Focus Mk2 2008r czy Laguna III 2008r - prośba o radę

07 Mar 2013, 09:29

dla zainteresowanych podam swoją opinie po 2dniach użytkowania (specyfikacja laguny w 1szym poście tego tematu):

PLUSY:
1. 171tys przebiegu a silnik chodzi jak nowy, cicho, równo, bez zarzutów
2. wnętrze jak nowe (ale to kwestia zadbania auta)
3. navi, bluetooth i wybieranie głosowe działa bardzo dobrze
4. wygoda jazdy i prowadzenie na duży plus


WADY DUŻE:
1. elektroniczny hamulec ręczny (na guzik), sam się zaciąga po wyłączeniu auta, nie da się go użyć w sytuacji zagrożenia, i zaciąga się również na płaskim - tylko czekać aż kiedyś w zimie przymarznie.
2. przy zamknięciu auta automatycznie chowają się lusterka. tylko czekąc aż to sie kiedyś zepsuje i nie bedzie się dało jechać z zamknietymi lusterkami.
3. samochód można zapalić tylko z wciśniętym sprzęgłem i gałką biegów w pozycji LUZ :/

WADY MAŁE:
1. dziwnie wyporfilowana podłoga dla miejsca pasażera, brakuje jakies 15cm na nogi. cięzko to wytłumaczyć :o
2. spalanie przy normalnej jezdzie (bez oszczedzania) to ok 9.5l Pb95, przy oszczednej ok 8-8.5


WERDYKT (po 2 dniach :P ):
jestem bardzo zadowolony! puki co wszystko działa, a powyższe drobne wady jak najbardziej są rekompensowane przez niską cenę.
za 27tys zł mam bardzo dobrze wyposaże auto, wygodne, zadbane i BEZPIECZNE !!
wygląd auta to kwestia gusty, a rankingi awaryjności - kwestia dobrania metodyki zbierania danych statystycznych - nikt nigdy prawdy nie powie, a tą znają chyba tylko DOBRZY mechanicy z ASO.


ZŁOTA MYŚL:
po jaką cholerę kupować np nową Pandę z salonu (za ponad 30tyś) jak można troche poszukać, i mięc auto o 2-3 klasy wyższe, o wiele lepiej wyposażone? hehe ;) ... za taką kasę nie interesuję mnie, że ktoś mi przysłowiowo "pierdział" w fotel, skoro autko jest mega wyczyszczone , zadbane itp itd.
gadeon
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 16 11 2001
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Laguna III
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

07 Mar 2013, 10:22

Za mego życia,już dwa razy nam się auta stoczyły,memu tacie Zaporożec, oraz maluch,zapomniał zaciągnąć hamulec ręczny,Zaporożec(nowiutki)pojechał sobie prawie do potoku,zatrzymał się na słupie(przód do roboty),a maluch(nowiutki :/ ) walnął w ścianę,nowiutki maluch z Auto Tak :/ (kilka lat czekania). Zaporożca kupił w 79 roku,nowiutkiego,ktoś z zazdrości na bank auto pchnął,podobnie było z maluchem.Wszystko ma swoje plusy i minusy.Te wszystkie,, udogadniacze,, są zawsze eksponowane w ogłoszeniach,ja bym chciał np.mieć składane lusterka,piękna sprawa.Mój brat ma Megane II,też trzeba wcisnąć sprzęgło by auto odpalić,drugi brat ma Megane II 1.5 dCi,już wiele lat pokonuje w każdy dzień roboczy trasę ok.80 km ,kilometry puka,jedynie koło pasowe raz mu siadło podczas ruszania z miejsca,poza tym żadnej awarii,ale brat dba o auto,nie traktuje jak wyścigówki,bo nie takie przeznaczenie.Jedno pewne,ta Laguna III jest zdecydowanie autem lepszym od tych Meganek,a z Megane nic się nie dzieje,jedynie trzeba wymieniać raz na jakiś czas łączniki stabilizatorów,groszowa sprawa.Gdyby przyszło szukać Mercedesa z takim wyposażeniem, oraz przebiegiem,to ja nie wiem ile by trzeba dać,czy w ogóle by znalazł takie auto?Chyba,że po dzwonie! MAZDA 6 jest dobra(chyba,że z rdzą),zgrabna,ładna,nie powiem,ale się ceni,o Niemcach już nie wspominam nawet.Trzeba dobrze najpierw popytać,poszukać,zdobyć informacje w różnych źródłach,ale? Jest jedna sprawa.Gdybyś pytał a Lagunę III w dieslu,to bym jtobie wybił ją z głowy nawet młotkiem,dlaczego? Tylko silnik się nie popisał,chociaż wcale awaryjny nie był(ale to temat na inne czasy)reszta wzorowa!Gdyby nie ten nieszczęsny silnik diesla, Laguna otrzymałaby najwyższą notę.Powodzenia! :wink:
Ostatnio edytowany przez PhantomASA1, 07 Mar 2013, 10:24, edytowano w sumie 1 raz
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

07 Mar 2013, 10:24

Zastanawia mnie, czy te auta za szybko nie tracą na wartości? Chyba, że z czasem ludki pzekonają się do laguny i zaczną doceniać.
niki
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: MAZDA6 1.8

07 Mar 2013, 10:28

Oczywiście,że za szybko tracą na wartości,ale to tylko zasługa poprzedniczki oraz niewiedzy ,dla ludzi ,Laguna to Laguna :D ,królowa lawet,na tej Lagunie lawety raczej nie zarobią,oby tak było,bo czasami, a tfu,znajdzie się felerny egzemplarz.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

07 Mar 2013, 11:02

co do utraty wartosci - jest to MINUS dla tych co kupują auto w salonie.

dla mnie to PLUS - za podobnego Monedo, Citroena C5 czy Mazdę 6 zapłaciłbym ok. 8tys wiecej. Nie mówiąc już o Audi A4 czy Mercedesie C.
Dzięki złej opini poprzedniej Laguny mam pare grubych tysiecy w kieszeni. A teraz już to auto nie będzie tracić aż tyle jak na początku.
gadeon
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 16 11 2001
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Laguna III
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

07 Mar 2013, 13:04

Gadeon,brakuje tylko w tym aucie zegara wyprodukowanego przez jakąś wybitną firmę,podobnie jak w Rolls--- Roycach(zegarek,opcja, kosztuje 450 tyś zł).Ty sobie kup złoty zegarek Philippe Matie model 2002,i jeszcze zostanie 1500 zł,taka jest różnica w cenie między LIII a Mazdą 6 :D
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Zagato Coupé 2012
    BMW Zagato Coupé to typowe BMW widziane oczami włoskiej firmy Zagato, specjalizującej się w budowie nadwozi samochodowych. Stylistyka Zagato scala cechy typowe dla konstrukcji obu firm, tworząc rasowe coupé ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

07 Mar 2013, 13:44

hehe,, true man ;) ....
gadeon
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 16 11 2001
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Laguna III
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

07 Mar 2013, 23:29

Gadeonie,wiesz jak jest,konia poznaje się po zębach,a faceta po zegarku i butach,dobre auto już masz,teraz pora na zegarek godny tego auta.Tak jak ja konkurencji dla tej Laguny nie widzę,tak nie widzę innego zegarka w tym aucie jak P.Matie właśnie.Ja bym sobie taki zegarek kupił,niestety,Okularnik z 96 r.nie jest takiego godzien! :no: :yes:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Maj 2013, 12:44

Witam serdecznie,

widziałam PhantomASA1 doskonały doradca wiec spróbuję się dowiedzieć czegoś na temat Renault, który chcę kupić.
Polecałeś Renault w benzynie, ale napisałeś też o silnikach diesel: "Gdybyś pytał a Lagunę III w dieslu,to bym tobie wybił ją z głowy nawet młotkiem,dlaczego? Tylko silnik się nie popisał,chociaż wcale awaryjny nie był(ale to temat na inne czasy)reszta wzorowa!Gdyby nie ten nieszczęsny silnik diesla, Laguna otrzymałaby najwyższą notę"

Stoję przed kupnem auta, początkowo był ford mondeo 2007, ale jednak cena trochę za wysoka, a poza tym wszystkie samochody, które oglądaliśmy nie powaliły na kolana. W każdym było coś do zrobienia. Daliśmy sobie spokój za dużo by trzeba jeszcze dołożyć po zakupie.
Padło teraz na Renault Laguna III diesel 2,0 150 KM.
Proszę o pomoc nie chciałabym dokonać złego wyboru. A widzę, że jestes obcykany ;)

Pozdrawiam
Ola
ministrowa
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-1995
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: -

15 Maj 2013, 14:11

Auto kapitalnie się zbiera, 150KM po mieście bierze jakieś 6,8L/100 to wcale nie dużo jak na te gabaryty, trzyma się drogi kapitalnie, złego słowa osobiście o tym aucie nie mogę powiedzieć, tylko tyle ze jest niskie, jednak klasa sama w sobie. Po prostu auto jest bardzo ładnie spasowane w środku, estetyką powala na kolana ( szczególnie te 2 rurki z tyłu). Moja ocena po miesiącu użytkowania 9/10 .
znawca44
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 12 04 1964
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: laguna III
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

15 Maj 2013, 14:40

Widziałam opinie, że spalanie na poziomie 7-8 l w mieście.
Bardzo mnie interesuje kwestia problemów technicznych w tych modelach. Nie ma aut, które się nie psują. Jednak chciałabym wybrać auto jak najmniej awaryjne. I pytanie czy ten model można do tej kategorii zaliczyć. Rozumiem niewielkie koszty napraw jakieś bzdurki, ale chodzi o jakieś kosmiczne kwoty jakie mogą wchodzi w grę w momencie gdy się zepsuje jakaś wypasiona część.
ministrowa
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-1995
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: -

15 Maj 2013, 15:08

Każdy się zastanawia co może się popsuć, jak na razie (odpukać) po miesiącu nic się nie dzieje, tylko leje ropę i śmigam. Każde auto może w każdym momencie stanąć , na to nie ma reguły. A jaką kwotę masz przeznaczoną na zakup?
znawca44
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 12 04 1964
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: laguna III
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

15 Maj 2013, 15:39

Chciałam zamknąć się w 30 000 zł.
Interesowałam się na początku, oplem Vectra ale po przejechaniu się kilkoma stwierdzamy, ze jest strasznie twardy. Potem był ford mondeo, rewelacja. Jazda nim to czysta przyjemność. Ale wszystko co oglądaliśmy było złachane, ostukane, opony łyse, generalnie rzecz biorąc zaniedbane do wkładu finansowego na dzień dobry. Może by wyszło 35000 - nie mam tyle.
Myśleliśmy też o Peugeot 407, teraz renault laguna, po głowie chodzi też saab.
Już sama nie wiem co mam wybrać...
ministrowa
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-1995
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: -

15 Maj 2013, 16:59

Pani Ministrowo całuję rączki,jeśli Pani jest Panią,jeśli Panem,to nie! :no: Akurat tutaj w tym temacie Kolega Znawca jest człowiekiem bardziej kompetentnym by udzielać rad tyczących akurat tego samochodu,z takim silnikiem,ale?! Jest coś o czym pisałem kiedyś,czyli dlaczego ja bym nie polecał,chociaż silnik nie zawiódł w teście długodystansowym ani razu,tylko pod koniec testu zepsuł się czujnik temp.spalin.Więc dlaczego odradzam?By to czynić,trzeba by widzieć silnik rozebrany,ja widziałem.Po przebiegu dystansu .100 tyś km.panewki wyglądały tak,jakby silnik pokonał minimum 300 tyś km bardzo ciężkiej eksploatacji,po prostu paskudnie przytarte :x To jeszcze nic,wystąpiły paskudne pęknięcia głowicy między gniazdem świec żarowych a gniazdami zaworowymi.Paskudnie wyglądały wałki rozrządu,też przytarte podobnie jak panewki.Testujący podejrzewali ,że do silnika dostały się jakieś zanieczyszczenia na etapie składania silnika w fabryce.Rzeczoznawca określił stan silnika tak----panewki jeszcze nie są w stanie agonalnym,ale kwalifikują się do natychmiastowej wymiany :!: Poza tym,stwierdził,że reszta silnika wytrzymałaby jeszcze następne 100 tyś km przebiegu.Natomiast cała reszta auta zachowała się wzorowo.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Maj 2013, 18:46

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Czyli znowu jestem w kropce :(
Wszystko co napisałeś brzmi jak dla mnie przerażająco :) Poczytam mężowi on pewnie będzie bardziej rozumiał te mądre rzeczy.
W takim razie czego mam szukać? A może przerzucić się na benzynę zamiast diesla?
Jak wcześniej pisałam mam do wydania 30 000 zł. I dodam, że wygląd zewnętrzny samochodu ma spore znaczenie :yes: Raczej hatchback niż sedan, kombi odpada, bo właśnie sprzedaliśmy toyote avensis kombi :) Zaczynam teraz żałować, zachciało nam się zmian...
ministrowa
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-1995
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: -