Ford Maverick problem z częściami POMOCY!!!

09 Lis 2016, 18:33

Witam forumowiczów,
na początku przepraszam jeśli post zamieściłem w niewłaściwym wątku.
Jakiś czas temu zakupiłem forda mavericka w silniku 2.0 benzyna rocznik 2003. Wydawało mi się że skoro to ford to dostępność części to będzie pryszcz...aż do dziś. Wczoraj straciłem hamulce, diagnoza uszkodzona pompa hamulcowa... i tu zaczyna się gehenna ... pompy do tego samochodu po nr nigdzie nie można znaleźć pozostaje tylko serwis i koszt 1 504 zł !!!!! czy ma ktoś informacje od jakiego modelu będzie pasować pompka do tego samochodu?? albo może jakiś namiar na części??
Drugi problem to prędkościomierz który raz działa raz nie, po nr VIN serwis powiedział że sygnał jest pobierany z koła a jakimś cudem za łapą skrzyni biegów znajduje się czujnik prędkości- jak znaleźć cześć która nie powinna w ogóle być w tym samochodzie??!!

Baaaaaardzo proszę o pomoc
pozdrawiam Hubert
szczena89
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 03 05 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: a3/ suzuki grand vitara
Silnik: 1.6/ 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

10 Lis 2016, 20:00

Wiki podaje, że Ford Maverick był produkowany do 1979 roku i był sprzedawany na rynku amerykańckim. Na rynku europejskim był sprzedawany w latach 1993 - 2007 pod nazwą Nissan Terrano II a potem Ford Escape. Natomiast w latach 1988 - 1994 był sprzedawany pod nazwą Nisaan Patrol GR i był przedawany na rynku australijskim.
Tak więc idąc tropem wiki, jak masz autko z 2003 roku to masz tak naprawdę albo Nissana terrano II albo Forda Escape. A patrząc na silniki, to Terrano II nie miał silnika 2 litry, więc najprawdopodbniej masz Forda Escape, bo tylko w nim jest silnik 2 litrowy.
Porównaj zdjęcia twojego auta z podanymi autami. Być może musisz szukać do auta pod inną nazwą.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Gru 2016, 09:07

MotoAlbercik napisał(a):Na rynku europejskim był sprzedawany w latach 1993 - 2007 pod nazwą Nissan Terrano II a potem Ford Escape. Natomiast w latach 1988 - 1994 był sprzedawany pod nazwą Nisaan Patrol GR i był przedawany na rynku australijskim.
:mrgreen: :mrgreen:
nissan terrano II to zupełnie inne auto tak samo jak patrol to bełkot zupełny ;) pomyliłeś sobie generacjie i samochody to o czym piszesz odnosi się tak po prawdzie do czasów współpracy z Nissanem a nie z Mazdą, to że linia forda nazywa się tak samo to nie znaczy że to te same samochody

jeśli chodzi o tego maverica (to to samo co ford Escape rzeczywiście Mazda Tribute oraz Merkury Mariner po 2004 chyba ) z silnikiem 2.0 tam siedzi zwykły Zetec, więc części szukamy z Forda Escape albo z Kugi (w zależności od rocznika nie wszytko pasuje trzeba porównać z tym co masz) wiele tego na allegro nie ma, bo auto w europie nie popularne, choć w USA to najpopularniejszy SUV
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Akumulator zimą
    Śnieg, ostry mróz… jednym słowem zima – to czas, kiedy nawet najlepsze akumulatory potrafią zawieść i spowodować, iż nasz samochód w pewnym momencie po prostu nie odpali. Co robi wtedy kierowca? ...