silniki 1.8/2.0. I tu pojawia się problem - zależy mi na dobrym, niewypadkowym i uszkodzonym samochodzie. Nie mogę żadnego znaleźć z polskiego salonu, a te z sprowadzane są tańsze niż w kraju z którego zostały sprowadzone (średnia cena takiego samochodu to 5000 euro). Czy w Polsce ludzie nie kupowali takich samochodów i lepiej odpuścić czekanie?

Proszę ewentualnie o jakieś informacje, może ktoś gdzieś ma sprawdzone źródła :) Jestem z okolic Krakowa.
Rozważam także sprowadzenie na zamówienie np. z autoorder, ale jakość raportu nie do końca mnie przekonuje i mogę zostać bez zadatku lub z kiepskim egzemplarzem.
mjelec
Nowicjusz
 
Posty: 37
Zdjęcia: 1

18 Gru 2019, 17:22

Ogólnie Focusów na naszym rynku jest mało ale da się znaleść zadbaną sztukę tylko trzeba trochę czasu poświęcić (mam dwóch znajomych którzy takie mają,oba są z Polskiego salonu i oboje sobie chwalą,jeden 2005rok,drugi 2009rok tylko że oba 1.6..).
Może napisz do kolegi andrewb25 jest z Dąbrowy Tarnowskiej więc nie tak daleko Ciebie i zajmuje się sprowadzaniem aut więc może by coś znalazł dla Ciebie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Gru 2019, 19:03

Powiem Ci szczerze Barol że ten rok i sezon mam i tak zakończony pod względem sprowadzania samochodów...czekam na koniec roku i rozliczenie końcowe, więc i tak nic nie kupuję.
Dopiero po nowym roku przyatakuję z nowym towarem , z resztą i tak mam już sporo klientów którym szukam konkretnych modeli. Aklientela ostatnio jakaś wyjątkowo wybredna i marudna mimo bezwypadkowych samochodów. :lol:
Bardziej i tak obracam się i tak w samochodach japońskich typu mazda, toyota, suzuki, honda...troszeczkę też audi, fordem mondeo w jakiejś wersji titanum też bym nie pogardził w sumie. :lol:
Dodatkowo wchodzi w życie ustawa tzw. obowiżakowa rejestracja więc do końca jeszcze nie wiadomo na czym branża stoi, bo jakoś nie uśmiech mi się rejestrować wszystkich samochodów po to tylko żeby je zarejestrować ...nikt mi za to nie zapłaci.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

18 Gru 2019, 19:19

No wlasnie problem jest z 1.8 i 2.0 z PL... nie widzialem ani jednego takiego, chocby na drugim końcu kraju.

Jeżeli chodzi o sprowadzanie - najgorsze jest to ze musisz zaplacic zadatek, a po przyjezdzie do kraju moze sie okazac ze stan nie jest taki jak oczekiwalem - i co wtedy? Sprzedawca podpiera sie zdjeciami i pobieznym opisem samochodu, ktory w mojej i jego interpretacji moze byc rozny. Chcialbym odbyc jazde probna i obejrzec auto w aso i dopiero wtedy zadecydowac
mjelec
Nowicjusz
 
Posty: 37
Zdjęcia: 1

18 Gru 2019, 19:29

to zależy gdzie i u kogo kupujesz. Ostatnio kolega z forum który u mnie kupował miał przed zakupem posprawdzane auto za granicą pod względem historii po VIN (przebiegi , serwis, ilość właścicieli) , pomiar lakieru (pełny oryginał) oraz stan techniczny, + do wglądu fotki spodu samochodu, nikt nie musi kupować kota w worku.
Auto przyjechało po 1,5 tygodnia i wszystko się zgadzało.
Ale jeżeli boisz się w ten sposób kupować to szukaj na rynku to co jest na miejscu.
Aczkolwiek coraz więcej jest osób które w ten sposób chcą kupić samochód, ludzie po prostu nie mają czasu na jeżdżenie i szukanie tylko zlecają konkretnej firmie na przywiezienie danego modelu i egzemplarza.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

18 Gru 2019, 20:02

Sprowadzone tylko pamiętaj że legalnie na kołach nie wrócisz.. stoją w jednej miejscowosci.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Zarejestrowany u nas w kraju i widoczne uszkodzenia.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Gru 2019, 09:26

Dzięki,

Mam podejrzenia co do stanu takich samochodów, skoro za granicą takie chodzą w cenach ok. 20 000zł, a tutaj po opłatach i uwzględnieniu marży...mniej
mjelec
Nowicjusz
 
Posty: 37
Zdjęcia: 1

19 Gru 2019, 16:30

Niby tak ale też pamiętaj jaki jest nasz naród,o Panie za 20k to już mam Focusa z 2012roku a prawda jest taka że dużo osób patrzy na rocznik a nie na stan :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Gru 2019, 16:34

Noooo kiedy ostatnio ziomek wrzucił focusa 2008 1.6 za 20k sprzedawanego przez ASO z przebiegiem 78k to pewien powszechnie znany użytkownik stwierdził, że lepiej passata b5 fl kupić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Gru 2019, 17:06

Z jednej strony nawet w ASO można trafić na minę a z drugiej też mniej więcej własnie o to mi chodzi..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Gru 2019, 18:01

ale skoro ludzie chca za 20k, to i taki bedzie, tylko pytanie jaki byl jego stan przed wystawieniem...
jeden ze znajomych ma goscia ktory sciaga samochody i wyslal mi zdjecia takiego przykladowego focusa - 5 właścicieli, brakujace elementy wnetrza, poobijany, brudny - generalnie jako wół roboczy, po czym pewnie odpicowany umyty i konpletny idzie w PL na sprzedaż. Więc patrząc na to nie wierze, że tych 5 wlascicieli dbalo o ten samochód w innych aspektach i takich egzemplarzy nalezy sie w Polsce spodziewac :(
mjelec
Nowicjusz
 
Posty: 37
Zdjęcia: 1

19 Gru 2019, 19:07

wiesz ale po prywatnych użytkownikach czy to w Niemczech czy Danii, czy Innego kraju to też czasami syf, wręcz twierdzę że czasami to chyba nikt nigdy nie sprzątał od nowości w aucie... tam* (*tam to znaczy w bogatszych krajach europy zachodniej) auto służy ludziom jako zwykła rzecz, zwykły przedmiot do przemieszczania się z punktu A do Punktu B. Podobnie jak telefon do dzwonienia. Mija kilka lat i się go wyrzuca i kupuje nowe. Aczkolwiek czasami trafiają się bardzo zadbane i ładne samochody..ja chętnie takowe kupuję :lol:

W Polsce jest troszeczkę inaczej, auto to czasami kultywowane jest i dbane lepiej jak członek rodziny. Używane nawet po 10 latach ma być wyglądające lepiej jak nowe, środek bez oznak zużycia... patrz jakie ludzie mają wymagania.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Ale jeżeli auto jest normalnie eksploatowane, i we właściwy sposób serwisowane to warto kupić taki samochód.

Ale skoro twierdzisz że taki focus jest na zachodzie po 5 tys euro a u nas za 18000zł można kupić tj. za niecałe 4200 Euro to oznacza że nie został tam* zakupiony za taką kwotę tylko odpowiednio niżej . Przyjmując koszty transportu ok 1500zł, opłaty ok. max 1000zł (z czyszczeniem itp) to wychodzi +marża między 1000-3000zł zapewne to wychodzi że taki focus musiał kosztować jakieś 3000-3200 Euro...a więc był zakupiony z wadami/usterkami
Ostatnio edytowany przez andrewb25, 19 Gru 2019, 19:11, edytowano w sumie 1 raz
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

19 Gru 2019, 19:11

Barol a skąd masz info że to sprawdzone dwa modele z Częstochowy? hmm
Znajomi? Czy może sam to oglądałeś?
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

19 Gru 2019, 19:19

Nie znam ani właścicieli komisów ani nie oglądałem aut.. linki podane czysto przykładowo z niedalekich okolic.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Gru 2019, 19:21

mjelec napisał(a):ale skoro ludzie chca za 20k, to i taki bedzie, tylko pytanie jaki byl jego stan przed wystawieniem...
jeden ze znajomych ma goscia ktory sciaga samochody i wyslal mi zdjecia takiego przykladowego focusa - 5 właścicieli, brakujace elementy wnetrza, poobijany, brudny - generalnie jako wół roboczy, po czym pewnie odpicowany umyty i konpletny idzie w PL na sprzedaż. Więc patrząc na to nie wierze, że tych 5 wlascicieli dbalo o ten samochód w innych aspektach i takich egzemplarzy nalezy sie w Polsce spodziewa


Ale co Ty wypisujesz za głupoty... to tylko u nas w PL dla motojanuszy musi być auto dopieszczone i wypolerowane... już nie wspomnę że dotyczy to pojazdów typu Focus 10cio letni.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe