Ford Mondeo 1.8 ? Opel Vectra 1.8 Comfort ? Volkswagen Pass

10 Maj 2011, 10:58

Mam takie pytanie.
Które auto byście polecali.
pod względem awaryjnym , spalania , i przyjemnej jazdy ?
Na pewno chciałbym auto na benzynę bądź na gaz ( jak wiadome koszty )
bądź może macie swoje jakieś konkretne propozycje :) (18 tys)

Pod spodem linki do aut :
Opel Vectra - [link do mobile.de wygasł]

Ford Mondeo - [link do mobile.de wygasł]

Passat - [link do mobile.de wygasł]

Auto będę sprowadzał z Niemiec .
sofixs123
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Rzeszów

10 Maj 2011, 11:05

W benzynie to ja bym wolal Avensis, od tych niemieckich masowek ktore dales.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

10 Maj 2011, 18:19

A ja proponuję mondeo ale w 2,0 benzynie.Fajnie się jeździ, ogólnie podoba mi się to auto. Avensis/Vectra może być, toyota ma wnętrze nie za bardzo trochę słabej jakości według mnie. Odrzuciłbym Passata-za mało za za duża kasę :mrgreen:
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

10 Maj 2011, 18:32

Mondeo i Vectra
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

10 Maj 2011, 19:43

Kolego, masz problem ze znalezieniem godnej uwagi oferty. Zwyczajnie sobie nie radzisz- wybierasz sie do Niemiec, a żadnego auta 'niemieckiego' nie widzę
1) Passat sciagany do niemiec z Włoch, równie łatwo o takie 'okazje' w Pl
2) auto w Rumunii mondeo
3) auto w Danii viki
Wiec IMO skup się na szukaniu aut w Pl, a zaoszczędzone pieniądze na dokładne sprawdzenie oglądanych przez Ciebie w Pl, i pakiet startowy. Poza tym vectr i mondeo masz multum z salonu RP plus fakt ze te drugie słabo trzymają cenę.
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

10 Maj 2011, 21:13

Z tych wszystkich zdecydowanie Vectra.
Passat za drogi jak na to co oferuje a Mondeo jakoś z biegiem czasu widzę że jest dość awaryjne.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Technologia, która wspiera koncentrację kierowcy
    Kierowcy firmowi pokonują najczęściej o wiele większe przebiegi od właścicieli samochodów prywatnych. Dlatego też częściej narażeni są na niebezpieczne sytuacje. Oto systemy, które dbają o bezpieczeństwo kierowcy. ...

10 Maj 2011, 21:24

Passata moim zdaniem tak samo bym nie kupił za takie pieniądze mógłbym mieć vectre bądź mondeo

Nie wiem dobrze się nie znam choć bardziej do gustu i z rozmowy ze znajomymi na ten temat to radzą vectre.

Z tego co słyszałem i sprawdzałem to , to vectra mniej pali od mondeo.
Ogólnie vectra lepiej prezentuje się dla mnie w środku , ale pod uwagę jeszcze wchodzi awaryjność jak każdy kupujący chce kupić auto i jak najmniej dokładać do niego.

Znalazłem jeszcze adui a4 całkiem nieźle również się prezentuje ale nie wiem czy teraz opłaca się kupować auta w disel ?

[link do mobile.de wygasł]
sofixs123
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Rzeszów

10 Maj 2011, 21:29

tylko czy ta oferta to nie ściema ? gość nie podaje namiarów żadnego nr telefonu ,trochę dziwne .Mondeo nie jest wcale takie awaryjne i jak kupisz dobry egzemplarz ale nie taki Allegrowy to pojeździsz spokojnie sporo km
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

10 Maj 2011, 21:34

A4 w najbardziej poszukiwanym dieslu z 2001r. za 16000 :lol:
Auta w De są droższe niż w Polsce, gratuluje naiwności. Przestudiuj lepiej średnie ceny aut. Póki co jesteś na najlepszej drodze żeby wtopic kasę w zloma.
Ogłoszenie wyżej to typowy fake.
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

10 Maj 2011, 21:41

to fakt idzie w złą stronę
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

11 Maj 2011, 15:51

JerzB333 no w końcu ktoś konkretnie napisał. Typu średniego to np twoim zdaniem co ?
właśnie o to mi chodzi żeby nie wyłożyć kasy na marne i żeby nie wiem za rok było po aucie.

Chodzi mi o to że miesięcznie będę robił ok 3 tys km i będę jeździł w trasę dużo chce mieć auto które będzie mało paliło , będzie mało awaryjne , i będzie wygodne oraz w środku też tak w miarę elegancko bo jeździć w trasie to chce się w dobrych warunkach.

Będę chciał przerobić auto na gaz napewno , dlatego tak nie interesują mnie disel bo moim zdaniem teraz się nie opłaca zbyt drogie jest.

W trasie o wiele taniej wyjdzie mi gaz na pewno niż disel nawet jak sobie sam założę.

Twoim zdaniem co by spełniało te warunki do 18 tys. ?
sofixs123
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Rzeszów

11 Maj 2011, 16:18

Na Twoim miejscu szukalbym aut krajowych, od pierwszego właściciela. Jeżeli liczysz na okazyjny zakup auta za Odra możesz się zawiezc, auta owszem są tam często w lepszym stanie ale i kosztują swoje. Mondeo znajdziesz bez problemu.
Ja natomiast w tym budżecie poważnie bralbym pod uwagę
V40
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
S40
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
C5
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

12 Maj 2011, 23:11

Autor jest zainteresowany troche wiekszymi autami niz V4 czy S40 to po co takie małe polecać?
C5 fajne auto szczególnie z hydropneumatycznym zawieszeniem. Jak się przejedziesz to Ci sie spodoba.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

12 Maj 2011, 23:41

Nigdzie nie jest napisane nic o wielkosci auta, akurat ta generacja s40 jest większa w środku od obecnej, stad większa jest np od foki 2(moim zdaniem auta wystarczajacego dla 4 osob).
Ja przyjechałem tymi modelami mnóstwo km. Patrząc na Twoje posty powinny się rozleciec po 100kkm, sprzedawalem swoją s40 z wiecej niż 350kkm. Ale to pewnie wyjatek/przypadek. Dziękuje Bogu ze sprzedałem! Jak się okazało awaryjne jak diabli! :grin:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

13 Maj 2011, 06:22

Gdzie ja napisałem ze ma się rozlecieć po 100 tys?
Kolejny post gdzie udajesz jasnowidza że ja tak gdzies twierdziłem? Opanuj sie, nie każdy musi lubic jakąś markę a Ty jej tak bronisz że wymyślasz niestworzone rzeczy i wmawiasz mi to czego nie pisałem. Mam trochę inne zdanie o tym aucie, ale jak poczytasz posty powyżej zorientujesz się że nie tylko ja mam takie zdanie.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok